Sefa Yürükel: Saldırganlar hukuk karşısında hesap verecek

Sefa Yürükel: Saldırganlar hukuk karşısında hesap verecek

Sefa Yürükel, sosyalmedya üzerinden yapılan saldırılarla ilgili Radyo Vatan’a açıklamalarda bulundu. Yürükel, yaptığı açıklamada “saldırganların hukuk karşısında hesap vermesi için bütün hukuksal çalışmalar son hızla devam etmektedir” dedi.

Sefa Yürükel: Saldırganlar hukuk karşısında hesap verecek

Hollanda Türkleri Konseyi Başkanı etnograf ve sosyal antropolog Sefa Yürükel, sosyalmedya üzerinden yapılan saldırılarla ilgili Radyo Vatan’a açıklamalarda bulundu. Yürükel, yaptığı açıklamada “saldırganların hukuk karşısında hesap vermesi için bütün hukuksal çalışmalar son hızla devam etmektedir” dedi.

İşte Hollanda Türkleri Konseyi başkanı Sefa Yürükel’in açıklamasının tam metni:

Daha önce terör örgütü PKK ve FETÖ tarafından hedef haline getirilen Yürükel’e, yapılan saldırıların arkasında eski FETÖ’cülerin ve DEAŞ zihniyetli aşırı İslamcılar olabileceği üzerinde duruluyor. Yürükel, radyo konuşmasında, “Benim çalışmalarım bilim yönündedir. Avrupa’nın çeşitli ülkesinde konferansım ASALA’cılar, PKK ve FETÖ’nün baskıları sonucun da yerel yönetim tarafından iptal edilmiştir. FETÖ’nün kumpas davası ‘Ergenekon davası’nda bizat FETÖfirarisi Zekeriye Öz tarafından adım geçirilmiştir dava dosyasına. Danimarka’da naziler evime mermi gönderdi. Ordaki yabancıları ve demokrat Danimarkalıları sanvunduğum için. Norveç’te PKK terörüne karşı yürüşü organize ettiğim gerekçesi ile PKK tarafından bulunduğum eve saldırı düzenlendi ve Norveç polis kayıtlarında da yer almaktadır. Bana karşı yapılan saldırıların geneli terör örgütü mensupları veya sampatizanları tarafından olmuştur ve hala saldırıların devam ettiğini görüyoruz.

SALDIRILARDA ÖLÜM TEHDİTLERİ YER ALIYOR

Son zamanlarda sosyalmedya üzerinden bana yapılan ölüm tehditleri ve ağır küfür hakaretlerin de arkasında eski FETÖ’cülerin ve DEAŞ zihniyetli aşırı İslamcılar olduğunu tahmin ediyorum. Bana karşı kullanılan ölüm tehditleri, hakaretler ve küfürlerin tamamı Hollanda polisine teslim ettim ve suç duyurusunda bulundum. Saldırganların yaptıkları yanlarına kar kalmayacak hepsinin gerçek isimlerinin ortaya çıkana kadar hukuksal alanda mücadeleye devam edeceğiz.

ALEVİ-SÜNNİ, KÜRT-TÜRK VE ERMENİ KAVGASI AMAÇLANIYOR

Sahte hesaplar üzerinden yapılan saldırılar da, Alevi-Sünni, Kürt, Türk ve Ermeni kavgasının da çıkarılmak istendiği saldırılarda kullanılan açıklamalara yansıyor. Saldırganların amacı Türkiye’deki halkın bütün kesmi arasında etniksel ve meshepsel bir çatışmasının çıkarılması amaçlanmıştır. Alevi ve Ermeni yürttaşlar bu tür oyunlara gelmeyecek kadar artık bilinçlenmiştir. Ancak burdan Alevi-Sünni, Kürt ve Ermeni yurttaşların derneklerin suç duyurusu yapmalarını önemle rica ediyorum. Ancak burdan bulundukları ülkeler de suç duyurusunda bulunsunlar.

Avrupa’da yaşayan herkes Avrupa’nın iç güvenliğinden sorumludur, bu tür kışkırtmalar Avrupa’nın iç güvenliğine karşı tehdit oluşturmaktadır ve buna karşı mücadele etmek Avrupa’da bulunan yurttaşın görevidir. Güvenlik makamlarını bu konuda bilgilendirmek her Avrupalı yurttaşların görevidir yani bizim güvenliğimiz Avrupa’daki ülkelerin güvenliğidir ve Avrupa ülkelerinin güvenliği ise bizim güvenliğimizidr. Bu konuda hiç bir vatandaş teredütte bulunmamalıdır ve Avrupa’daki güvenlik makamları mutlaka bilgilendirimelidir ve aynı zaman da bir insanlık görevidir. Bu kişisel bir sorun değildir, bütün toplumu ilgilendirmektedir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak: yenivatangazetesi.com

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler