Muhteşem Türkiye Uyanışı Adana’dan başlıyor.

Muhteşem Türkiye Uyanışı Adana’dan başlıyor.

Edibali, Muhteşem Türkiye startını Yeniden Milli Mücadelenin Adana sancağından verdi.

UYANIŞ 16 Temmuz’da Adana’dan başlıyor” proğramına katılmak, Partisinin MKYK toplantısı ve bir dizi toplantılar yapmak üzere 13 Temmuz günü Adana’ya gelen YMM hereketinin önderi Millet Partisi Genel Başkanı dava adamı bilge lider Aykut Edibali Muhteşem Türkiye seferberliğinde Milli İktidar için startı Adana’dan verdi.

WEB TV ADANAPOST - Bir Millet'in uyanışı Adana'dan Başlıyor

WEB TV ADANAPOST - Bir Millet'in Uyanışı Adana'dan Başlıyor.

WEB TV ADANAPOST - Muhteşem Türkiye Uyanışı Adana’dan başlıyor

WEB TV ADANAPOST - Yeniden Milli Mücadeleciler Adana’da Buluştu

Bir Millet Uyanıyor, - İbrahim Halil Sipahi

WEB TV ADANAPOST -  Adanalı Genç Mücadeleciden “Mücadele Yemini”

WEB TV ADANAPOST - Adanalı Genç Mücadeleci Aykut Özdemir’den 'Bayrak Şiiri'

 

adana-ymm.jpg

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonunda gerçekleşen “Muhteşem Türkiye için Uyanış” programı saygı duruşu istiklal marşı ve kuran tilaveti ile başladı.

Şiir dinletisi ve Mehter gösterisinin ardından bir gencin “Mücadele yemini” etmesinin ardından,

ymm-001.jpg

YMM hareketinin yarım asırdır verdiği millet mücadelesinin anlatıldığı, Gazi meclisin açıldığı günün yıl dönümü olan 23 Nisan 2017 de Ankara da toplanan YMM’ lerin bu toplantıdan sonra Edibali’nin talimatıyla YMM sancaklarını ve neferlerini harekete geçirmek için gittikleri 51 il ve onlarca ilçede yapılan faaliyetleri anlatan bir video gösterisi yapıldı.

adana-ymm-1.jpg

Edibali, Muhteşem Türkiye için Uyanış hareketini Adana sancağından başlattı.

Gösterilerin ardından salondaki coşkulu mücadelecilerin, “Milletim Uyan”, “Yaşasın Yeniden Milli Mücadele”, Liderimiz Edibali” sloganları eşliğinde kürsüye çıkan Edibali, YMM’ nin çıkış noktasının Hz. Âdem’in nefis ve şeytanla giriştiği nefis mücadelesine kadar dayandığını. YMM ‘lerin verdiği sözün galü-beladan buyana verilmiş bir söz olduğunu ifade etti. Mücadelenin Fatih’in İstanbul’u fethettiği inanç ve imanla sürdürdüklerinden bahsettikten sonra Millet Partisinin üzerinde oynanan oyunlara değinen Edibali.

ymm4.jpg

Millet Partisi il ve ilçe teşkilatlarının valilikler ve kaymakamlıklar tarafından açılan davalar ve savcılık marifetiyle anayasa ve hukuka aykırı olarak feshedilmeye çalışıldığı AKP’nin kapatılmasının önüne geçilmesi için parti kapatmanın önünün kesilmesine rağmen son zamanlarda bir kaç partinin kapatmaya zorlamak suretiyle kapatıldığını aynı oyunun Millet Partisi içinde oynandığını söyleyen Edibali. İktidarın Millet Partisinden koktuğunu, bunun için Millet Partisinin yükselişin önünü kesmeye çalıştığını ifade etti.

ymm-2.jpg

Toplantıya katılan partililere tüm Türkiye’de her il, ilçe, bucak, köy mahalle ve sokaklara tek tek girerek, kapı kapı dolaşarak, vatandaşları millet davasına ve mücadeleye davet etmelerini, bu milli Uyanışın miladının bugün Adana’dan başladığını söyleyen Edibali, “Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun sizleri Allah’a emanet ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 17.07.2017

ibrahi-isik.jpg

 

Millet Partisi Adana Basın Bürosu

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler