1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kahramanmaraş'ın Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı..
Kahramanmaraş'ın Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı..

Kahramanmaraş'ın Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı..

Millet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığının organize ettiği, Kahramanmaraş'ın Kurtuluşu dillere destan coşkuyla kutlandı.

A+A-

mp-4.jpg

Kahramanmaraş'ın Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı..
 

Millet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığının düzenlediği "Kahramanmaraş'ın Kurtuluşunun Yıldönümü Şöleni" büyük coşkuyla kutlandı.

 

mp-3.jpg

Osman Sandaloğlu ve Merve Kapçı'nın sunuculuğu programda, İbrahim Emrullahoglu'nun Açış Konuşması ile başlayan gecede, Hasan Bekçioğlu'nun okuduğu Kuranı Kerim Tilaveti ve Meal-i, Tarihçi İdris Taşpınar ve Eğitimci İbrahim Gülsu'nun Milli Mücadelede Maraş'ın Kahramanlık destanı konulu konuşmaları.

 

mp-3-002.jpg

Gecede Folklor Gösterileri ve Kahramanlık Türkülerinden oluşan Konser davetlilere coşkulu anlar yaşattı.
Kurtuluşun Kutlu Ve Mubarek Olsun Kahramanmaraş

Ali Bakım:

"Muhteşem Geceden Notlar:
Abdal Halil Ağa Milli Mücadele Kahramanı olarak Kahramanmaraş’ın Fransızlar tarafından işgali sırasında öne çıkan önemli karakterlerden birisidir.
Şehre gelecek olan Fransız işgal birliklerini görkemli bir törenle karşılamak isteyen işbirlikçi Ermeniler işgalden bir gün önceden Abdal Halil Ağa’nın yanına giderler. O dönem Kahramanmaraş’ta mukim Abdal Halil Ağa’dan adamlarını toplayıp davullarla zurnalarla Fransız birliklerini karşılaması için para teklif ederler.
Abdal Halil Ağa bu teklif karşısında “Değil bir kese altın, davulumun kasnağını altınla doldursanız ben din kardeşlerimin bağrına çomağımı vurmam!” diyen kişidir.
Abdal Halil Ağa’nın verdiği bu cevap ve tavizsiz duruşu karşısında bu millette kendisini unutmayarak rahmet minnet ve dua ile andı."dedi.

 

Ali Edibali:

"Türk siyasi hayatının kilometre taşlarından biri olan ve yapmış olduğu hizmetler ile ilmi sağ ekolünün kurucusu olan aralarında Cemil Çiçek Melih Gökçek Taha Akyol gibi isimlerin yer aldığı çok sayıda siyasetçinin öğretmeni konumunda olan Aykut Edibali ve Arkadaşları 50 yıl önce bulundukları pozisyondan milim sapmadan dürüst ve temiz Siyasete devam etmektedir Bu dava diridir ayaktadır ölmemiştir ölmeyecektir bu dava Hakkı üstün tutma davasıdır bu dava Türk milletinin Varlık ve Beka davasıdır bu iktidar önceki iktidar veyahutta türev iktidarlar hayalimize yaklaşamam realite lerdir alternatifler değildir,

Erdoğan kabinesindeki skandallar serisine en son olarak eklemlenmiş olan millet Partisi'nin Kahramanmaraş'taki çalışmalarına müdahale etme durumu hukukun üstünlüğünün gözetilmediği bir anlayış içinde bizi şaşırtmamıştır. Tam da bu yüzden Millet Partisi milletin partisidir ifa ettiği görevi itibariyle anlaşılsın veyahut anlaşılmasın varlığı Hayati Bir siyasi partidir Biz ancak ve ancak adaletten şaşmayan bir idarecinin takipçileri oluruz Ahde vefasızlık bizim hukukumuzda geleneklerimizde yer almaz Tayyip beyin bilgisi dahilinde veya bilgisi dahilinde olmayan her türlü hukuksuzluk Tan dolayı kendisini meşul tutacak gerçek adaleti tesis edecek millet Partisi'nin mücadelesi ve Misyonu ebedidir biz inandığımız davanın uğrunda mücadele etmeye devam edeceğiz."dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.