Seçim kampanyalarında bugün (3 Haziran 2018)

Seçim kampanyalarında bugün (3 Haziran 2018)

Hangi aday ne söyledi? Liderlerin açıklamaları, gündemdeki tartışmalar. 24 Haziran seçim kampanyalarında bugün.

ANKARA

1. Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır'da

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır İstasyon Caddesi'ndeki mitingde halka hitap etti. (İzleyin)

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Diyarbakır ve tüm bölgenin 40 yıldır olmadığı kadar huzur dolu olduğuna dikkati çekerek, "Türkiye hepimizin ülkesi, Türkiye Cumhuriyeti devleti hepimizin devleti. Kimse Kürtlere devlet aramasın. Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir." diye konuştu. 

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ı eleştiren Erdoğan, "53 Kürt kardeşimin kanı bu Demirtaş'ın eline bulanmıştır. Bunun bedelini er veya geç ödeyecek. İnşallah 24 Haziran'da benim o Kürt kardeşlerimin ölümüne imkan, zemin hazırlayan bu Demirtaş'a da hesabını soracaktır." ifadesini kullandı.

Mitingin ardından, TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi'nde düzenlenen iftar programına katılan Erdoğan, "780 bin kilometrekare vatan toprağının bir karışında dahi eli kanlı katil sürülerine hayat hakkı tanımayacağız." dedi.

24 Haziran'ın Diyarbakır'ın önünde taze bir sayfanın açılacağı gün olacağına işaret eden Erdoğan, "24 Haziran, Diyarbakırlı gençleri bile bile ölüme gönderen Kandil'deki terör baronlarına vurulan bir şamar olacaktır." ifadelerini kullandı.

2. Başbakan Yıldırım, Kastamonu ve Karabük'te mitinge katıldı

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kuzeykent Meydanı'nda düzenlenen Kastamonu mitingine katıldı

 

Başbakan Yıldırım: FETÖ'nün en sevmediği kuruluşu kapatmayı vadediyorlar

Başbakan Yıldırım, Meral Akşener'in TİKA'ya yönelik sözlerine ilişkin, "FETÖ'nün dışarıdaki sömürü alanlarına TİKA gereken müdahaleyi yaptığı için rahatsız oldular. FETÖ'nün en sevmediği kuruluşu kapatmayı vadediyorlar." dedi.

03.06.2018

"FETÖ'nün en sevmediği kuruluşu kapatmayı vadediyorlar"

Başbakan Yıldırım, Kastamonu mitinginde Meral Akşener'in TİKA'ya yönelik sözlerini ilişkin, "FETÖ'nün dışarıdaki sömürü alanlarına TİKA gereken müdahaleyi yaptığı için rahatsız oldular. FETÖ'nün en sevmediği kuruluşu kapatmayı vadediyorlar." şeklinde değerlendirdi.

Yıldırım, partisince Karabük Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada ise muhalefetin söylemlerini eleştirerek, şunları kaydetti:

"Eskiden bir Kılıçdaroğlu çıkar konuşurdu, şimdi iki oldular. Ayrı tellerden çalıyorlar ama söyledikleri türkü aynı. 'Şunu yaptırmayacağız, bunu yaptırmayacağız, burayı satacağız öbürünü yıkacağız. Siz yıkım ekibi misiniz?' Enkazcı mısınız? Dilin zekatı hayır konuşmaktır. Bunların ağzından hayırlı güzel bir cümle çıktı mı? Bu milletin yüzünü güldürecek, ülkeyi daha da ileri götürecek hangi projeniz var? Böyle bir dertleri yok. Tek dertleri, Tayyip Erdoğan kaybetsin, AK Parti kaybetsin. Yağma yok, bu iktidar milletin iktidarı. Emaneti millet verdi alan da millet olur. O kadar açık ve net." 

3. CHP'nin adayı İnce İstanbul'da

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa ve Zeytinburnu'nda düzenlenen mitinglere katıldı, Eyüp Sultan'ı ziyaret etti.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı İnce: İmam hatip mezunlarını başka bir sektörde değerlendireceğiz

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Şu an 1,5 milyon imam hatip mezunu hiçbir iş yapamıyor. Ben onlarla ilgili çalışma yapıyorum. Onları başka bir sektörde değerlendireceğiz." dedi.

03.06.2018

Kağıthane ilçesinin Nurtepe semtinde halka hitap eden İnce, "Şu an 1,5 milyon imam hatip mezunu hiçbir iş yapamıyor. Ben onlarla ilgili çalışma yapıyorum. Onları başka bir sektörde değerlendireceğiz." dedi.

İnce, Zeytinburnu Adliye Meydanı'nda gerçekleştiren mitingde ise "Biz Türkiye'ye demokrasi getireceğiz, askerler bir daha aklından bile geçirmeyecekler darbe yapmayı. Size söz, Kuleli Askeri Lisesi'ni açacağız." şeklinde konuştu.

4. Kılıçdaroğlu Çanakkale'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale'de STK'ler, iş dünyası temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi, Barbaros Mahallesi'nde sokak iftar programına katıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İÇDAŞ Kongre Merkezinde muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının ve iş dünyasının temsilcileri ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, "Öğretmenleri devlet memurları kapsamı dışına çıkaracağız. Yargı mensupları için nasıl bir ayrı kanun varsa öğretmenler için de ayrı bir kanun olacak." dedi.

Kılıçdaroğlu, iftar programında yaptığı konuşmada ise "Kimliklerimiz farklı olabilir. Düşüncelerimiz farklı olabilir. Ama aynı ülkede aynı bayrağın altında bir arada huzur içinde yaşamak istiyoruz. Huzurlu yaşamak kadar güzel bir şey yoktur." değerlendirmesinde bulundu.

5. Başbakan Yardımcısı Bozdağ Yozgat'ta soruları cevapladı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "İsmail Temel Paşanın apoletlerini sökmeye Sayın İnce'nin de ve onunla beraber koşan hiç kimsenin de gücü, kudreti yetmez." dedi.

6. Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: Türkiye büyümeye şahlanmaya doğru yol alacaktır

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın cumhurbaşkanlığında ve AK Parti çoğunluğunda oluşacak TBMM ile kaldığı yerden ama bu kez daha hızlı devam edecek. Türkiye büyümeye, şahlanmaya doğru yol alacaktır." diye konuştu.

7. Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de konuştı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Meral Akşener'in TİKA'ya ilişkin sözlerine tepki gösterdi. 

8. Tüfenkci Malatya'da

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Erdem, irade ve cesaretle güçlü Türkiye'yi, güçlü meclisi oluşturacağız ve Türkiye'yi şaha kaldıracağız." dedi.

9. AK Parti’den Avustralya mitingi

Avustralya’nın Melbourne kentinde binlerce kişi AK Parti’nin ‘‘Devam’’ mitinginde bir araya geldi. 

10. HDP'nin bazı adayları terör suçlarından mahkemelik

HDP'nin Diyarbakır milletvekili adayları arasında terör soruşturmalarında yargılanmaları devam eden ve fezleke hazırlananların yanı sıra hapis cezasına çarptırılan isimler de yer alıyor.

11. Almanya HDP mitingine göz yumdu

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne yönelik Türk siyasetçilerine seçim kampanyası yasağı getiren Alman makamları, HDP'nin başkent Berlin'de miting yapmasına göz yumdu.

Kreuzberg ilçesindeki Oranien Meydanı'nda düzenlenen ve organizatörlerce binlerce kişinin katılacağı öne sürülen mitingde yaklaşık 250 kişi yer aldı.

12. 'Erdoğan'a seçimde faydası olur' endişesiyle ertelediler 

İsrail meclisinde bu hafta görüşülmesi beklenen, 1915 olaylarının "Ermeni soykırımı" olarak tanınmasını öngören yasa tasarısı, "Erdoğan'a seçimde faydası olur" endişesiyle ertelendi.

13. CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Üreticinin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "CHP iktidarında hükümet adına tekele hizmet eden bir TMO değil, üreticinin örgütü olan, üreticinin çıkarına hizmet eden bir FİSKOBİRLİK, bir TMO olacaktır." dedi.

14. Vatan Partisinden İnce'ye 'apolet' tepkisi

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, "CHP tabanı eğer altı oktan yanaysa İnce'nin bu açıklamalarını kabul etmemelidir." şeklinde konuştu.

15. Akşener Eskişehir ve Kütahya'da

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Akşener, partisinin Kütahya il teşkilatınca Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, vatandaşın birbirine küskün olduğunu savunan Akşener, "Dayanışmanın dün olduğu gibi bugün ve yarın da devam edeceğini gençlerimize anlatacağız. Eğer Türkiye tekrar kendine yeten bir tarım ülkesi olmazsa bekası tehdit altındadır." diye konuştu.

Akşener, partisinin Eskişehir mitinginde ise "Liyakatin işe alımlarda tek kural olması lazım. Gençler işsiz, Eskişehir gibi bir şehrimizde en büyük sorun genç işsizlik." dedi.

16. Karamollaoğlu Isparta'da

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, partisince Isparta 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlarla bir araya geldi.

Konuşmasında üretime yönelik yatırımların önemine işaret eden Karamollaoğlu, "İşsizliği böylelikle azaltalım, gelir elde edelim, kazancımızla yatırımları yapalım. Borçla değil." şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler