1. HABERLER

  2. AFRİN - MÜNBİÇ VE BARIŞ PINARI HAREKATI DOSYASI

  3. Bahçeşehir Koleji'nden kişiye özgü eğitim...
Bahçeşehir Koleji'nden kişiye özgü eğitim...

Bahçeşehir Koleji'nden kişiye özgü eğitim...

Çağdaş eğitim yuvası Bahşehir Koleji Mükemmellik ödüllü Bahçeşehir'den modern ve kaliteli eğitim  Mersin Bahçeşehir Koleji İlköğretim...

A+A-

Çağdaş eğitim yuvası Bahşehir Koleji 

Mükemmellik ödüllü Bahçeşehir'den modern ve kaliteli eğitim 
 
Mersin Bahçeşehir Koleji İlköğretim Okulu kişiye özgü eğitim modeliyle bugünün çocukları  yarının büyüklerini geleceğe hazırlıyor. Okul Müdüresi Nilgün Başkurt, Bahçeşehir Kolejleri olarak bilgi üretmeye dayalı, çağdaş bir eğitim programı uyguladıklarını bildirdi. 
 

-ADANA Mersin Bahçeşehir Koleji İlköğretim Okulu birinci yılında eğitim kalitesiyle Çukurova'nın aranan okulu olmayı başardı. Kişiye özgü eğitim modeli uygulayan Bahçeşehir Koleji İlköğretim Okulu, daha birinci yılında, öğrencilerin ve veillerin tercih ettiği okul oldu.

Hayat boyu kullanılabilecek bilgilerin büyük bölümünün çocukluk döneminde kazanıldığına işaret eden Bahçeşehir Koleji İlköğretim Okulu Müdüresi Nilgün Başkurt, hayata geçirdikleri kişiye özgü eğitim modeliyle, çocukları geleceğe hazırladıklarını ve yaşamlarını sağlam temeller üzerine kurmalarını sağladıklarını bildirdi.

Bahçeşehir Kolejleri olarak çocukları ezbercilikten kurtaracak, bilgi üretmeye dayalı, çağdaş bir eğitim- öğretim programı uyguladıklarını belirten Nilgün Başkurt, kurum olarak, her sınıf seviyesinde, hedeflenen bilgi, beceri, tutumlarının kazandırılması ve öğrencinin kendi içinde en üst seviyeye ulaşmalarını önemsediklerini söyledi.

Eğitimde Mavi Kurdela Uluslararası  Mükemmellik Ödlü alan Bahçeşehir Kolejlerinin, her okulunda aynı kaliteli hizmeti verdiğini vurgulayan Nlgün Başkurt, uyguladıkları  eğitim öğretim programıyla ilgili şu bilgileri verdi:

"Elektronik öğrenme modellerimizle, öğrenciler Uğur TV?den konu anlatım videolarına erişebilmektedirler. Bu sistemimiz öğrencinin önüne testler ve konu anlatımları  koyan bir sistem değil, veri bankasında her öğrenciye ait ayrıntılı bilgiler de saklı bulunuyor.

Ayrıca SBK (Sportif Beceri ve Koordinasyon Eğitimi) ile çocukların sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak özel bir eğitim programı hazırlıyoruz.

Türkiyede ilk kez Bahçeşehir Koleji 1. Sınıf öğrencilerinin, özel olarak tasarlanan Classmate yani mobil okul bilgisayarlarıyla eğitim verilmektedir."

Eğitim ve öğretimin bir ekip işi olduğunu vurgulayan Nilgün Başkurt, okul kadrosunu öğrencileri anlayabilecek öğretmenlerden oluşturduklarını ifade etti.

Nilgün Başkurt, Bahçeşehir Koleji'nin önümüdeki yıllar için hedefini de, önümüzdeki yıl için fiziksel gelişmeler ve eğitim açısından yeni pnodjeler üretmek, bulundukları iyi noktayı daha da geliştirmek olarak açıkladı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.