Sezai Karakoç: Üçüncü Dünya Savaşı'ndayız

Sezai Karakoç: Üçüncü Dünya Savaşı'ndayız

Sezai Karakoç 1990 yılında Üçüncü Dünya Savaşının başladığını ve bu savaşın uzun süreli olduğunu yazdı.. İşte bu derinlikli yazı..

 “…Aslında Üçüncü Dünya Savaşı başlamıştır. Ama ne gariptir ki, bundan bir tarafın haberi yoktur.

İki Dünya Savaşı, Batılıların kendi aralarındaki savaş gibi görünürken, bu kez Hıristiyanlık – İslam Savaşı şeklinde başlamıştır Üçüncü Dünya Savaşı.

Üç Dünya savaşında da batılıların amacı aynıdır. İslam ülkelerini paylaşmak.

Ama ilk ikisinde kendi aralarında anlaşamadıkları için, tek büyük İslam devleti olan Osmanlı Devleti’ni parçaladıkları halde umdukları paylaşmayı sağlayamamışlardı. Bundan da yerel, aşiret ileri gelenleri faydalanmıştı.

Şimdi kendi aralarında anlaşmış gibi görünüyorlar Batılılar. Fakat çok garip bir olaydır ki, Üçüncü Dünya Savaşı’nın bir tarafı niyetini kalbinde gizleyip ilan etmediği gibi, öbür tarafı da tüm iletişim vasıtaları hasmın kontrolünde olduğundan, taraf olduğunu bile bilmemektedir.

Üçüncü Dünya Savaşının başladığından ve kendisini hedef aldığından bihaber görünüyor İslam ülkeleri. Hatta bir kısmı, Kendisini işgale gelenin yanında yer alıyor, askeri imkânlarını onların emrine veriyor, onları kendisini kurtarmaya gelmiş sanıyor.

Öyle anlaşılıyor ki, İslam ülkeleri ve halkları daha uyanmadan işgal tamamlanacaktır. Sonra anlayacaklardır ama iş işten geçmiş olacaktır. Bu kez büyük ve uzun süren bir kurtuluş savaşı başlayacaktır.

Müslümanlar, Yahudilerin tarihte zikredilen Babil esaretinden bin beter bir esarete doğru sürüklendikleri şu an, bunun farkında bile değillerdir. Bir mucize olup da dirilmezlerse, ne yazık ki, bu korkunç esarete düşmekten kurtulamayacaklardır. Nice zulümlü ve çileli esaret yıllarından sonra başlayacaktır yeniden Diriliş ve Kurtuluş Hareketi. Uzun süren gerilla savaşlarından ve çok ıstıraplı yıllardan sonra Müslümanlar zafere ulaşacaklar ve kurtuluşa ereceklerdir. Ama mümkün olsa da, tüm İslam alemini uyandırabilsek, esarete düşmeden, Toroslar’da, Ağrı’da sığınaklar kazıp uzun savaşlar vermeden istiladan kurtulsak.

Kırk yıldır yazıp çizdiğimiz budur. Bugünü haber verdik. Müslümanları, tüm dünya Müslümanlarını uyandırmaya çalıştık. Ne yazık ki uyanmadılar ve sesimizi duyuramadık.

Şimdi diyoruz ki, Batının istilası, Körfez Bölgesinden ibaret kalmayacaktır. Mısır’ ı da Libya’yı da işgal edeceklerdir… Plan çok şümullüdür. Amerika, daha sonra elde ettiği petrolden Rusya’ya ve Çin’e yüzde ödeyecektir. İngiltere, Fransa, tüm Avrupa ülkeleri, Körfez’den pay alacaklardır. Bu noktada tek umut, şimdi anlaşmışken, sonra aralarında paylaşmadan dolayı bir hır çıkmasıdır…”
(Diriliş dergisi, 1990, Sayı: 109 – 110)

 


Kaynak: Diriliş Drgisi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.