Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

İki uçtan da eleştiri geliyorsa..


Öne çıkıp konuşunca, bir duruş sergileyince, dostunuz da oluyor, düşmanınız da..

Medya Platformu Derneği olarak haberde doğruluğun, yorumda dürüstlüğün, fikirde özgürlüğün savunuculuğunu yapıyoruz..

Ülkedeki gelişmelere göre tavır alıyoruz, basın açıklaması yapıyoruz, temaslarda görüşlerimizi bildiriyoruz.. ?Yandaş medyacılar? diyenler de oldu.. ?İktidar karşıtı medyacılar? diyenler de.

Bir konuyu iyi biliyoruz: Eğer her iki uçtan da eleştiri geliyorsa, doğru yoldayız demektir!...

Özeleştiri yapmaktan kaçınan birey ve toplumların nihayetinde duvara tosladıklarını yazar tarih.

Kendilerine güvenmeyenlerin, her zaman sorgusuz sualsiz doğru davrandığına inanların başarı hikâyeleri yoktur, aynı tarihte; tersine sürekli araştıran, kendisini beğenmekten ve büyüklenmekten kaçınan, çevresindeki şakşakçılara kanmayan, övgülerle sarhoş olmayan, başarılarını bile sorgulayan, karşıtlarının eleştirilerini de dinleyen, sorumlu olduğu tüm kesimlerin mutluluğunu arayanların başarılarıyla doludur.

Medya Platformu'nun, köklerini unutmadan, her medya mensubunun hassasiyetini eşit şekilde dikkate alarak çok sesliliğe önem veren bir sivil toplum kuruluşu olmasına özen gösteriyoruz. Ana akım medyanın yanı sıra, ulusal medyanın diğer kuruluşlarının, üniversitelerin / iletişim fakültelerinin ve yerel medyanın taleplerini toplayıp en yüksek oranda katılımın olduğu bir platform olmaya çalışıyoruz.

Bu bağlamda bize karşı, aşağılamadan, küfür etmeden yapılan her eleştiriyi hem kendimizi sorgulamamız, hem de çok sesliliğin platformu olmak adına yayınlama / duyurma kararımız var.

Gönül ister ki, bizim gösterdiğimiz esnekliği ve hoşgörüyü kimi medya kuruluşları da göstersin, çıkan en ufak bir eleştiri karşısında, bağırmasın.


Mustafa Yürekli - Haber 7

mustafayurekli@gmail.com

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.