Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

CHP'nin Gezi fendi Erdoğan'ı yenebilecek mi?


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Hükümeti yıkacağız!" diye bağırıyor. CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler de "Saldırıya geçiyoruz!" açıklaması yapıyor. CHP'nin Gezi fendi Erdoğan'ı yenebilecek mi?

Türkiye'nin müzmin muhalefeti CHP, yine ne kadar yandaşı varsa toplayarak var gücüyle siyasal iktidara yükleniyor..

CHP'nin bir yüzü partiyse, öteki yüzü İttihat Terakki'den tevarüs ettiği çeteciliğidir.. İş dünyasından, üniversitelerden, sanat dünyasından, medyadaki çetelerinden oluşan bu 'yandaş ordusu' ile sokaklara dökülerek, bürokratik oligarşiden yine darbe umuyorlar. Öyle ya, küreselleşme, darbelerin yöntemini de değiştirdi; artık postmodern darbeler dönemi...

28 Şubat'ta, Refahyol'a uygulanan strateji, birebir AK Parti üzerinde deneniyor. Erbakan şerbetliydi. Olan,  DYP'ye oldu. Tansu Çiller, partiyi birlik içinde tutamadı. DYP'yi çatlatıp, ayrılan milletvekilleriyle Cindoruk'a DTP'yi kurdurmuşlardı. Hayal, yine bu: AK Parti'yi de aynı strateji ile parçalayıp tarihe gömmek istiyorlar..

AK Parti'yi başından vurmaya girişiyorlar; lider kadrosunu çatlatma  operasyonunu sık sık ve yoğun bir şekilde uyguluyorlar: Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Recep Tayyip Erdoğan birbirine girsin, ?versin, veriştirsin..' isteniyor..

Gezi eylemleri AK Parti'nin kafasını karıştırır mı? Acaba iradesi gevşeyenler olur mu, yoğun medya bombardımanından etkilenip  şaşıranlar çıkar mı, boy hedefi haline gelen Başbakan'ı eleştirenler çoğalır, sesini yükseltir mi, Başbakan onlara öfkelenip kontrolünü kaybeder mi diye yükleniyor, surda gedik oluşturmaya çalışıyorlar.

Son dönemde Abdüllatif Şener kompleksine düşürmek sıkça baş vurulan bir yöntem: Milletvekillerini ve özellikle partiye sonradan katılanları bu komplekse düşürüp kopmasını bekliyorlar. AK Parti'den üç beş kişi ayrılsa, hele bu on olsa, düğün bayram..

DYP parçalandığında, Süleyman Demirel Cumhurbaşkanı olarak Çankaya'daydı.. Hüsamettin Cindoruk, TBMM Başkanıydı. BÇG cuntası, kopan milletvekilleri üzerinde baskı oluşturdu. Mesut Yılmaz'ın kuracağı Anasol M hükümetinde ikbal aramak vardı..  Bütün bunlar birleşip bakanlar ve milletvekilleri üzerinde ağır bir baskı oluşturuyordu..

Milletimiz şimdi, bu tür ayrıştırma operasyonları karşısında oldukça uyanık. Milletvekilleri, Abdüllatif Şener hikayesinden gerekli dersi aldılar. Artık bu tür oyunların; karanlık, derin dehlizlerde tezgahlandığı herkesçe biliniyor.

Ak Parti, hedef tahtasında.. "Gezi Parkı" eylemleri, parti için düzenlenen en son suikast girişimidir. Bu eylemler, bürokratik oligarşinin manevrasıdır.. Bu tür operasyonların sadece liderliği değil, 'herkesi yeme' amaçlı olduğu tecrübeyle sabittir. Ayrışma, partiyi yıkar.

Bu son girişimin amacı da; yalanla, iftirayla, fitneyle, fesatla ve şiddetle iktidarı yıkmaktı.

Koparılan fırtınanın maliyetiyse, yine milletin sırtına kaldı.

ORDUYU GÖREVE ÇAĞIRMAK

Demokratik bir ülkede partiliysen, çıkar, mitingini yaparsın; siyasi tepkini verir, kırmadan, dökmeden de evine gidersin. Hükümet mesajını almazsa, sandıkta dersini verirsin. Eğer 'demokrasi' diyorsanız, demokrasi böyledir.

CHP ve yandaşlarını mitingler kesmiyor..  Ordunun müdahalesi için, 12 Eylül öncesi sahnelenen terör olaylarından daha ileri eylemlere gözlerini karartıp ortamı geriyorlar.

Sandıkta iktidar bulmaları imkansız; dolayısıyla sokakta iktidar arıyorlar sürekli..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Hükümeti yıkacağız!" diye bağırıyor. CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler "Saldırıya geçiyoruz!" açıklaması yapıyor. CHP'nin Gezi fendi Erdoğan'ı yenebilecek mi?

Kılıçdaroğlu nasıl yıkacak hükümeti?  CHP'nin yıkıcı siyaseti biliniyor.. İsmet İnönü, Menderes hükümetini nasıl yıktıysa.. Refahyol nasıl yıkıldıysa, Kılıçdaroğlu da aynı yolla mı yıkacak Erdoğan'ı?

CHP, siyasi tarihimizde orduyu darbeye çağırmalarla yerini alır. Onlar için Gezi Parkı eylemlerinin bir amacı da, ?orduyu göreve çağırmak'tır..

Mustafa Yürekli
Haber 7

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.