İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Necmettin Erişen İle İlgili

Necmettin Erişen İle İlgili

mustafa-sahin.jpg

Bir Hatıra

Necmettin Erişen İle İlgili

Bu fotoğrafı Ulvi Kabakçı arkadaşımın sayfasından aktarıyorum. Elli beş sene önce Konya'da bir tebliğ çalışmasından dönerken, trafik kazasında vefat eden Muğlalı Mustafa Şahin arkadaşımızın kabri. Resmi görünce çok duygulandım. Ancak burada bir başka merhum arkadaşımın ruh zenginliğini sunmak için , aktarıyorum.

Necmettin Erişenle sohbet ediyoruz. Bana "Zorda Yürüyüş" kitabını hediye etti. Kapakta Mustafa Şahin arkadaşımızın resmi de var. Mustafa Şahin arkadaşımız kaza ile vefat edişinin ardından yirmi seneye yakın zaman geçmişti. Mustafa Şahin arkadaşımızın adı geçince nasıl kaza olduğunu sordum. Necmettin Erişen arkadaşımız çok içlendi. Hemen gözlerinden yaşlar dökülmeye başladı. Cebinden mendilini çıkardı, ağlaya ağlaya şöyle anlattı.

Bir akşam bir mahalle toplantısı için bir eve üç beş arkadaş gittiler. Toplanan halktan insanlara dini, milli telkinde bulunmuşlar. Mahalle camisinde yatsı namazı kılıp eve girmişler. Önce bir aşır okumuşlar. İki saat telkinde bulunmuşlar. Dönerken trafik kazası olmuş ve arkadaşımız vefat etmiş. Ben burada vefat yazdım. O hep şehit oldu diye nakil etmişti. Necmettin Erişen "Zorda Yürüyüş" kitabında hissiyatını ekleyerek, kazayı nakletmiş. Bu kitabı okuduğumda da çok hislenmiştim.

Her ikisine de Allah rahmet etsin. Ahiret yurtları Cennet olsun.

Ulvi Kabakçı arkadaşımın bu hassasiyeti, ziyareti, fotoğraflaması, sunması beni çok memnum etti. Üzüntü ile meşbu bir manevi haz yaşadım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi