İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Facebook'a Yeniden Kavuştum

Facebook'a Yeniden Kavuştum

Teknik aletler gençlere daha dost davranıyorlar. Bilgisayar yaygınlaşmaya başlayınca önemini fark ettim. Kursuna gittim. O zaman bilgisayar aleti yaygın olmadığı için bana hayali bilgiler gibi geldi. Üç aylık kurs sonunda bir de sertifika verdiler. Gençler bilgisayarı çok iyi biliyorlardı. Dediler ki sertifika almak için kursa katılıyoruz. Bilgisayar sertifikasını çalıştığım kurum istiyor, diyen de vardı. Sertifika sayesinde iş bulmayı uman da. Hepimiz yirmi kişiydik. Hepsi bana amca diyordu. Yaşıtlarımdan hala bilgisayarla tanışmayanlar az değil. Yaşım 78.

Henüz cep telefonlarında bilgisayar yoktu. O kadar hızlı gelişme oldu ki bizim kursta öğrendiklerimiz ilkel bilgi kaldı. İlkokul bire giden torunumun okullarında bilgisayar dersi vardı, evlerine gidince "dede, ben sana biraz bilgisayar öğreteyim" derdi.

Ben o zaman altmış yaşın altında idim. Yirmi senedir bilgisayarla haşır neşirim. Bir problemle karşılaşınca torunlarım yardım ederlerdi. Bazen da tamire götüre götüre dost olduğum tamirciye götürür ayarlatırdım.

Bir hafta önce bir problem dolayısıyla oraya buraya basarken, bilgisayar sayfanıza yabancılar giriş için zorluyor olabilir, onun için kilitliyoruz" yazdı. Açmak için uğraşınca yepyeni sayfalar açılmaya başladı. Arkadaşlar, beni uyarmaya başladılar. "Evde Kal" dedim. Sağ olsun torunlar. Bugün sırf bunun için geldiler ve bu sayede bu yazıları yazıyorum.

Beni uyaran arkadaşlara da, yeniden bilgisayara ve Facebook sayfama girmeyi sağlayan torunuma, doktor kızıma teşekkür ederim.

Üniversite sınavına girecek torunuma başarılar diliyorum, dua buyurun. Ve Coronavirüs hastalarının hastanesinde görevli dâhiliye mütehassısı doktor kızımı ve aynı hastanede görevli doktor ortopedi uzmanı damadımı Allah korusun. Onlar için de dua istiyorum.

Allah, hepimizi, vatanımızı, milletimizi, İslam Âlemini ve bütün insanlığı bu canavar virüsten korusun, Dünyayı Coronavirüs kıskacından kurtarsın. Amine Amin...

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.