Mahmut Eraslan ​​​​​: Başkan Erdoğan ve Makam Sahiplerine!…

Mahmut Eraslan ​​​​​: Başkan Erdoğan ve Makam Sahiplerine!…

Yenilenen sisteme atanacak yeni bakan ve bürokratları, bununla birlikte, yaklaşan yerel seçimde gösterilecek adayları, vatandaşımız gözden geçirecek, verilen mesajların alınarak gerçekten anlaşılıp anlaşılmadığını değerlendirecek ve kararını verecektir."

Mahmut Eraslan ​​​​​: Başkan Erdoğan ve Makam Sahiplerine!…

Başkan Erdoğan ve Makam Sahiplerine!…

Seçim öncesi, görüşlerimizi soran makam sahiplerine, halkımızın talep ve tepkileri doğrultusunda yapılan yanlışları ve olması gereken doğruları dile getirmiş ve bir de uyarı yapmış, “Ak Parti oy kaybı yaşayabilir!..” demiştik.

Soruyu soranlar, tedbir almak yerine, art niyetli insanların oluşturmaya çalıştığı algıya, doğrudan olmasa da dolaylı katkı verdiğimizi ima ederek tepki vermiş, uyarılarımızı gerektiği kadar ciddiye almamışlardı.

Seçim süreci geride kaldı… İleriye odaklanmamız gerekiyor; ama eski alışkanlıklarımızdan, anlayışımızdan kurtulmadan, lafta kalan hukuk, adalet ve özgürlük vurgusunun hiç kimseye bir faydası yoktur!..

Sayın Erdoğan’ın, ülkemizin geleceği açısından, mevcut adaylar içerisinde en iyi seçenek olduğunu ifade etmiş, seçim sürecinde çok fazla olumsuzluklar üzerinde durmamış, bunu seçim sonrasına bıraktığımızı ifade etmiştim.

Kaldığımız yerden devam ederek, yapılan yanlışlara dikkatleri çekelim ve uyarılarımızı yapalım.

Kamuoyunun tartıştığı, tepki verdiği, beklenti içeresinde olduğu bazı konular olmasına rağmen, makam sahiplerinin yine ağırdan aldığını, yine bildik tavırlarını sürdürdüklerini görüyoruz.

Yapılması planlanan 15 Temmuz etkinlikleri, tüm tepkilere ve beklentilere rağmen, yine sadece bürokratlar ve kısmen ticaret oda başkanları ile sınırlandırıldı ve maalesef STK temsilcilerinin içerisinde olmadığı bir istişare toplantısı ile karara bağlanmış oldu.

STK temsilcileri dışarıda tutularak oluşturulan tertip heyeti, yine halk tarafında karşılığı olmayan, ilgisiz, yetersiz konuşmacı, sanatçıların yapacağı milliyetçi, hamasi vurgular ile tepki toplayacak, beklentilere cevap veremedikleri için, katılım beklentilerin altına düşecek ve geniş halk kitlelerini kaybedecekler gibi görünüyor!…

Eğer böyle devam edecek olur ve gerekli tedbirler alınmazsa, sadece bu yıl değil, gelecek her yıl katılım düşerek devam edecektir.

15 Temmuz etkinlikleri, belediyeler, vakıf, dernek ve cemaatlerin alternatif programları ile devam edecek, halkımızın katılım göstermediği bu törenler, bürokratların zorunlu katılımı ile küçük, sıradan bir devlet törenine dönüşecektir.

Darbe girişiminin hemen ardından fark ettiğimiz ve iyi niyetle uyardığımız halde, makam sahipleri, o bildik tavırlarını sürdürmeye devam etiller/ediyorlar. Ben hala alındığı söylenen mesajın, tam olarak anlaşıldığından şüphe taşıyorum ve 15 Temmuz törenlerinde, vatandaş, yine yeniden bir mesaj daha vermek zorunda kalacak diyorum…

Yeni açıklanan KHK ile ihraç edilen birçok insanın, yine kazaya kurban gittiği ifade ediliyor…

2017’de yayınlanan KHK ile rütbesi alınan Kıbrıs gazisi emekli Albay İsmail Gül, kalp krizi geçirmiş, haftalarca süren yoğun tedavilere rağmen düzelememiş, vefat etmiş “er kişi” niyetine tekbir alınarak cenaze namazı kılınmış, ebedi âleme uğurlanmıştı!

Yeni yayınlanan KHK ile İsmail Gül’e rütbesi iade edilmiş!.. Bu rütbe, mezarda ne işe yarayacaksa?!..

Henüz tüm mağduriyetler giderilmemişken, şimdi bunların yanlarına yenilerinin eklendiği haberleri geliyor

Siyasetçilerin içlerine hiç sızmadığı iddia edilen FETÖ kadrosunda yer alan suçluların, itirafçı olup kurtulduğundan, para gücü olanlara çözüm üretilen pazarların kurulduğundan ve pazarlıkların yapıldığı iddialarından Sayın Erdoğan ve ilgili diğer makam sahiplerinin haberleri yok mudur?!..

FETÖ liderini hiç ciddiye almadım, almıyorum; fakat mazlumların bedduasından sakının/korkun!..

Daha önce defalarca dile getirdik, bir kez daha yineleyelim: Her ilde kurulan bu komisyonlara, FETÖ ile yolları hiç kesişmemiş ve tüm yapıları bilen birkaç STK temsilci dâhil edilse, bu sorunların bir kısmı çözülebilir.

Yenilenen sisteme atanacak yeni bakan ve bürokratları, bununla birlikte, yaklaşan yerel seçimde gösterilecek adayları, vatandaşımız gözden geçirecek, verilen mesajların alınarak gerçekten anlaşılıp anlaşılmadığını değerlendirecek ve kararını verecektir.

yazının devamı..

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler