İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

"Bir Uyanışın Anatomisi Mücadele Birliği"

"Bir Uyanışın Anatomisi Mücadele Birliği"

Kitap Tanıtımı

"Bir Uyanışın Anatomisi Mücadele Birliği" kitabımın üzerine, bizi devrimize özellikle tarihe tanıtıcı bir belge birakmak adına bir kitap daha yazma ihtiyacı duydum.

Musavver kapağını sunduğum bu ikinci kitap, üç büyük bölümden oluşuyor. Birinci bölüme "GİRİŞ" adını vardim ve bu bölümde Mücadele Birliğinin, ne olduğunu, nasıl bir hareket olduğunu, kuruluş gayesini, prensiplerini, ideallerini, mücadele azimlerini, sıkıntılarını, aktüalitelerini anlatmaya çalıştım. Ciltlere sığmayacak bu bölümü yüz yirmi sayfada özetledim.

İkinci bölüme "Mücadele Birliği Hareketi'nde İlkler" adını verdim .Bu bölümde İlk Önderler kaydıyla yirmi kadar kurucu önderleri sundum. Sonra'da harekette etkili olan öncü kişileri sunmaya çalıştım. Bunlarda yirmi beş, otuz kişi olacak sanıyorum. Arkadaşlarımdan illerindeki ilklerin mücadele yüklü hayat hikayeleriyle sunum için biyoğrafik yazılar bekliyorum. Bo bölümünde 180 sayfa tutacağını sanıyorum.140 sayfası hazır.

Üçüncü büyük bölümde, "Mücadele Birliği Hareketinde İller'de İlkler "bölümünde illerdeki çalışmaları sunuyorum. Etkili olduğumuz ilk dönemi, il il ortaya koyuyorum. Yazdığım bölümler:

Konya ve çevresi, Afyon ve çevresi, İstanbul ve Çevresi

Ankara ve çevresi, Kütahya ve Çevresi, Sivas ve çevresi

Ordu ve çevresi, Çorum ve çevresi, Kırklareli ve Trakya

Erzurum ve çevresi, Yozgat ve çevresi, Diyarbakır ve çevresi

Muğla ve çevresi, Bursa ve çevresi, Malatya ve Çevresi

Burdur ve çevresi, Kayseri ve çevresi, Karaman ve çevresi

Gaziantep ve çevresi, Elazığ ve çevresi, Ağrı ve çevresi

Trabzon ve çevresi, Van ve çevresi, Tokat ve çevresi

il il kaleme aldım. Arkadaşlarımızın yazdıklarını üst yazımla sunduk. Diğer illerin siparişlerini verdim sonuç bekliyorum. 200 sayfada bu bölüm tutacak.140 sayfası hazır.

Bu kitap için, Savrulma sürecine projektör tutmak için, seksen sayfa kadar, otokritik yazıp hazırlamıştım. İncelemek için gönderdiğim geçmişteki üst yönetimdeki üç arkadaşımın ikisinden neşirden çıkarılması cevabını aldım. Üçüncü arkadaşım otokritik adının anılmasına bile karşı çıktı. En makul teklifi Necmettin Türinay'dan aldım. O, bana, Yazdığınız otokritik bölümünü okudum. Bu kritik, bu kitabın konusunu aşar. Fitneye vesile olur, dedi. Ben de ona tatlı üzerine biber atmak gibi geldi de bana, ondan sizin görüşünüzü istedim, dedim. O da onayladı. Bu konunun daha geniş ve yanlış anlayışlara mahal verilmeyecek tarzda yazılmasını ve ayrı kitap olarak neşrini istedi. Uygun buldum, otokritik bölümünü çıkardım. Ben otokritik konusunda bazı üst yönetimde arkadaşlarımın yardımını, katkıda bulunmalarını istedim. Asla kabul etmediler.

Birinci kitabım Üniversitelerde Mücadele Birliği tez çalışmalarına kaynak oldu,. Bu kitabın da aynı olacağını umuyorum. Bu tezlerden örnekler bölümü ekledim. Bir de Fotoğraflar Bölümü eklemek istiyorum. Ellerinde ilgili fotoğraf olanlar, kitaba girmek üzere Vathsap ile , bana gönderirseniz memnun olurum.

Bu kitap üzerinde ortalama beş senedir çalışıyorum. İnşaallah, iyi bir eser ortaya çıkar.

Arkadaşklarıma bilgi arz edeyim, istedim. Selamün aleyküm.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi