ÇÜ 9. Erasmus Günü’ne Ev Sahipliği Yaptı

ÇÜ 9. Erasmus Günü’ne Ev Sahipliği Yaptı
Çukurova Üniversitesi, 1. Uluslararası Kredi Hareketliliği ve 9. Erasmus Günü’ne Ev Sahipliği Yaptı

cu_erasmus-(9).jpg

ÇÜ 9. Erasmus Günü’ne Ev Sahipliği Yaptı

Çukurova Üniversitesi, 1. Uluslararası Kredi Hareketliliği ve 9. Erasmus Günü’ne Ev Sahipliği Yaptı

Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği kapsamında düzenlenen 1. Erasmus+ KA107 Ortak Ülkeler Haftası 7 ülkeden gelen 14 temsilcinin katılımıyla Çukurova Üniversitesinde gerçekleştirildi.

2017-2018 Akademik Yılı itibariyle Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA 107) projesi ile öğrenci ve personel değişimine başlayan Çukurova Üniversitesi, projenin koordinatör üniversitesi olarak ortak olduğu bütün kurumları evinde ağırladı. Etkinliğe Balkanlardan Tirana Üniversitesi (Arnavutluk), Priştina Üniversitesi (Kosova) ve Bihac Üniversitesi (Bosna Hersek) Dış İlişkiler sorumlularının yansıra, Endonezya’dan Airlangga Üniversitesi, Kırgızistan’dan Osh Devlet Üniversitesi, Tunus’tan Sousse Üniversitesi ve Ukrayna’dan Kharkiv Tıp Üniversitesi katıldı.

 

Program Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünü Ziyaretle Başladı.

1. Erasmus+ KA107 Ortak Ülkeler Haftası programı, Rektörlük makamını ziyaretle başladı. Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, Dış İlişkiler Akademik Kurul üyeleri ve Dış İlişkiler Erasmus+ ve Uluslararasılaşma’dan sorumlu ekibin katıldığı ziyaret esnasında, Prof. Dr. Arıkan etkinlik katılımcılarına Çukurova Üniversitesi hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı.

 

Katılımcı Kurumlara Çukurova Üniversitesi’nin Uluslararasılaşma Süreci Anlatıldı.

Programın ikinci günü katılımcı kurumlar uluslararasılaşma çalışmaları hakkında deneyimlerini paylaşırken, koordinatör kurum olarak Çukurova Üniversitesi’nin Uluslararasılaşma süreci hakkında da bilgi sahibi oldular. Programın “Hoş Geldiniz” yemeği Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Şeref Erdoğan, Dış İlişkiler Akademik Kurul üyeleri ve Dış İlişkiler ekibinin katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Fakülteler Ziyaret Edilerek Şehir Turu Yapıldı.

Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği projesinde yer alan ortak kurumlar, Fakülte tanıtım gününde sadece projenin kapsadığı fakülte ve bölümleri değil, yeni dönem projesinde yer alacak olan bölümleri de ziyaret etme şansı buldu. Hafta boyunca mevcut ikili işbirlikleri ve yeni anlaşmalar konusunda çeşitli görüşmeler yapan katılımcı kurumlar kültürel tanıtım gezisi kapsamında eski Adana şehir merkezini ve Tarsus’u ziyaret etti. Erasmus+ KA107 Ortak Ülkeler Haftası hem akademik hem de kültürel tanıtım açısından tüm katılımcı kurumlar için oldukça verimli bir hafta oldu.

 

Katılımcılar 9. Erasmus Günü’nde Ülkelerini Ve Kurumlarını Tanıtma Fırsatı Da Yakaladı.

Bu yıl 9. kez gerçekleşen Erasmus Günü de aynı haftanın programında yer aldı. Program katılımcıları 9. Erasmus Günü’nde ülkelerini ve kurumlarını tanıtma fırsatı da yakaladı. Ziraat Fakültesi Akif Kansu Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe çevre üniversitelerin Dış İlişkiler yetilileri de katıldı. Kurumlarını tanıtan her kuruma katılım sertifikaları ve hediyeleri Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan tarafından verildi. Program tüm katılımcıların ve öğrencilerin birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.