Gürkan Toroslar? da halkı: ?En iyi cevabı Milletimiz ?Evet? diyerek verecektir?

Gürkan Toroslar? da halkı: ?En iyi cevabı Milletimiz ?Evet? diyerek verecektir?

 ?Meclis? de hayır diyemeyenler hangi yüzle halktan hayır istiyor?ADANA- Ak Parti Adana Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Sözcüsü Av. Fatoş Gürkan,12...

 

?Meclis? de hayır diyemeyenler hangi yüzle halktan hayır istiyor?

ADANA- Ak Parti Adana Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Sözcüsü Av. Fatoş Gürkan,12 Eylül de yapılacak olan Halk oylamasına ilişkin çalışmalarını Toroslar? da sürdürüyor.  Çalışmalarına Karaisalı ilçesine bağlı Merkez Boztahta, Etekli, Kaledağı ve Aladağ?a bağlı Meydan yaylasında sürdüren Gürkan, buralarda vatandaşlara Anayasa Değişikliklerine ilişkin bilgi verdi.

Ziyaret ettiği yerlerde Anayasa Değişiklik Maddelerinin düzenlendiği Anayasa Komisyonu Üyesi ve Komisyonun Sözcüsü olduğunu hatırlatan Gürkan,  işin mutfağında olan biri olarak. değişiklik paketinde yer alan maddelerinin getiriliş amaçlarını, içeriğini ve muhalefet partilerimizin üyelerinin komisyon çalışmalarındaki tavrını çok iyi bildiğini söyledi.   Muhalefetin Komisyon çalışmalarında olumlu ve yapıcı öneriler yerine, TBMM de bir daha ki dönemde görüşülsün gibi anlamsız dayatmalarda bulunduğunu kaydeden Gürkan, konuşmasını şöyle sürdürdü.

?AK PARTİ HALKIN ÇIKARLARINI DÜŞÜNÜYOR?

? Sanki kendilerine bu millet yasama yetkisi vermemiş, beni temsil et dememiş gibi millet adına karar vermekten acizlermiş gibi davrandılar. Uzlaşılmaması için ellerinden geleni yaptılar. Bütün engellemelere rağmen Anayasa Değişiklik Maddeleri TBMM Genel Kuruluna geldi. Bu kez de Halkımızın bu kişiler benim milli irademi temsil etsin, benim adıma yasama faaliyetlerinde bulunsun, kısacası benim temsilcim olsun diyerek yetki verdikleri bazı Milletvekilleri, oylamalara katılmayarak halkın iradesine ipotek koydular. TBMM de Halkın iradesini kullanmayarak oturdukları yerden kalkarak beş adım ilerideki oy sandıklarına gitme nezaketinde bulunmayarak TBMM?de hayır oyu kullanamayan CHP milletvekillerinin şu an vatandaşlarımızdan hangi yüzle hayır oyu istediklerini anlayamıyorum. Vatandaşlarımıza soruyorum muhalefetin demeçlerine ve kampanya için dağıttıkları broşürlere bir bakın; Anayasa Değişiklik Maddelerine ilişkin bir tek açıklamaları var mı? Biz şu maddeye bu sebepten dolayı karşıyız diyebiliyorlar mı? Maddeler üzerine tek bir fikri ve itirazı olamayan bu kesim, yapabileceği tek şeyi yapıyorlar; Halkoylamasını sürecini sulandırıyorlar. Gün geliyor kayısı fiyatlarına etkisini sorarak, bazen de ülkeyi bölmek gibi aşağılık iftiralarda bulunarak halkımızın maddeleri özgür iradeleriyle değerlendirmelerini engellemeye çalışıyor. Muhalefet Partilerinde ki bu panik halini anlayamıyorum. Buradan Muhalefet Partilerimizin temsilcilerine seslenmek istiyorum. Halkoylamasında verilecek olan Evet oyunu ne kadar düşürürsek Ak Parti Genel Seçimlerde o kadar az oy alır hesabını yapmasınlar. Kendi çıkarlarınızdan çok Halkın çıkarlarını koruyun. Halkın çıkarlarını korumazsanız Anayasa Değişikliklerinin vatandaşlarımıza kazandıracağı hakları bir kenara iterek, önemli olan bizim iktidara gelmemiz gerisinin ne önemi var diye düşünürseniz önümüzdeki 100 yıl boyunca da Ak Parti İktidarda kalmaya devam eder. Ak Parti nin başarısının sırrı işte budur. Kendi çıkarlarından çok halkımızın çıkarlarını koruduğu için halkımız bu denli yüksek bir oranda destek vermektedir. Milletin derdini anlamayanlar millete çözümde üretemezler ve yok olurlar.Halkımız yapılan hizmetlerin de, samimiyetimizin de farkındadır. Yapılan icraatlara bir kulp takamayanlar, somut bir eleştiri getiremeyenler artık hayal güçlerini zorlamakta Ak Partinin gizli gündemi ve hedefleri bulunmakta demekte ve bunu sekiz yıldır dile getirmektedir. Nasıl bir gizli amaçsa sekiz yıldır ortaya çıkartamamışlardır. Artık vatandaşlarımıza karşı dürüst olsunlar, Ak Partinin gerçekleştirdiklerini biz hayal bile edemiyorduk desinler.

Birçok alanda büyük projeler gerçekleştiren, hayal edilemeyen, yapılamaz denilenleri yapan iktidarımız yine Vatandaşlarımız için Demokratik standartlarımızı yükseltecek ve birçok alanda yenilikleri getirecek olan Anayasa değişiklik maddelerini halkımızın onayına sunmuştur. Evet oyu verdirmemesi için halkımıza yalan beyanlarda bulunanlara en iyi cevabı milletimiz 12 Eylülde ?Evet? diyerek verecektir.?

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.