Bozdağ: Yalan söyleyip hayal satıyorlar

Bozdağ: Yalan söyleyip hayal satıyorlar
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Bir yol haritası hazırladık diyorlar. Mevcut sistemi değiştirmek için parlamentoda 401 milletvekili şarttır. 360 milletvekili alabilirler mi? Peki nasıl eski sisteme dönecekler? Yalan söylüyorlar, hayal satıyorlar." dedi.

YOZGAT

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, partisinin Yozgat Seçim İrtibat Bürosu açılış töreninde, 24 Haziran'ın sıradan bir tarih değil, Türkiye'nin, cumhuriyetin ilanından bu yana geçen yaklaşık yüz yıl sonra yeni bir hükümet sisteminin uygulamaya koyacağı tarih olduğunu belirtti.

Parlamenter Hükümet Sistemi'nden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçileceğini, yeni bir yüzyılın kapısının aralanacağını, vurgulayan Bozdağ, yeni sistemin cumhurbaşkanı adayları seçilince, bu sisteme göre yemin edeceklerini ve kabinelerini oluşturacaklarını, Türkiye'yi yöneteceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dışındaki adayların sistem değişmemiş gibi davranmaya devam ettiğine değinen Bozdağ, şöyle devam etti:

"Kafalarını kuma gömmüşler, 'millet, her şeyi bizim gördüğümüz gibi görür' zannediyorlar. Her tarafınız ortada. Kafanızı kuma gömseniz ne fayda. Bir yol haritası hazırladık diyorlar. Mevcut sistemi değiştirmek için parlamentoda 401 milletvekili şarttır. Bu 5 birbirine benzemezler, görünür görünmez ortakların tamamı parlamentoda 401 milletvekili alabilirler mi? Kendileri de biliyor alamayacaklar. Peki halk oylamasına gitmesi için de 360 milletvekili lazım. Bunlar 360 milletvekili alabilirler mi? Peki nasıl eski sisteme dönecekler? Yalan söylüyorlar, hayal satıyorlar. Onun için yapamayacakları işleri millete vaat ediyorlar. Biz onlara şunu söylüyoruz, yeni bir dönem başlıyor. Yeni dönemi görün, bu yeni dönemin Türkiye için daha hayırlı, daha yararlı olması için bildiğinizi, tecrübenizi, gördüğünüzü millete anlatın, hükümeti uyarın, bizlere 'şöyle yapın, böyle yapın' diye tavsiyelerinizi dile getirin. Görmezlikten gelmek gerçeği yok etmez. Gerçek, varlığını devam ettiriyor. Allah'ın izniyle 24 Haziran'dan itibaren yeni sistemi milletimizin talimatları doğrultusunda hep beraber inşa edeceğiz. Onlar istedikleri gibi hayal kurabilirler ama bilelim ki eski hal, muhaldir. Eski Türkiye'ye dönmenin artık imkanı yoktur. Yeni Türkiye'nin yolunda hep beraber yürüyeceğiz. Nasıl bizim yaptığımız yolları görmezden geliyor, 'bunlar hiçbir şey yapmadı' diyorlar, arabalarına kurulup bizim yaptığımız duble yollarda keyifle seyahat ediyorsa aynı şekilde bu sistemin değiştiğini görmezden gelenler yeni kurduğumuz sistemde yine keyifle yaşamaya devam edecekler."

Bozdağ, şunları kaydetti:

"Yatıyor, kalkıyor Bekir Bozdağ... Onunla kalkıyor, onunla devam ediyor. Ben bazen diyorum ki Muharrem İnce senin rakibin kim? Bekir Bozdağ mı, Recep Tayyip Erdoğan mı? Sen Türkiye'nin cumhurbaşkanlığına mı adaysın yoksa başbakan yardımcılığı, hükümet sözcülüğüne mi adaysın?"

Muhabir: Sercan Küçükşahin-Ömer Ertuğrul

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.