Kılıçdaroğlu?na ağır suçlamalar?

Kılıçdaroğlu?na ağır suçlamalar?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında yeni bir kavganın fitili ateşlendi.Önümüzdeki günlere...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında yeni bir kavganın fitili ateşlendi.

Önümüzdeki günlere damgasını vuracak gibi gözüken tartışmada Gökçek Kılıçdaroğlu'nu SSK'ya PKK'lıları doldurmakla suçladı

Kanaltürk Ankara Temsilcisi Sami Dağdağlıoğlu'nun sunduğu Pazar Politika programına kabarık bir dosyayla gelen Melih Gökçek, Kılıçdaroğlu için yeni iddialar ortaya attı.

Gökçek, Kılıçdaroğlu ile ilgili şok iddilar gündeme getirerek, "28 Şubat sürecinde Başbakanlık'taki Takip Kurulu tarafından hazırlanmış. Netice itibarıyla o dönemin Ergenekoncuları. Yani Kılıçdaroğlu'nun bugün avukatlığını yaptığı kişiler tarafından hazırlanmış. Önce özetini okuyalım: Adı geçen şahıs Ermeni kökenli olduğu ifade edilmektedir. Gerçek soyadı Karabulut olup daha sonra Kılıçdaroğlu olarak değişmiştir. Kılıçdaroğlu 1992-1998 yılları arasında 10 bine yakın kişiyi SSK'ya memur olarak atamıştır. Bu kişiler Tunceli-Erzincan-Sivas kökenlidir. Kurumu adeta bölücü örgütlerin yuvası haline getirmiştir. Bölücülerin o bölgelerdeki faaliyetlerine zemin hazırlamıştır"dedi.

AKRABALARINI DOLDURDU

Gökçek, "Akrabalarından Düzgün ve Gündüz soyadlı kişileri işe almıştır. Kılıçdaroğlu yakını olan Kürt Alevisi müteahhitlere 15 milyon liraya yakın ihale vermiştir. Rotasyon Yönetmeliği'ni çıkararak kurumun başarılı elemanları çıkarak kurumun verimini düşürmüştür. Büyükşehirlerde yüzde 50 eksik Tunceli, Sivas, Amasya'da Alevi kökenli elemanlar alarak yüzde 80'den fazla istihdam yaratmıştır. Bu iddialar çok vahim ve çok ciddi. Kemal Kılıçdaroğlu yolsuzluk ve adam kayırma ile suçlanıyor. Kılıçdaroğlu CHP'li belediyelerde görevli Kürt asıllıları SSK'ya yatay geçişini sağlamıştır. Kılıçdaroğlu'nun göreve başlattığı kimseler PKK, KDP, TKPM'li kişilerdir"dedi.

TÜYLERİM DİKEN DİKEN

Gökçek elindeki dosyayı göstererek "Bu dosya sayın Kılıçdaroğlu'nun avukatlığına soyunduğu Ergenekoncular tarafından 28 Şubat sürecinde Başbakanlık'taki Takip Kurulu tarafından hazırlandı. Bu Ergenekoncular bizler hakkında rapor hazırlayabilirler. Çünkü biz onların görüşlerine ters insan olarak niteleniyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu hakkında öyle bir dosya hazırlamışlar ki insanın tüyleri diken diken oluyor. Bu dosya benim televizyonda anlattığım herşeyi  doğruluyor"dedi.

Gökçek"Ben kendisine 'Sen kendi oğlunu 14 yaşındayken sigortalı gösterdin, torunun 10 aylıkken 2 günlüğüne sigorta yaptırdın' dedim.Ben yapmadım damadımla kızım yaptı diye açıklama yaptı. Bana tatmin edici gelmedi. Kızını Emlak Bankası'na imtihansız soktu mu sokmadı mı? Kendisinden cevap geldi mi? Gelmedi. Hastanelerde yapmış olduğu onarımlardaki fiyat farklarını teker teker saydım. Buna da cevap gelmedi"dedi.

BUGÜN

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.