Mustafa Yürekli: Erdoğan'nın tarihe geçen resmi

Mustafa Yürekli: Erdoğan'nın tarihe geçen resmi

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Derneği Başkanı Mustafa Yürekli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 Eylül'ünde BM Genel Kurulundaki konuşmasında Filistin davasını cesur sözlerle dünya gündemine taşımasının tarihe geçtiğini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) 74'üncü Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Filistin davasını bir kez daha cesur sözlerle dünya gündemine taşımıştı.

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Derneği Başkanı Mustafa Yürekli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019 Eylül'ünde BM Genel Kurulu'nda dünya liderlerine hitaben yaptığı konuşmadaki Filistin'e ilişkin tarihi ve cesur sözleri nedeniyle İslam milleti ve Filistinlilerin müteşekkir olduğunu söyledi..

Mustafa Yürekli, Erdoğan'ın BM'de dünya liderlerine "1947'den günümüze Filistin topraklarını yansıtan haritayı" göstererek yaptığı tarihi konuşma tarihin şeref levhaları arasına girmiştir.'' dedi.

Yürekli, "BM Genel Kurulunda dünya liderleri karşısında, Filistin'in işgal altındaki toprakları ve Türkiye'nin Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğunu ifade ettiği konuşması, işgal altındaki Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı savunan sözleri ve Filistin'in tarihi haritasını göstermesi hem Filistin'de hem de İslam milletiyle birlikte büyük bir ilgi ve takdirle izledik. Böylesi bir konuşmaya bu tür toplantılarda ilk kez tanık olundu. İslam milleti ve Filistin halkı İsrail'in 70 yılı aşkın süredir devam eden işgal siyasetini gözler önüne seren ve İsrailin Filistin vahşeti karşısında sessiz kalan ülkelerin tutumlarını ortaya koyan bu cesur, tarihi konuşmasından dolayı milletimiz büyük gurur duyuyor." diyerek bu fotoğrafın mahşeri vicdanın baş köşesinde asılı olduğunu anlattı.

Mustafa Yürekli, yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM’de yaptığı konuşmayla bir kez daha sadece Türkiye’yi değil İslam ümmetinin tamamını temsil ettiğini ispat ettiğine dikkati çekti.

Yürekli, Cumhurbaşkanı’nın konuşmasının ümmetin tüm sorunlarını kapsadığını ve gönüllere hitap ettiğini vurgulayarak, "Başkan Erdoğan dünya liderlerine sadece Türkiye'nin sorunlarını değil ümmetin davalarını haykırmış oldu. Bu çok büyük bir çıkıştı ve bu liderin ümmetin sorunlarını dert edindiğine dair kanaati ve kendisine olan güveni arttırıyor. Allah yar ve yardımcısı olsun." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başta Kudüs ve Filistin davası olmak üzere ümmetin davasını savunduğunu belirten Yürekli "Erdoğan, ümmetin kutsal davasını savunarak büyük bir şeref ve onura nail olmuştur. O ümmetin derdini göğsünde taşıdığını bir kez daha vurgulamıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Enstitüsü

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler