Bakan Karaismailoğlu: "Adanalılar ne diyorsa Adana Havalimanı da o şekilde olacaktır"

Bakan Karaismailoğlu: "Adanalılar ne diyorsa Adana Havalimanı da o şekilde olacaktır"

Karaismailoğlu, Adana Havalimanı’nın kapatılacağı iddialarına yönelik, “Hiç hayatlarında milletin hayrına iş yapmamış olanların dezenformasyon, dedikodu siyasetlerine sakın aldırmayın. Türkiye Cumhuriyeti Adanalılar ne istiyorsa onu yapar..

Bakan Karaismailoğlu’ndan Adana Havalimanı açıklaması

- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Adana’da AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti

- "Adanalılar ne diyorsa Adana Havalimanı da o şekilde olacaktır"

- “Adana’daki kapasite fazlalığını gidermek için yeni havayolu yatırımı yaptık”

- “Ulaştırma projeleri bir akarsu gibi gittikleri yere bereket getiriyor”

- “2053 hedefi doğrultusunda 198 milyar dolar ulaşıma harcanacak”

- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adana Havalimanı’nın kapatılacağı iddialarına yönelik, “Hiç hayatlarında milletin hayrına iş yapmamış olanların dezenformasyon, dedikodu siyasetlerine sakın aldırmayın. Türkiye Cumhuriyeti Adanalılar ne istiyorsa onu yapar. Adanalılar ne diyorsa Adana Havalimanı da o şekilde olacaktır” dedi.

Bir dizi açılış ve inceleme için Adana’ya gelen Bakan Karaismailoğlu, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Burada konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin son 20 yılda adeta yeni bir çağ yaşadığını belirterek, “Son 20 yılda Türkiye’de adeta yeni bir çağ, devrim yaşıyoruz. Bütün sektörlerde olduğu gibi bizim sorumluluk alanımızda olan ulaştırmada da akla, hayale gelmeyecek bütün işleri bir bir yerine getiriyoruz. Ne söz verdiysek yerine getirdik, bazılarının hayal bile edemediği işleri bitirdik. 20 yıl önce Türkiye’de son derece yetersiz bir karayolu altyapısı vardı. Bizim büyük hedeflerimiz vardı. Dünyanın gelişmiş 10 ekonomisinden birine sahip olmak için öncelikle bu altyapıyı geliştirmemiz gerekiyordu. O yüzden bizim ilk yıllarda başladığımız gibi karayolu altyapısını iyileştirmek için seferberlik ilan ettik. AK Parti’nin ilk yıllarında Türkiye geneli 15 bin kilometre bölünmüş yol yapılacak dendiğinde bunlar hayal satıyorlar diyenler vardı. Bugüne geldiğimizde tam 28 bin 650 kilometre bölünmüş yol yaptık. Böyle büyük düşünülmesiydi, devlet aklıyla üretilmesiydi şimdi 25 milyon aracın hareketini nasıl sağlayacaktık” diye konuştu.

“Hızlı tren ile 52 ili buluşturmayı hedefliyoruz”

CHP’ye yüklenen Bakan Karaismailoğlu, “CHP zihniyetleri olsaydı zaten onların zihniyetleri hiçbir iş yapmamak. Siz 8 milyon aracın hareket ettiği ortamı 25 milyona göre tasarlamadığınız zaman sıkışıp kalır, hareket edemezdiniz. Bu zihniyetin belediyelerdeki çalışmalarını, akıl almaz beceriksizliklerini izlemekteyiz. Adana’da bunlardan bir tanesi. Karayolu altyapımızı önemli bir seviyeye getirdik. Havayolu altyapımızı tam 57’e çıkarttık. Yıllık 30 milyon yolcu olan havayolundaki yolcu sayımızı 210 milyon kişiye çıkarttık. Yıllardır atıl durumda bulunan demiryollarını hareketlendirdik. 13 bin 22 kilometrelik bir demiryolu ağına sahip olduk. Bundan sonra demiryolu ağırlıklı bir yatırım dönemine girmiş olduk. Hedefimiz 28 bin kilometre demiryolu ağı. Hızlı tren ile de 52 ili buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

“Adana’dan İstanbul’a hızlı tren”

Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren hattında ki çalışmanın sürdüğünü anlatan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, daha sonra şunları söyledi:

“Mersin’den Niğde arasındaki çalışmalarda devam ediyor. O hatta tamamlanınca Adana’dan çıkan bir kardeşimiz hızlı trene bindiğinde hızlı tren ile Mersin, Niğde, Karaman, Konya, Ankara ve İstanbul’a seyahat imkanı olacak. Önümüzdeki yıllarda Kapıkule’den Avrupa’ya kadar trenle gitme imkanımız olacak. Bunlar hep kıymetli, hayal edilemeyen işlerdi. Geçtiğimiz aylarda Konya’yı Karaman’a bağlamıştık. Aynı hat üzerinden Adana’ya da ulaştıracağız.”

“Adanalılar ne diyorsa Adana Havalimanı da o şekilde olacaktır”

Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın tamamlanmasıyla Adana Havalimanı’nın kapatılacağı iddiaları hakkında da konuşan Bakan Karaismailoğlu, “26 olan havalimanını 57’e çıkarttık. Adana’da havayolu açısından önemli merkezlerimizden bir tanesi. Yolcu kapasitesi büyük havalimanlarımızdan bir tanesi. Buradaki mevcut kapasite fazlalığını da bir şekilde gidermemiz gerekiyordu o yüzden yeni havayolu yatırımları yaptık. Hiç hayatlarında milletin hayrına iş yapmamış olanların dezenformasyon, dedikodu siyasetlerine sakın aldırmayın. Türkiye Cumhuriyeti Adanalılar ne istiyorsa onu yapar. Adanalılar ne diyorsa Adana Havalimanı da o şekilde olacaktır” dedi.

“CHP vatandaşın hayrına işin nasıl yapıldığını görecek”

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün yapımını ziyaret ettiğini anlatan Bakan Karaismailoğlu, “Adana merkezi için çok önemli bir ulaşım aksı olan köprüyü vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Çalışmalar çok güzel devam ediyor. Hakikaten biraz önce o şantiyeden geliyoruz. Mühendislik açısından da çok önemli bir proje. Bu projeyi de önümüzdeki Nisan ayına kadar bitirip Adanalıların hizmetine sunacağız. Buradaki CHP’li belediye de gelip o projeyi kullanacak. Vatandaşın hayrına işin nasıl yapıldığını da o gün görecektir” şeklinde konuştu.

“Ulaştırma projeleri bir akarsu gibi”

Ulaştırma projelerinin öneminden bahseden Adil Karaismailoğlu, “2053 hedefleri doğrultusunda çalışıyoruz. 2053 yılına kadar da tam 198 milyar dolarlık ulaştırma yatırımını da planladık. Bunları da 5’er yıl arayla yapılacak şekilde kara-hava ve deniz sektörlerine paylaştırdık. Bundan sonra artık bunları yapacağız. Bu yatırımın peşinden koşacağız. 198 milyar dolarlık yatırım yaparak milli gelire 1 trilyon dolarlık katkı sağlayacağız. Ulaştırma projeleri bir akarsu gibi gittikleri yerlere hareket, bereket getiriyor” dedi.

“Büyüyerek, gelişeceğiz”

Türkiye Cumhuriyeti’nin çok büyük işleri başardığını vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “17 senede Bolu Dağı Tüneli’ni bitiremeyen Türkiye’den 4 senede Çanakkale Köprüsü gibi bir köprüyü tamamlayan Türkiye’ye geldik. Bunlar bütün dünyaya örnek projeler olarak devam edeceklerdir. 2023’ü de sizlerin alın terleriyle atlatıp daha da büyüyerek, gelişeceğiz. Hedeflediğimiz dünyanın gelişmiş 10 ülkesinden biri olacağız. 1 yıl içerisinde 2 tane yeni nesil haberleşme uydusunu uzaya göndermiş bir Türkiye var. Bu uydularda 35 yıl ömrü olan bütün dünyaya hizmet veren ticari uydular” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Adana Valiliğini ziyaret etti:

- "Yaptığımız projeler sayesinde hemşerilerimiz rahatlıyor, nefes alıyor. Ayrıca bu güçlü altyapı sayesinde de istihdama, ekonomiye, üretime, tarıma, turizme yön veriyoruz"

ADANA (AA) - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, güçlü altyapı sayesinde istihdama, ekonomiye, üretime, tarıma ve turizme yön verdiklerini söyledi.

Karaismailoğlu, valiliği ziyaret edip şeref defterini imzaladıktan sonra yaptığı konuşmada, turizmin, sanayinin ve tarımın başkenti Adana'da önemli görüşmeler yaptıklarını dile getirdi.

Ülkenin her bölgesinde olduğu gibi Adana'da da ulaştırma ve altyapı açısından önemli işleri olduğunu ifade eden Karaismailoğlu, "Bunların bugün için hızlandırılması, bitirilmesi yönünde önemli görüşmeler yapacağız. Yine devam eden işlerimizle ilgili biraz önce Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ni çok yakından ilgilendiren, onların ulaşımına, trafiğine önemli katkılar sağlayacak Baklalı Kavşağı'nın açılışını yaptık. Yine Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ne ziyaretimizi gerçekleştirdik." diye konuştu.

Karaismailoğlu, tamamladıkları işlerin çok kıymetli olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

"Önümüzdeki 2023 yılında bu devam eden projelerimizin bir an önce bitirilmesi için önemli katkı sağlayacağız. Yaptığımız projeler sayesinde hemşerilerimiz rahatlıyor, nefes alıyor. Ayrıca bu güçlü altyapı sayesinde de istihdama, ekonomiye, üretime, tarıma, turizme yön veriyoruz. Onların dinamiklerini hareketlendiriyoruz. Hem onların işletmesini yaparken bir yandan da devam eden projelerimizin bir an önce hayata kazandırılması için bu tür ziyaretler çok önemli. Ayrıca bölgedeki hem teşkilatlarımız hem belediyelerimiz ve onların talepleri, ihtiyaçları bizim için çok kıymetli. Devam eden işler konusundaki görüşlerini almak, hem de bundan sonra yapılacak yatırımlarla ilgili gerekli istişarede bulunmak, onların kıymetli görüşlerini almak bu tür ziyaretler için çok kıymetli."

Karaismailoğlu, konuşmasının ardından beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, milletvekilleri ve diğer ilgililerle, Adana Valisi Süleyman Elban ile görüştü.

Bakan Karaismailoğlu: Bakanlık olarak 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik

Bakan Karaismailoğlu, "Türkiye'nin geleceği için sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik." dedi.

ADANA (AA) - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye'nin geleceği için sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Bunun da yaklaşık yüzde 60'tan fazlasını, yani yüzde 65'lik oranını kara yollarına yatırdık." dedi.

Karaismailoğlu, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Köprülü Kavşağı Açılış Töreni'nde, yalnızca Adana'da değil 81 ilin tamamında yatırımlar yaptıklarını, eserler inşa ettiklerini söyledi.

Millete hizmetin en kalitelisini sunmak için canla başla çalıştıklarını ifade eden Karaismailoğlu, ulaşım ve haberleşme yatırımlarıyla "Büyük ve Güçlü Türkiye"yi inşa etmek için çalıştıklarını vurguladı.

Karaismailoğlu, hedefleri doğrultusunda ülkenin yalnızca çehresini değil, geleceğini de hep birlikte değiştirdiklerini anlatarak, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin geleceği için sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Bunun da yaklaşık yüzde 60'tan fazlasını, yani yüzde 65'lik oranını kara yollarına yatırdık. Bunun sonucunda 28 bin 650 kilometrelik bölünmüş yol ağına sahip olduk. Bunun yanında ülkemizi dünyanın en gözde projeleriyle, teknolojileriyle donattık. Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Avrasya Tüneli, Ankara-Niğde Otoyolu, 1915 Çanakkale Köprüsü gibi dünyanın en gözde projelerini tamamen Türk mühendis ve müteahhitlerle gerçekleştirerek Türkiye'nin ve dünyanın hizmetine sunduk. Yatırımlarımız devam edecek. Bugüne kadar ulaştırma altyapısı olarak tam 172 milyar dolarlık yatırım yaptık. Bu 172 milyar dolarlık yatırım sayesinde üretime tam 1 trilyon dolarlık katkı sağladık. Milli gelire 500 milyar dolarlık yine katkı sağlamış olduk."

Karaismailoğlu, otoyol uzunluğunu iki katına çıkarıp, 3 bin 633 kilometreye yükselttiklerini, tünellerin uzunluğunu da 13 kat artırarak 650 kilometrenin üstüne çıkardıklarını dile getirdi.

"Tam 200 kilometrelik tünel inşaatımız devam ediyor"

Bakanlık olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye genelinde 2002 öncesinde sadece 50 kilometre olan, şu anda 650 kilometrenin üzerindeki tünellerde işletme yapıyoruz. Bununla birlikte inşaatı süren tam 200 kilometrelik tünel inşaatımız devam ediyor. Köprü ve viyadüklerimizi de 2,5 kat artırarak trafikte kaybedilen zamandan ve yakıttan tasarruf ettik, bölgemizde karbon emisyonunu azalttık. 20 yıldır ülkemizin kalkınması, istihdamı, ekonomisinin büyümesi için projeler üretiyor, hizmetlerimizi hakka hizmet anlayışıyla gerçekleştiriyoruz. Yollarımızın işletme performansını artıran kesintisiz trafik akışıyla, seyahat süresinde yıllık 10,5 milyar saat tasarrufu sağlıyoruz. Aynı şekilde yaptığımız yatırımlar sayesinde yılda 1 milyar litre akaryakıttan tasarruf sağlıyoruz. Yeni yollarla mesafeleri kısaltarak ciddi tasarruflar sağladık. Yıllık zamandan 17 milyar 238 milyon dolar, akaryakıttan 908 milyon dolar, bakım onarımdan 636 milyon dolar ve çevre etkilerinden de 16 milyon dolar çevre tasarrufu olmak üzere, yıllık toplam 22 milyar 480 milyon dolar tasarruf sağladık."

Son 20 yılda Türkiye'deki araç sayısının yüzde 170, taşıt hareketliliğinin de yüzde 142 arttığı bilgisini veren Karaismailoğlu, buna karşın yaptıkları yerinde yatırımlar ve yollar sayesinde kazalardaki can kayıplarının yüzde 81 azaldığını belirtti.

Bölgesel yatırımlar

Karaismailoğlu, büyük yatırım hamlelerinden Adana'nın da hak ettiği payı aldığını ve almaya devam edeceğini dile getirdi.

Bugüne kadar Adana'nın ulaşım ve iletişim yatırımları için 15 milyar 517 milyon liralık harcama yaptıklarını aktaran Karaismailoğlu, kentte bölünmüş yol uzunluğunu 431 kilometreye çıkardıklarını, yollarda sürüş güvenliğini arttırdıklarını belirtti.

Karaismailoğlu, Adana'da kara yolları yatırımları için yapılan harcamanın 10 milyar 450 milyon lirayı bulduğunu, kent genelinde devam eden 12 kara yolu projesinin de bugün itibarıyla maliyetinin 5 milyar 334 milyon liraya ulaştığını söyledi.

Bugün açılışını yaptıkları kavşağın iki adet 53 metre uzunluğundaki köprü, 485 metre uzunluğunda dönel ada, 2 bin 960 metre uzunluğunda iki şeritli kavşak kollarından oluştuğunu ifade eden Karaismailoğlu, "Akdeniz bölgemizin tarım, sanayi ve turizm merkezi Adana'mızı da kavşağımızla buluşturacağız ve Adana'nın ve ülkenin en önemli sanayi bölgelerinden birisi olan Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizin otoyolla bağlantısını sağlamış oluyoruz." dedi.

Adana'da yatırımların hızla devam ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, "Ülkemizin en önemli projelerinden bir tanesi olan Akdeniz bölgemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bağlantısını sağlayacak olan Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren çalışmalarımız da hızlı bir şekilde devam ediyor. Mevcut hat mesafesi 361 kilometre olan demir yolumuzu da projenin tamamlanmasıyla 58 kilometre kısaltacağız. Hattın kısalmasıyla demir yolundaki seyahat süresi 2 saat 15 dakikaya inecektir. Baklalı kavşağımız bu bölgenin araç trafik yoğunluğunu önemli oranda hafifletecek." diye konuştu.

Karaismailoğlu, büyük Türkiye'nin tesisi için canla başla çalıştıklarını ve hizmetleri sürdürdüklerini kaydetti.

Bakan Karaismailoğlu, Adana'da OSB köprülü kavşağının açılışında konuştu:

- "Türkiye'nin geleceği için sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Bunun da yaklaşık yüzde 60'tan fazlasını, yani yüzde 65'lik oranını kara yollarına yatırdık"

ADANA (AA) - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye'nin geleceği için sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Bunun da yaklaşık yüzde 60'tan fazlasını, yani yüzde 65'lik oranını kara yollarına yatırdık." dedi.

Karaismailoğlu, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Köprülü Kavşağı Açılış Töreni'nde, yalnızca Adana'da değil 81 ilin tamamında yatırımlar yaptıklarını, eserler inşa ettiklerini söyledi.

Millete hizmetin en kalitelisini sunmak için canla başla çalıştıklarını ifade eden Karaismailoğlu, ulaşım ve haberleşme yatırımlarıyla "Büyük ve Güçlü Türkiye"yi inşa etmek için çalıştıklarını vurguladı.

Karaismailoğlu, hedefleri doğrultusunda ülkenin yalnızca çehresini değil, geleceğini de hep birlikte değiştirdiklerini anlatarak, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin geleceği için sadece Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Bunun da yaklaşık yüzde 60'tan fazlasını, yani yüzde 65'lik oranını kara yollarına yatırdık. Bunun sonucunda 28 bin 650 kilometrelik bölünmüş yol ağına sahip olduk. Bunun yanında ülkemizi dünyanın en gözde projeleriyle, teknolojileriyle donattık. Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Avrasya Tüneli, Ankara-Niğde Otoyolu, 1915 Çanakkale Köprüsü gibi dünyanın en gözde projelerini tamamen Türk mühendis ve müteahhitlerle gerçekleştirerek Türkiye'nin ve dünyanın hizmetine sunduk. Yatırımlarımız devam edecek. Bugüne kadar ulaştırma altyapısı olarak tam 172 milyar dolarlık yatırım yaptık. Bu 172 milyar dolarlık yatırım sayesinde üretime tam 1 trilyon dolarlık katkı sağladık. Milli gelire 500 milyar dolarlık yine katkı sağlamış olduk."

Karaismailoğlu, otoyol uzunluğunu iki katına çıkarıp, 3 bin 633 kilometreye yükselttiklerini, tünellerin uzunluğunu da 13 kat artırarak 650 kilometrenin üstüne çıkardıklarını dile getirdi.

- "Tam 200 kilometrelik tünel inşaatımız devam ediyor"

Bakanlık olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

"Türkiye genelinde 2002 öncesinde sadece 50 kilometre olan, şu anda 650 kilometrenin üzerindeki tünellerde işletme yapıyoruz. Bununla birlikte inşaatı süren tam 200 kilometrelik tünel inşaatımız devam ediyor. Köprü ve viyadüklerimizi de 2,5 kat artırarak trafikte kaybedilen zamandan ve yakıttan tasarruf ettik, bölgemizde karbon emisyonunu azalttık. 20 yıldır ülkemizin kalkınması, istihdamı, ekonomisinin büyümesi için projeler üretiyor, hizmetlerimizi hakka hizmet anlayışıyla gerçekleştiriyoruz. Yollarımızın işletme performansını artıran kesintisiz trafik akışıyla, seyahat süresinde yıllık 10,5 milyar saat tasarrufu sağlıyoruz. Aynı şekilde yaptığımız yatırımlar sayesinde yılda 1 milyar litre akaryakıttan tasarruf sağlıyoruz. Yeni yollarla mesafeleri kısaltarak ciddi tasarruflar sağladık. Yıllık zamandan 17 milyar 238 milyon dolar, akaryakıttan 908 milyon dolar, bakım onarımdan 636 milyon dolar ve çevre etkilerinden de 16 milyon dolar çevre tasarrufu olmak üzere, yıllık toplam 22 milyar 480 milyon dolar tasarruf sağladık."

Son 20 yılda Türkiye'deki araç sayısının yüzde 170, taşıt hareketliliğinin de yüzde 142 arttığı bilgisini veren Karaismailoğlu, buna karşın yaptıkları yerinde yatırımlar ve yollar sayesinde kazalardaki can kayıplarının yüzde 81 azaldığını belirtti.

- Bölgesel yatırımlar

Karaismailoğlu, büyük yatırım hamlelerinden Adana'nın da hak ettiği payı aldığını ve almaya devam edeceğini dile getirdi.

Bugüne kadar Adana'nın ulaşım ve iletişim yatırımları için 15 milyar 517 milyon liralık harcama yaptıklarını aktaran Karaismailoğlu, kentte bölünmüş yol uzunluğunu 431 kilometreye çıkardıklarını, yollarda sürüş güvenliğini arttırdıklarını belirtti.

Karaismailoğlu, Adana'da kara yolları yatırımları için yapılan harcamanın 10 milyar 450 milyon lirayı bulduğunu, kent genelinde devam eden 12 kara yolu projesinin de bugün itibarıyla maliyetinin 5 milyar 334 milyon liraya ulaştığını söyledi.

Bugün açılışını yaptıkları kavşağın iki adet 53 metre uzunluğundaki köprü, 485 metre uzunluğunda dönel ada, 2 bin 960 metre uzunluğunda iki şeritli kavşak kollarından oluştuğunu ifade eden Karaismailoğlu, "Akdeniz bölgemizin tarım, sanayi ve turizm merkezi Adana'mızı da kavşağımızla buluşturacağız ve Adana'nın ve ülkenin en önemli sanayi bölgelerinden birisi olan Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizin otoyolla bağlantısını sağlamış oluyoruz." dedi.

Adana'da yatırımların hızla devam ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, "Ülkemizin en önemli projelerinden bir tanesi olan Akdeniz bölgemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bağlantısını sağlayacak olan Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren çalışmalarımız da hızlı bir şekilde devam ediyor. Mevcut hat mesafesi 361 kilometre olan demir yolumuzu da projenin tamamlanmasıyla 58 kilometre kısaltacağız. Hattın kısalmasıyla demir yolundaki seyahat süresi 2 saat 15 dakikaya inecektir. Baklalı kavşağımız bu bölgenin araç trafik yoğunluğunu önemli oranda hafifletecek." diye konuştu.

Karaismailoğlu, büyük Türkiye'nin tesisi için canla başla çalıştıklarını ve hizmetleri sürdürdüklerini kaydetti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler