Adana Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Liyakat Sahibi Olmalı..

Adana Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Liyakat Sahibi Olmalı..

 

AK Parti, MHP, CHP hangi parti olursa olsun erkek veya kadın aday hiç fark etmez.

Adana siyasi tercih yapmayı düşünmüyor tabanda karşılığı olan bir aday görmek istiyor, Adana bu seçimde partiye değil adaya oy verecek.

Tüm siyasi partiler adaylarını özenle, istişare ile seçmeli ve aday göstermelidir. Bu seçimde adaylar içerisinden halka en yakın, şaibesiz temiz ve emin olan seçilecektir.

Bilenler bilir Şehr-i Emin, eskilerin Belediye Başkanı için kullandıkları bir tabirdir. Şehr-i Emin, kelime olarak Belediye Başkanlığına denk gelse de içerik ve mana olarak çok derin bir kavramdır ama ne yazık ki en güvenilir kurum olması gereken Belediye Başkanlığına kahır ekseriyet güven duymuyor. Yıllardır yapılan ve anlatılanlar insanların kafasındaki güveni yerle bir etmiştir.

Sözümüz, İl, ilçeler, Beldelerde gösterilecek tüm siyasi parti adayları için geçerlidir.

Yozlaşmış politik tavırlardan kaçınılmalı ve artık “İlkeli Siyaset” yapılmalı, meclis üyelikleri, eş dost sevindirme veya birilerine ulufe dağıtma fırsatı olarak görülmemeli, işin ehli olmayan, belediyecilikten bihaber, ufku dar veya rant peşinde koşan insanlara verilmemelidir.

Sosyal Belediyecilik, devletle halk arasında sıcak bir köprü kurmak, toplumsal bilgi ve beceriyi, belediyede sosyal katılımcılığı artırmak için bir fırsattır. Ne yazık ki çoğu belediye bu konuyu gereği gibi kavrayamadı. Pop konserleri, eğlence festivalleri, sirk gösterileri yapmayı sosyal belediyecilik görmeye devam ediyorlar.

Batı taklidi festival ve karnavallar bizim zaruri ve ihtiyacımız olan şeyler değil, bu ve benzeri halka bir şey katmayan projelere milyonlarca harcama yapmak yerine ödüllü proje yarışmaları düzenleyip şehre orijinal sanat ve mimari çalışmalar kazandırılması daha iyi bir yatırım olacaktır.

Son yıllarda Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) önemi anlaşılmakla birlikte, bu alanda sağlıklı bir işbirliği oluşturulamamıştır.

Belediyelerin özellikle sosyal alanlarda her işi kendileri yapmak yerine o alanda branşlaşmış başarı ortaya koyan STK’larla işbirliği yapması daha kolay ve anlamlı olacaktır, hem belediye zamandan ve personelden tasarruf edecek hem de STK’lar da kuruluş gayeleri doğrultusunda daha kaliteli adımlar atmış daha nitelikli iş yapmış olacaklardır.

Şehrin çehresini değiştirmek yeni projeler görmek için artık Avrupa’ya gitmeye gerek yok onlarca örnek şehir yapılanması var ülkemizde…

Eski Türkiye yok.

Adana yenilenmeli, yeni bir kadro yeni bir ufuk ile hedefe kilitlenmeli çünkü kaybedecek zamanımız yok.

Adana Büyük Şehir ve ilçeleriyle birlikte kadın erkek yaşlı genç sağcı solcu adaylar kim olursa olsun.

Kim kazanırsa kazansın yeter ki ADANA kazansın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.