Adana TOHM Kürek sporcuları Genç Kızlarda Türkiye Şampiyonu Oldular

Adana TOHM Kürek sporcuları Genç Kızlarda Türkiye Şampiyonu Oldular
-Sakarya’da yapılan yarışlar sonunda Adana TOHM sporcuları Genç Kızlarda Şampiyon olurken, Genç Erkeklerde ve Yıldız Kızlarda  3. Oldu

Adana TOHM Kürek sporcuları Genç Kızlarda Türkiye Şampiyonu Oldular

-Sakarya’da yapılan yarışlar sonunda Adana TOHM sporcuları Genç Kızlarda Şampiyon olurken, Genç Erkeklerde ve Yıldız Kızlarda  3. Oldu

Adana Türkiye Olimpiyatlara Hazırlama Merkezi (TOHM) sporcuları geçtiğimiz günlerde Sakarya’da yapılan Türkiye Kupası yarışları sonunda kente Genç Kızlarda 1.lik, Genç Erkeklerde ve Yıldız Kızlarda 3.lük kupasını aldılar.

-Ataşbak; “Kürekçilerimiz verdikleri sözleri yerine getiriyorlar”

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, başarılı sporcuları makamında kabul ederek, başarılarından dolayı kutladı.

TOHM Sporcularının geçmişte kendilerine verdikleri sözleri kademe kademe yerine getirdiklerine vurgu yapan Ataşbak, şunları kaydetti.

“Sporcularımızın elde ettikleri başarılar bizleri gururlandırıyor. Kupalar ve madalyalar geldikçe hem bizim, hem sporcuların, hem devletin emeklerinin boşa gitmediğini görmek içimizi rahatlatıyor.Kürek sporu öyle dışarıdan görüldüğü gibi kolay bir spor değil. Çok uzun uğraşlar gerektiren, emek ve özveri isteyen bir spordur. Sporcularımızın yaşlarından dolayı spor hayatlarını eğitim hayatlarıyla birlikte sürdürmek zorunda kaldıklarını biliyoruz. Ancak görüyorum ki eğitim hayatında da çok başarılılar. Bu tablo bizleri daha çok mutlu ediyor. Yalnız sizlerden bir ricam olacak, alt yaş kategorilerinde elde ettiğiniz bu başarıları lütfen ilerleyen yıllara, büyükler kategorisine de taşıyın. Yoksa hem sizin, hem de bizim emeklerimize yazık olur. Ben gözlerinizde, geleceğin Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonu olacak ışığı görüyorum. Sizleri bir kez daha tebrik ederken, başarılarınızın devamını diliyorum.”

-Umur Demirez; “İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak’a Teşekkür Ediyorum”

Adana Bölge Kürek Antrenörü Uğur Demirez; “Sporcularımızın başarılarında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak’ın çok büyük emekleri var. Onların destekleri ve bizlere sağladıkları imkanlar sayesinde kupaları toplamaya devam ediyoruz. Genç Kızlarımız Türkiye 1.si oldular. Genç Erkek sporcularımızın bir kısmı Milli Takımımızın olimpiyatlara hazırlama kampında oldukları için eksik kadroyla mücadele ettik. Bunun sonucu olarak da 3.lük kupasıyla yetinmek durumunda kaldık. Çok yakında bu ekibin içinden Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkacağına inanıyorum. Hatta çıtayı olimpiyatlarda derece yapmaya kadar yukarıya çıkarıyoruz. Yeter ki büyüklerimiz bize inanıp, desteklemeye devam etsinler" diye konuştu.

Ayrıca ziyarette Adana TOHM Koordinatörü Murat Adıgüzel'de hazır bulundu.

Sakarya’da gerçekleştirilen Türkiye Kupasında derece alan Adana TOHM sporcularının isimleri şu şekilde:

Takım Halinde Genç Kızlar Türkiye 1.si

Cansu Demir, Didem Sürer, Nigar Hatun Demiroğlu, Ezgi Yoldaş ve Sinem Kahraman

Takım Halinde Genç Erkekler Türkiye 3.sü

Berk Özgün, Serkan Özdemir, Mustafa Kocaçiftçi, Berke Yorulmaz

Takım Halinde Genç Kızlar Türkiye 3.sü

Sinem Kahraman, Ezgi Yoldaş, Hatice Ersan, Berfin Aybar

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.