TÜMSİAD, Adana’da Bölgesel İftar Programı Düzenledi

TÜMSİAD, Adana’da Bölgesel İftar Programı Düzenledi

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şubesi tarafından Adana’da bölgesel iftar programı düzenledi.

Park Zirve’de verilen yemeğe Vali Mahmut Demirtaş, Bingöl Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Necdet Ünüvar, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilileri, şehit yakınları, gaziler ile çok sayıda davetli katıldı.

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, iftar programında yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin üzerinde son yıllarda oynanan oyunlar karşısında ihtiyacı olan tek şeyin birliktelik olduğuna işaret ederek, Türkiye’nin üreten, büyüyen ve güçlü bir ülke olduğunu söyledi.

tumsiad-adana.jpg

Üreten, istihdamını artıran ve ihracat yapan KOBİ’ler sayesinde Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına gireceğine inandıklarını dile getiren TÜMSİAD Genel Başkanı Doğan, Ramazan Ayı’nda iftar sofrasında Adana’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve Ramazan bereketinin tüm yıl sürmesi temennisinde bulundu.

Eski Kalkınma Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise konuşmasında Ramazan’ın paylaştıkça güzel, birbirlerine gönüllerini açtıkça güzel, birliğin, beraberliğin pekiştirdikçe, kardeşliği pekiştirdikçe güzel olduğuna vurgu yaparak, "Bu mübarek ayı bize lütfeden Cenab-ı Allah, aslında Müslümanlara çok büyük bir ayrıcalık vermiş durumda. Bu güzel ayı hep birlikte en güzel şekilde idrak etmenizi temenni ediyorum. Özellikle Kur’an ay’ı olan Ramazan'da, ilme, Kur’an-a daha fazla eğilmeyi temenni ediyorum. Kur’an-ı Kerim'i kendisine indiği Peygamberliği aldığı bu ayda, Peygamber Efendimizi daha fazla tanımaya, daha fazla anlamaya vesile olmasını temenni ediyorum. Bu ay ilim ayı, kaynaşma, kardeşlik ayı. Doğusuyla batısıyla, kuzeyi güneyiyle, bütün ülkemizin, bütün milletimizin kardeşliğine, kaynaşmasına, birliğine vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Vali Mahmut Demirtaş da On bir ayın sultanı Ramazan Ay’ının tüm İslam âlemine, ülkeye ve işadamlarına hayırlar ve bereketler getirmesini temenni ederek, “Başı Rahmet, ortası mağfiret, sonu Cehennem Azabından kurtuluş olan, bu mübarek yolculuğumuz, huzur içinde devam ediyor. Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin aynı sofrayıpaylaştığı, gönüllerin birleştiği on bir ayın sultan. Ramazan'ın, manevi iklimi Adana'mızı sarmış bulunmaktadır. TÜMSİAD'ın, milli ve manevi değerlerimizi önceleyen, hak ve adaleti, toplum için üstün tutan bir anlayışa sahip olması, fevkalade memnuniyet vericidir. Bu doğrultuda hareket eden sivil toplum kuruluşlarımızın sayılarının artması en büyük temennimizdir” diye konuştu.

“Adana'nın konumunu ve transit yollar üzerinde bulunan stratejik pozisyonunu, yatırıma ve istihdama dönüştürmeliyiz” diyen Vali Demirtaş, “Küreselleşen, iş gücünün ve paranın daha hızlı hareket ettiği günümüz dünyasında sanayicilerimize daha fazla görevler düşmektedir. Mesafelerin kısalması ve teknolojik gelişmeler sayesinde, sınırlar ortadan kalkmıştır. Bu gelişmelerden karlı çıkmak için dünya insanı ile aynı dili konuşmak zorundayız. Rekabet gücü yüksek, katma değerli ürünler üretmeli ve pazarlamalıyız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın başlattığı Milli İstihdam Seferberliği sayesinde, ülke ekonomisinde gözle görülür bir hareketlilik başlamış olup, bu proje kapsamında ilimizde de 17.700'ü aşkın istihdam gerçekleşmiştir. Bu istihdam rakamlarının daha da arttırılması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Vali Demirtaş, 2023 hedeflerinin hayata geçmesi; mili bir yatırım, üretim, istihdam ve pazarlama seferberliğiyle mümkün olabileceğini vurgulayarak, “Memnuniyetle ifade etmeliyim ki, Adanalı Sanayicilerimiz ve birbirinden değerli iş adamlarımızın öngörüleri ve yatırımları, bizleri bu hedeflere çok rahatlıkla ulaştıracaktır. Bu vesile ile Ramazan-ı Şerifinizi bir kez daha tebrik ediyorum. Yoğun programına rağmen bizlerle bir arada olan Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Ayrıca aramızda bulunan TÜMSİAD Genel Başkanına ve tüm konuklara teşekkür ediyorum. Sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından okunan dualarla devam eden iftar programı, şehit yakınları ve gazilere Kur’an-ı Kerim ile Türk Bayrağı verilmesiyle son buldu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler