"Seni kebaptan ve şalgamdan daha çok seviyor, 5 Ocak’ta​​​​​​​ bayrağımızı birlikte dalgalandıralım istiyoruz"

63693.jpg

Ova Yayınları ve adanapost genel yayın yönetmeni Mehmet Yürekli, ‘Editör Masası’nda, yaptığı açıklamasında, “5 Ocak’ta, Başkomutan Erdoğan ile ‘Adanalıyık! Bayrağa Sevdalıyık’ demek istiyoruz”dedi.

İşte o açıklamanın detayları :

“5 Ocak’ta, Başkomutan Erdoğan ile ‘Adanalıyık! Bayrağa Sevdalıyık’ demek istiyoruz”

- Adanapost Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yürekli, 100 yıl sonra 5 Ocak 2022’de Adana'da o günün ruhunu yaşatmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile, ‘Adanalıyık! Bayrağa Sevdalıyık..’ diye seslenmek istiyoruz” dedi.

adana.jpg

Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yılı Etkinlikleri’ kapsamında belgesel çalışmalarını sürdüren Adanapost Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yürekli, ‘Editör Masası’nda, etkinlikler hakkında yapılan çalışmaları kurul üyeleri ile paylaştı.

Çukurova Üniversitesi içinde bulunan Akoluk'ta yapılan toplantıya; Songül Kundakçı Cansız, Mahmut Korkmaz, Mahmut Eraslan, Muhammed Emin ve Güniz Küstü katıldı.

bayrak-asimi.jpg

Yürekli, “5 Ocak 2022, Adana'nın Fransız işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı, Bayrak şiirinin yazılışının 62. ve Arif Nihat Asya'nın ölümünün 47. Yıldönümü olduğu için Adanalılarda tezahür eden milli mücadele ruhunu, Adana ruhunu aynı yerde yeniden Başkomutanımız Erdoğan ile canlandırmak ve Türkiye’nin ilk büyük bayrağını, Saat Kulesi ile Ulu Camii minaresi arasında aynı ebatta dalgalandırmak istiyoruz.

Başkomutanımız ile o günün diriliş ruhunu yeniden millet ve gençler ile birlikte kuşanalım diyoruz. Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yılında başkomutanımız ile birlikte, kebabımızı yiyip şalgamımızı içerek, bayrağımızı yerine asarken milli mücadele şiirlerini hep beraber okuma isteğimizi buradan dile getiriyoruz” dedi.

1098-3.jpg

"Seni kebaptan ve şalgamdan daha çok seviyor, 5 Ocak’ta bayrağımızı birlikte dalgalandıralım istiyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adanalılarla 9 Ekim de bir araya geldi..

"Seni kebaptan ve şalgamdan daha çok seviyor, 5 Ocak’ta bayrağımızı birlikte dalgalandıralım istiyoruz"

"Seni kebaptan ve şalgamdan daha çok seviyor ve Bayrak Şiirini birlikte okuyup 100. yılında bayrağımızı aynı yerinde dalgalandıralım diyoruz"

Şair Erdem Beyazıt'ın

"Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair" şiirinden bir mısra okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları belirtti:

  • Adanalıları selamlayarak, "Bugün bir kez daha 'Allah'ına kurban Adana' diyorum. Şüheda yurdu Adana'da vatanımız, bayrağımız ve ezanımız için toprağa düşen aslanları rahmetle yâd ediyorum.."
  • "Maşallah bugün Adana bir başka güzel, bugün yine kabına sığmayan bir Adana var. Sevginiz, ahde vefanız, hayır dualarınız için her birinize şükranlarımı sunuyorum.."
  • "Ülkemizin son 20 yılına damga vuran bir kadro olarak, 2023 hedeflerinden başlayarak 2053 ve 2071 vizyonlarını da yine biz hayata geçireceğiz..”
  • Bize tevazu yakışır tevazu, gurur ve kibir asla. Ve karşımda bir gurur kitlesi yok karşımda bir tevazu kitlesi var.
  • "Kuruluşumuzdan itibaren daima milletimize karşı dürüst olduk, samimi olduk, hasbi ve harbi davrandık. Kürsülerde milletimize verdiğimiz sözleri, sorumluluk makamına gelince unutanlardan hiçbir zaman olmadık. Meydanlarda ne söylemişsek, millet yetki verince bahanelerin arkasına sığınmadan sözlerimizi hayata geçirmeye çalıştık.”
  • “Hangi kuşaktan olursa olsun gençlerimizle aramıza kimseyi sokmayız. Yeni bir terim ortaya koydum. Bizimki Teknofest kuşağı”
  • "Seni kebaptan ve şalgamdan daha çok seviyoruz"
  • "Adana insanının orijinalliği sık sık gündem oluyor. Adana denildiğinde akla kebap ve şalgam geldiğini belirten Erdoğan, "Kebabı yemeden, şalgamı içmeden öbür dünyaya gidenin vay haline." dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.