‘Türkiye’ Kitabının ikinci baskısı tanıtıldı…

‘Türkiye’ Kitabının ikinci baskısı tanıtıldı…

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından çok dilli hazırlanan “TÜRKİYE” kitabının 2. baskısı tanıtıldı. Türkiye kitabında 3 ana bölüm ve 16 başlıkta “Ana hatlarıyla Türkiye, Dünya’da Türkiye ve Diğer Kamu Hizmetleri” konularına yer veriliyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Türkiye kitabının tanıtımını yaparak, “Ülkemiz hakkında son derece kapsamlı bilgiler ihtiva eden bu önemli eser, Türkiye’mizin marka değerine katkı yapacak bir çalışmadır. Bu eser aynı zamanda dezenformasyonla mücadele kapsamında Türkiye hakkında manipülatif bilgilerin yayılmasının önüne geçilmesi noktasında da önemli bir işlev ortaya koyacaktır” dedi.

Başkan Prof. Dr. Altun, Türkiye kitabının da bu bağlamda önemli bir çalışma olduğuna işaret ederek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılının aynı zamanda ‘Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı olduğuna işaret eden çok önemli bir vizyon ortaya koydu. Türkiye’nin gerçek hikayesinin anlatılmasına çok büyük bir önem veriyoruz. Türkiye kitabının içeriğini de bu doğrultuda şekillendirdik” diye konuştu. Kitabın girişinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdimine ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un önsözüne yer verilirken, “TÜRKİYE” adının uluslar arası kullanımının yaygınlaşmasına da katkı sağlanması amacıyla hazırlandığı belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2023 yılının aynı zamanda ‘Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı olduğuna işaret eden çok önemli bir vizyon ortaya koyduğuna da vurgu yapan Altun şunları aktardı: “Türkiye’nin gerçek hikayesinin anlatılmasına çok büyük bir önem veriyoruz. Türkiye Kitabı’nın içeriğini de bu doğrultuda şekillendirdik. Türkiye hakkında tüm bilgileri ayrıntılı şekilde öğrenebilmesi için Türkçe ve İngilizce iki set halinde hazırlanan külliyatta yer alan "Gayri Askeri Statüdeki Adalar" isimli kitaba ayrıca, ülkenin dış politikasının en önemli konuları arasında bulunması nedeniyle, Yunanca ve Fransızca tercümeler de eklendi. İletişim Başkanlığı'nın hem içerik hem görsel anlamda titiz bir çalışmayla hazırladığı sette, "Türkiye'nin Terörle Mücadelesi", "İnsani Diplomasi", "Türkiye'nin Doğu Akdeniz Stratejisi" ve "Güvenli Liman Türkiye'nin Dünya'ya Çağrısı" gibi, ülkenin uluslararası gündemi ve vizyonuna yönelik kitaplar bulunuyor”

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler