Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Abdülhamit kurtuluş projesinin adıdır..

Abdülhamit kurtuluş projesinin adıdır..

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Derneği, ölümünün 100. yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, devletin hala Abdülhamit karşıtı Batıcıların elinden kurtarılamadığını, dolayısıyla Abdülhamit'in de kurtuluş projesinin adı olduğunu bildirdi..

MUSTAFA YÜREKLİ: Abdülhamit kurtuluş projesinin adıdır..

 

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yürekli, 10 Şubat 2018 tarihinin, Osmanlı Devleti'nin 34. padişahı Sultan 2. Abdülhamid'in dünyadan ayrılışının 100. Yıldönümü olduğunu hatırlattıktan sonra 

“Abdülhamid Han, 10 Şubat 1918'de vefat etti. Her yıl 10 Şubat’ta Abdülhamid Han için Çemberlitaşta'ki kabri başında pek çok anma töreni düzenlenmektedir. Birkaç gün sonra yapılacak törende de mutat olduğu üzere Kur'an-ı Kerim sureleri ve ayetleri okunacak ve dualar edilecektir. Ne var ki onun hatırasının bugün ne anlam ifade ettiği yine anlatılmayacaktır..” dedi.

Mustafa Yürekli, “Tahttan indirildiği 31 Mart 1909 tarihine şimşek hızıyla gidip gelecek olursak, onun tarihe en önemli müdahalesinin, dedelerinden Yavuz Sultan Selim’in kurucusu olduğu İslamcılığı yenilemek ve canlandırmak olduğu görülecektir. İslamcılık, halifeliğin İslam birliğiyle Batı emperyalizmine direnme ideolojisidir. Abdülhamid Han 33 yıl tahtta kalarak en uzun süre hükümdarlık yapan, dolayısıyla emperyalizme karşı mücadele eden kahraman padişahlar arasına adına yazdırmıştı. Bu sürede, Darülislam’daki  Müslüman aydınları adeta seferber etmiş, bir siyasi akım olarak İslamcılığı İstanbul'da Batı emperyalizminin karşısına dikmiştir. Bugün, İslam milleti önünde yürünecek yol olarak İslamcılığı buluyorsa bunda Abdülhamid Han’ın kahraman direnişinin payı vardır.” dedi.  

“Bu ülkede, yani Darülislam’da bir asırdır devlet imkanını kaybeden, halifelik sistemini ayakta tutamayan, büyük coğrafya ve nüfusa rağmen cemaat hayatına gerileyen Müslümanlar, İslamcılıkla kendini ifade etmekte, yurdunu savunmaktadır.” diyen Yürekli, “Son bir asırdır küresel hegemonya kuran Batı, Darülislam’ı onlarca devlete bölüp iktidara da işbirlikçi Batıcıları getirmekte, kurduğu sömürü sistemini ayakta tutmakta ve işletmektedir. İslamcılar, bugün coğrafi bir kavram haline gelen Darülislam’da siyasal bakımdan muhalefette, kontrol altında ve etkisiz bırakılmaktadır.” dedi.

Açıklamasında devletin hala Abdülhamit karşıtı Batıcıların elinden kurtarılamadığını bildiren Mustafa Yürekli, “Abdülhamid Han’ı tahttan indiren Batıcılar, halifeliği ilga edip İslam milletinin sorumluluğunu üstlenen İslam devletini tarih sahnesinden kaldırdılar. İslam devletinde tek partili ve iki partili Batıcı sistemlerle İslam milleti, millet-i hakime, yasa koyucu, devlet kurucu, anayasa yapma pozisyondan azınlık/cemaat pozisyonuna düşürülmüştür. Gayrimüslim ve kozmopolitlerden oluşan Abdülhamit karşıtı Batıcılar, Türkiye’de İslam milletini  baskı altında tutmakta, dünyayı cehennem etmektedir. Dolayısıyla Abdülhamit, İslam medeniyetini inşa ederek medeniyet buhranından kurtuluş projesinin adıdır.” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Yürekli Arşivi