Adana Çukurova İlçesinde "TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği" kapsamında fuar açıldı.

Adana Çukurova İlçesinde "TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği" kapsamında fuar açıldı.

Adana Çukurova İlçesinde "TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği" kapsamında fuar açıldı.

TÜBİTAK tarafından öğrencilerin bilimsel araştırma kültürünü ve bilimsel yaklaşım becerilerini yaparak ve yaşayarak kazanması amaç edinilen "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" açılışı Adana Çukurova Emine Nabi Menemencioğlu Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

 

 

menemencioglu-2.jpg

Okul bahçesinde düzenlenen şenlikte 56 öğrencinin hazırladığı 24 proje sergilendi.

Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerin el becerilerini, yeteneklerini ortaya koyduğunu ve güzel projeler hazırladıklarını söyledi.

Projenin ortaya çıkmasında emeği geçen öğretmenlere teşekkür eden Dağlı, "Öğrencilerimiz çok güzel projeler hazırlamışlar. İlçemizin ve ülkemizin kalkınması için önemli işler yapıyorlar. Çocuklarımıza desteklerimiz devam ediyor." dedi.

menemencioglu-3.jpg

Çukurova Emine Nabi Menemencioğlu Anadolu Lisesi Müdürü A. Tekin Duran, Okul Öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği programa Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenci Velileri ve Davetli Misafirler katıldı.

 

menemencioglu-4.jpg

TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği’nde öğrencilerin projeleri ilgi gördü. Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, Okul müdürü A. Tekin Duran ile davetliler okul bahçesinde stantları gezerek, hazırladıkları projelerle ilgili öğrencilerden bilgi aldılar.

menemencioglu-1.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.