İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Dünya İslam'a Koşuyor

Bu konu ile ilgili yazılar yazacağımı ifade etmiştim. Yabancı yeni Müslüman 35 yaşında akademisyen öğrencim oldu. Bu konu ile ilgili kitaplar okudum. Amerikalı sonradan İslam’ı seçen Ayşe Sıdıka hanımın İslam'a uyanmak kitabını neşri esnasında okudum. Bu ve benzeri sebeplerle 1982'de "Zamanımızda İslam'ın Yayılışı" inceleme kitabımı neşretmiştim. konu kırk senedir ilgi alanımda.

Yakında yazdığım gibi bir yayıncı inceledi.

"Bu isim satmaz" dedi ve ilave etti. Ben neşretseydim bu kitabın adını "Dünya İslam'a koşuyor" koyardım, dedi. O tarihte bu ismi koymak zordu ama, kırk sene sonra bu ismi koymak mümkündür. Dünya gerçekten İslam'a koşuyor. "Bu koşunun önündeki en büyük engel Müslümanların kendileridir." Amerikalı bir yeni Müslüman. hanımın ifadesidir bu sözler., Necla Tammy .

Kendisinin Müslüman oluşunu " Ben Hazret-i Muhammed ile tanışınca Müslüman oldum, diyor. Ne demek istediğini şöyle anlattı. Ben arayış içindeydim. Hristiyan rahibelerle konuşuyordum. Sorularıma cevap veriyorlardı ama beni cevaplar tatmin etmiyordu. Onların bildiği İncil'i ben de kaç defa okumuştum. okumuştum ama İncil beni tatmin etmiyordu.. Bir ara ateist olayım, dedim ama Allah'a inanıyordum. Hep dua ettim. Ya Allah, bana hikmet ver, diyordum. Müslüman arkadaşlarım vardı ama dini hayat ile ilgilenmiyorlardı. Bir gün bir Türk genci bana incecik bir kitap verdi. İngilizce tercümeli "Kırk Hadis" kitabı. Bir iki saatte bitirevereceğim kitabı gündüz gece üç gün okudum. Hazret-i Muhammed ile tanıştım. Böylece Müslüman oldum. Başka çarem yoktu zaten. Tabii Kur'an'ı okuduğunu da anlatıyor.

Sonra da Müslümanlar, kendi kitaplarını okumuyorlar, Hazret-i Muhammed ile tanışmıyorlar. diye serzenişte bulundu."

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.