KEY listesinde adı olmayanlar ne yapacak?

KEY listesinde adı olmayanlar ne yapacak?

Üçüncü KEY ödemesinden yararlanacak hak sahiplerinin isim ve alacakları tutarlar Resmi Gazete?nin mükerrer sayısında dün yayınlandı.Üçüncü KEY ödemeleri...

Üçüncü KEY ödemesinden yararlanacak hak sahiplerinin isim ve alacakları tutarlar Resmi Gazete?nin mükerrer sayısında dün yayınlandı.Üçüncü KEY ödemeleri bugün başlıyor

Üçüncü KEY ödemesinden yararlanacak hak sahiplerinin isim ve alacakları tutarlar Resmi Gazete?nin mükerrer sayısında dün yayınlandı.

Star'ın haberine göre, ödemeler 3 Eylül tarihine kadar sürecek. Üçüncü KEY listelerinin yayınlanması ile birlikte, yine birçok kişi hayal kırıklığına uğradı.

Birçok kişinin ismi listede yer almazken, bazı hak sahiplerinin KEY tutarları da beklediklerinin çok altında çıktı.

Bu durum da, vatandaşların tedirgin olmasına yol açtı. Listede ismi olmayan ne yapacak?

? Tasfiye Halindeki Emlak Bankası yetkililerinden edinilen bilgiye göre, üçüncü KEY ödemesinin arından KEY ödeme çalışmaları yine devam edecek.

? Ödemeler, 2011 yılının Mart ayında sona erecek. Bu tarihe kadar üçer aylık dilimler dikkate alındığında en az iki ödeme daha yapılacak.

? Bu çerçevede, üçüncü KEY listesinde ismi olmayan hak sahipleri, çalıştıkları kurumlar ve bağlı bulundukları sosyal güvenlik kuruluşları aracılığı ile, başvurularını tekrarlayabilirler.

? Yine isteyen hak sahipleri dava da açabilir. Ancak dava sonrasında da bir ödeme yapılması için, hak sahibinin belgelerinin tam olması gerekebiliyor.

ajanslar

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler