Erdoğan: Şov değil icraat yapmanın peşinde koştuk

Erdoğan: Şov değil icraat yapmanın peşinde koştuk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sahnede şov yapmanın değil icraat yapmanın, hizmet üretmenin, ülkemize ve şehirlerimize eserler kazandırmanın peşinde koştuk." dedi.

Erdoğan: Şov değil icraat yapmanın peşinde koştuk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sahnede şov yapmanın değil icraat yapmanın, hizmet üretmenin, ülkemize ve şehirlerimize eserler kazandırmanın peşinde koştuk." dedi.

SAMSUN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, şu anda Münbiç'te devriye gezme olayının başladığını bildirdi.

 

"Şov değil icraat yapmanın peşinde koştuk"

Sahnede şov yapmanın değil, icraat yapmanın, hizmet üretmenin, Türkiye'ye ve şehirlere eserler kazandırmanın peşinde koştuklarını belirten Erdoğan, 3-5 oy uğruna bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına yoldaşlık, yarenlik, arkadaşlık yapmadıklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Üç beş oy uğruna bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına yoldaşlık, yarenlik, arkadaşlık yapmadık. İcazeti Edirne'deki provokatörün kapısında nöbet tutmakta değil milletimize hizmetkar olmakta aradık."

"Bu parti başka aday mı bulamadı"

Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın HDP'nin cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin, şunları söyledi:

"Bu parti başka aday mı bulamadı, bu kadar fakir fukara mıydı? İlla genel başkanlar oluyorsa senin genel başkanın niye aday olmadı." 

"Milletim sizin defterinizi dürecek"

Muhalefete seslenen Erdoğan, "Beş gün kaldı, beş gün sonra benim milletim sizin defterinizi dürecek." ifadesini kullandı. 

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak Selahattin Demirtaş'ı göstermesini eleştiren Erdoğan, "Bu parti başka aday mı bulamadı, bu kadar fakir fukara mıydı? İlla genel başkanlar oluyorsa senin genel başkanın niye aday olmadı." dedi.

'Münbiç'te devriye gezme olayı başladı'

"İcazeti Edirne'deki provokatörün kapısında nöbet tutmakta değil, milletimize hizmetkar olmakta aradık." ifadesini kullanan Erdoğan, 5 gün sonra milletin muhalefetin defterini düreceğini söyledi.

Bölücü terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonlara değinen Erdoğan, şu anda Münbiç'te devriye gezme olayının başladığını bildirdi. Erdoğan, "Bölücü terör örgütüne tek kelime laf etmeyenler hazımsızlık duysa da Kandil'deki terör bataklığını kurutmak için operasyonlarımız sürüyor." diye konuştu.

Kandil'de lider kadro vuruldu

Erdoğan, Kandil'e operasyonlar yaptıklarını, ilk operasyonda 20 uçak kaldırarak, 10 önemli noktayı vurduklarını belirterek, ikinci operasyonda da Irak'ta, Kandil'de bunların lider kadrolarını vurduklarını dile getirdi.

Kamu-özel ayrımı yapmadan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının üzerine kararlılıkla gittiklerini vurgulayan Erdoğan, "Bundan sonra doktorlarımızın, hemşirelerimizin ve diğer sağlık personelimizin güvenliğini en üst seviyede tutmayı sürdüreceğiz.​ Ne hastalarımıza kötü davranılmasına ne de sağlık çalışanlarımıza şiddet uygulanmasına asla müsaade etmeyeceğiz." ifadesini kullandı.

"Bay Muharrem ben antrenmanlıyım"

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin mitinglerde kendisine yönelik sözlerini anımsatan Erdoğan, "Utanmadan, sıkılmadan benim için 'O artık yorgun' diyor. Bay Muharrem, ben antrenmanlıyım, hayatımın 16 yılı futbolla geçti, 40 yıl siyasette tecrübem var... Ama sen daha başlamadan bittin. Niye? Senin yalandan başka sermayen yok ki." dedi.

Erdoğan, belki utanır, kendine çekidüzen verir diye İnce'nin yalanlarını, tutarsızlıklarını ifşa etmeye devam edeceklerini bildirerek, şöyle konuştu:

"(Muharrem İnce) Amerika'dan telefon gelmeden, Edirne'deki zatın icazetini almadan meydanlarda tek bir kelime dahi konuşamıyor. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gibi önüne ne konursa, kulağına ne söylenirse önünü arkasını araştırmadan inanıyor. Böyle olunca de sürekli işletilmekten, telefon dolandırıcılarının maskarası haline gelmekten bir türlü kurtulamıyor."

"Osmanlı tokadını sandıkta vuracağız"

"24 Haziran'da Cumhur İttifakı'na verilen her oy, darbe ve kriz üreticisi eski Türkiye sisteminin tabutuna çakılmış son çivi olacaktır." diyen Erdoğan, bugüne kadar oyunu daima sandıkta bozduklarını, bölücü örgütünden FETÖ'cülere, faiz lobisinden darbe şakşakçılarına kadar tüm millet düşmanlarına cevabı önce sandıkta verdiklerini kaydetti.

"Bizi döviz kuru ve kredi notu üzerinden terbiye etmeye heveslenenlere de Osmanlı tokadını sandıkta vuracağız." ifadesini kullanan Erdoğan, "Çarşamba, Perşembe iki önemli programım var televizyonlarda. Savunma sanayii bu akşam. Çarşamba, perşembe çekimlerde yeni yönetim sistemini açıklayacağım." değerlendirmesinde bulundu.

"Kandil'deki terör bataklığını kurutmak için operasyonlarımız sürüyor"

Erdoğan, Kandil'deki terör operasyonlarına ilişkin, "Bölücü terör örgütüne tek kelime laf etmeyenler hazımsızlık duysa da Kandil'deki terör bataklığını kurutmak için operasyonlarımız sürüyor." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, operasyonlarla ilgili şu detayları paylaştı:

"İlk operasyonda 20 uçak kaldırdık ve 10 önemli noktayı vurduk. İkinci operasyonda da bunların lider kadrolarını vurduk."

"Eski Türkiye sisteminin tabutuna son çivi çakılmış olacak"

Seçmenlere seslenen Erdoğan, "24 Haziran'da Cumhur İttifakı'na verilen her oy, darbe ve kriz üreticisi eski Türkiye sisteminin tabutuna çakılmış son çivi olacaktır." dedi.

"Tüm millet düşmanlarına cevabı sandıkta verdik"

"Bugüne kadar oyunu daima sandıkta bozduk" diyen Erdoğan,  "Bölücü örgütünden FETÖ'cülere, faiz lobisinden darbe şakşakçılarına kadar tüm millet düşmanlarına cevabı önce sandıkta verdik." ifadelerini kullandı.

"Osmanlı tokadını sandıkta vuracağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi döviz kuru ve kredi notu üzerinden terbiye etmeye heveslenenlere de Osmanlı tokadını sandıkta vuracağız." diye konuştu. 

"Kulağına ne söylenirse inanıyor"

CHP'in cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Belki utanır, kendine çekidüzen verir diye Bay Muharrem'in yalanlarını, tutarsızlıklarını ifşa etmeye devam edeceğiz."

Erdoğan, Muharrem İnce'nin Amerika'dan telefon gelmeden, Edirne'deki zatın icazetini almadan meydanlarda tek bir kelime dahi konuşamadığını söyleyerek, "Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gibi önüne ne konursa, kulağına ne söylenirse önünü arkasını araştırmadan inanıyor. Böyle olunca da sürekli işletilmekten, telefon dolandırıcılarının maskarası haline gelmekten bir türlü kurtulamıyor." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Utanmadan sıkılmadan benim için 'O artık yorgun' diyor. Bay Muharrem; ben antrenmanlıyım, hayatımın 16 yılı futbolla geçti, 40 yıl siyasette tecrübem var... Ama sen daha başlamadan bittin. Niye? Senin yalandan başka sermayen yok ki." ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara sandık çağrısı

Erdoğan, bütün vatandaşlara sandıklara gitmeleri çağrısında bulunarak, şunları aktardı:

"Ülkemizin sendelemesini bekleyenlerin bir kez daha heveslerini kursaklarında bırakacağız. Bu sebeple tüm vatandaşlarım, aman ha, sandığa gitmeyi ihmal etmeyin." 

"Yeni yönetim sistemini açıklayacağım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yönetim sistemini Çarşamba ve Perşembe günü katılacağı televizyon programlarında açıklayacağını söyledi.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kamu özel ayrımı yapmadan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet olaylarının üzerine kararlılıkla gittik. Bundan sonra doktorlarımızın, hemşirelerimizin ve diğer sağlık personelimizin güvenliğini en üst seviyede tutmayı sürdüreceğiz.​ Ne hastalarımıza kötü davranılmasına ne de sağlık çalışanlarımıza şiddet uygulanmasına asla müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler