Mahmut Eraslan

Mahmut Eraslan

Belediyeler Denetlesin..

Belediyeler Denetlesin..

Belediyeler Denetlesin..

 

Bazı belediye başkanlarının akrabalarını önemli görevlere getirdiği ve yüksek miktarlarda maaş bağladıkları konuşuluyor.

Mesele bunlarla sınırlı değil, dahası var!

Hatırlayınız; terör örgütünün patlattığı bombalarla hayatını kaybeden vatandaşlarımızın, geçtikleri yollarda belediyenin iş makinelerinin kullanıldığını.

Devletin asker ve polisleri ile çatışmaya giren teröristlerin saklandıkları çukurların yine belediyelerin iş makineleri ile açıldığını…

Koltuğa oturan başkan parti rozetini çıkarıyor ama partili arkadaşlarını, memleketten, eş, dost, akrabalarını belediyeye dolduruyor.

Küçücük projelere(göz boyama)büyük bütçeler ayrılıyor, iş kılıfına uyduruluyor, halkın parası iç ediliyor ama devletin bundan haberi olmuyor öyle mi?

Devlet, hükümet ilgili makamlara sesleniyoruz; devlet, bu adamların terör veya dış bağlantısı olduğunu tespit ettiği halde neden seçimlere girmelerine izin veriyor, neden seçilmesine göz yumuluyor?

Seçim sonrası atanan bürokratlar, işe alınan personeller, gündemden hiç düşmeyen bankamatikçiler

Usulsüzlükler ihaleler vs.

Düzenleme yapmak ve denetlemek zor mu?

Sokaktaki 100 liralık bütçesi olan simitçiyi zabıtalarla denetleyen belediyenin trilyonlarca bütçesi olacak ama ciddi bir denetimden geçirilmeyecek(!)

Evet, belediyelerde denetlenmeli. Atanan bürokratlardan, çalışan personellere…

Yapılan projelere, açılan ihalelere, işi alan firmalarla aralarındaki ilişkilere…

Vatandaşlarımız bu konuda eşit hizmet, adil dağılım, ihalelerde şeffaflık gibi konularda olumlu görüş beyan etmesine rağmen neden hâlâ kamuoyu adamcılık, usulsüzlük, bankamatikçiler, işten çıkarılmalar, vatandaşın hak ettiği hizmeti almaması gibi sorunları konuşuyor?

Belediyeler kanunu, yetki ve usul gözden geçirilmeli, belediyeyi zarara uğratanlar, her türlü istismar ve usulsüzlükler tespit edildiği takdirde suçlular halkın parasını iç eden, devleti zarara uğratan teröre hizmet eden, yataklık yapanlar en ağır şekilde cezalandırılsın ve tüm zarar suçlulara ödetilsin.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mahmut Eraslan Arşivi