Adana İHH’ dan İftar..

Adana İHH’ dan İftar..

İHH İnsani Yardım Vakfı Adana Şubesi tarafından düzenlenen iftar programı DSİ Seyhan Eğitim Tesislerinde yapıldı.

ihh-adana-002.jpg

Adana İHH’ dan İftar..

İHH İnsani Yardım Vakfı Adana Şubesi tarafından düzenlenen iftar programı DSİ Seyhan Eğitim Tesislerinde yapıldı.

İftar programına İHH İnsani Yardım Vakfı Adana Şube Başkanı Mahmut Eraslan, Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, Prof. Dr. Asım Yapıcı, Doç. Dr. M. Mansur Gökcan, Prof. Dr. Aykut Gül, Adana Gençlik Merkezi Koordinatör Müdürü Mehmet Tosun, Dernekler İl Müdürü Recep Kurtoğlu, Nevzat Ardıç, Sait Özdemir, Yusuf Ziya Öter, STK temsilcileri, öğretmen, öğrenci, kent protokolü, öğretim üyeleri, akademik ve idari personel ile dernek gönülleri katıldılar..

iftar-016.jpg

Kur’an tilaveti ile başlayan program, iftar ikramıyla devam etti. TV A Haber Müdürü Kurtuluş Kılınç'ın sunumunu  yaptığı program, İHH - ASİM Başkanı Mahmut Eraslan, açılış konuşması yaparak davetlileri selamladı. 

 

eraslan-029.jpg

Adana İHH iftar etkinliğinde buluştu.

İHH - ASİM Başkanı Mahmut Eraslan:

"Siz iyilikten yana olan hayır sahibi dostlarımızın destekleri ile yani veren el ile alan eli buluşturmaya mazlumların yüzlerinin gülmesi için sorumluluk bilinci ile çalışmaya devam edeceğiz.."dedi.

Eraslan yaptığı konuşmada şunları söyledi

Adalet, iyilik ve merhametten yana olan bir grup insanın öncülüğünde 2008 yılında kurulan ADYAR İnsani yardım alanında tüm mazlumların sesi ve nefesi olan İHH ile ortak protokol imzalayarak dünyadaki büyük iyilik kervanına katılmış oldu.

Kurulduğumuz günden bu güne kadar hiçbir mazlumun din, mezhep, dil, ırk ve siyasi tercihlerini sormadan sorgulamadan tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya ve ihtiyaçları olan yardımları ulaştırmaya çalıştık.

Doğal afet savaş ve yoksullukların olduğu coğrafyalarda yetimhaneler, sağlık merkezleri, kütüphaneler mescitler, su kuyuları, aş evleri, katarakt ameliyatları, barınma giyim yardımları ile…

 

Adana’dan hayır sahiplerimizin yardımlarını 120 ülkede on binlerce insana ulaştı..

Başta Adana’da yaşayan yetim ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz olmak üzere 120 ülkede on binlerce insana ulaşmanın Adana’dan hayır sahiplerimizin yardımlarını ulaştırmanın mutluluğunu yaşadık yaşamaya devam ediyoruz.

11 yıldır ADYAR Olarak sürdürdüğümüz yardım faaliyetlerimizi bu günden sonra Adana İHH olarak devam ettireceğiz.

Siz iyilikten yana olan hayır sahibi dostlarımızın destekleri ile yani veren el ile alan eli buluşturmaya mazlumların yüzlerinin gülmesi için sorumluluk bilinci ile çalışmaya devam edeceğiz.

Biz biliyoruz ki kişiye çalıştığının karşılığı vardır ve Peygamberimizin o meşhur sözleri kulaklarımızı çınlatmaktadır “Ey kızım Fatıma! Babam Peygamber diye güvenme Rabbine karşı kulluk vazifeni yap.

Bize düşen kulluk vazifemizi yerine getirmek.

Emrolunduğunuz gibi dosdoğru olun.

Bir işte yorulduğunuz vakit bir başka iş ile yorulun ilahi buyruk doğrultusunda çalışarak gayret etmektir.

"Biz inanıyoruz ki yetim gülerse dünya güler.

 Ve biz biliyoruz ki Allah iyilik yapanları sever.." dedi.

iftar-1-015.jpg

Yoğun bir katılımla gerçekleşen iftar programı,  uzaktan yakından gelen dost ve tanıdıkların muhabbetle kucaklamalarına ve sohbetlerine vesile oldu..

 

ihh-iftar-111.jpg

İftar programı, okunan Kuran-ı Kerim'den sonra yapılan dualarla son buldu..

 

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler