Selim Elçi

Selim Elçi

Tayyip geliyor, adana gidiyor...

Tayyip geliyor, adana gidiyor...

 

ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz!?..

Adana?da siyasiler, bürokratlar, eğitimciler, ekonomistler, sivil toplum kuruluşları, basın-yayın, sanatçılar, aydınlar?. kısaca hepimiz sınıfta kaldık.

Adana bugün itibari ile devlet desteği, işsizlik, gelir dağılımı, can ve mal güvenliği, eğitim, sağlık, ulaşım, dolaşım bakımından en son sıralarda pas pas olmuştur. Adana son yirmi-yirmi beş yılın en kötü günlerini yaşıyor.

İlk sıralarda olduğumuz konularda var; vergi toplama, en fazla emekli, skandal haberler, uyuşturucu bağımlısı hastalar, eşek etti tüketimi, kapatılan iş yerleri, açılan çay ocakları, tasdikname alan öğrenciler, aç ve açıkta kalan işçiler, zarar eden çiftçiler, kalp ve tansiyondan ölen hastalar, çarşıya ulaşamayan yolcular, seyirlik metrolar, çukurlu- tümsekli her tarafı kesilen-kırılan yollar, çıkmaz sokaklar, ışıksız bulvarlar, ümitsiz insancıklar diye sıralayabiliriz.

Fakat. Adana'da en diri, iri şekli ile yapılan işler var;

İncirlik Üssü; nükleer silah ve askeri gücü caydırma, kaydırma, sindirme gücünü Ortadoğu, Uzakdoğu, Rusya?ya karşı sürdürüyor!?.

Ceyhan Boru hattı 120 milyarlık bütçesi ile ABD ve A.B ülkelerine ekonomik desteğini veriyor?.!

İsrail?in GDO?lu fitne fidan ve tohumları, yenisinin üç misli fiyata modernizasyon gullisi ile beklenen cironun üstünde seyrediyor.

Ermeni torunları, dedemizin yerleri deyip mahkemeden tapularını alabiliyor. Soykırım ideali yer buluyor. Tazminat davası açıyor, Türkiye 3-0 kaçıyor ?!

Misyonerler, faaliyetlerini aralıksız ve daha da güçlü devam ettirerek, gençlerimizi modern, çağdaş, gelişmiş ülkeler seviyesi martavalını yutturup. Çağdaş insanlık tespit sınavına sokuyor !?.

Yaşar ve koşar ekibi aile ve cemiyet ahlakını ve inançlarını bozan kitap, tiyatro, sinema ? çalışmaları destekleniyor. Hatta sponsor buluyor. Böylece haklı olarak Oscar ödülü bekliyor!?.

Bunlara ÇÜ? ve Ziraat Fak. uyuyor. Çukurova tarımı, çiftçisi, halkı boğuluyor  !?.

Çünkü yapılan işlerden, söylenen sözlerden Hak ve Halk razı değil.

Başbakan bunları biliyor mu?

Güzelim adanamıza; yiğitlerin, şairlerin, ariflerin harmanlandığı çukurovamıza hoş geldin.

Evet. görelim, bilelim, dinliyelim....

başbakanım ne söylüyor!?.

 

selim elçi, 31.07.10, adana

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Selim Elçi Arşivi