ÇÜ Ziraat Fakültesinin Dergisi TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizinine Girdi

ÇÜ Ziraat Fakültesinin Dergisi TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizinine Girdi

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi “Çukurova Tarım ve Gıda Bilimleri Dergisi” TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin’e girdi.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi “Çukurova Tarım ve Gıda Bilimleri Dergisi” TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin’e girdi.

1973-2015 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dergisi ismi ile yayınlanan ve 01.01.2016 tarihinden itibaren “Çukurova Tarım ve Gıda Bilimleri Dergisi” adıyla yayın hayatına devam eden “Çukurova Tarım ve Gıda Bilimleri Dergisi” Fen Bilimleri alanında TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin’de taranmaya başlandı.

“Üniversitelerarası Kurul Doçentlik Komisyonlarında Kabul Gören Önemli Bir Kriter.”

"Çukurova Tarım ve Gıda Bilimleri Dergisi"nin Baş Editörü Prof. Dr. Yıldız Aka Kaçar derginin TR Dizinde taranmasının Üniversitelerarası Kurul Doçentlik Komisyonlarında kabul gören önemli bir kriter olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti;

“Çukurova Tarım ve Gıda Bilimleri Dergisinin amacı, Tarım, Orman, Gıda, Çevre, Peyzaj, Su Ürünleri, Biyoloji ve Biyoteknoloji alanlarında hazırlanan daha önce başka bir yerde yayınlanmamış yüksek kalitede özgün araştırma ve iyi hazırlanmış güncel konuları içeren derleme makalelerini Türkçe ve ya İngilizce olarak yayınlamak, ilgili alanlarda bilgi paylaşımını sağlamak ve açık erişim politikası ile derginin ücretsiz erişimine olanak sunmaktır.  Çukurova Tarım ve Gıda Bilimleri Dergisi yayın süreçlerinde yayın etiğinin üst standartlarına ulaşmaya çalışan hem fiziki olarak basılan hem de elektronik tabanlı uluslararası bir dergidir. Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 2 sayı şeklinde yayınlanmaktadır. https://dergipark.org.tr/tr/pub/cutarim adresinden takip edilebilirken aynı zamanda TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin’de taranması büyük önem taşıyor.”

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler