Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi 5. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi 5. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Adana Yüreğir Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi, TÜBİTAK tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Nisan ayında değerlendirme sonucunda koordinatörlüğünü Yeşim Yeni Erenler 'in yaptığı 4006 Bilim Fuarı projesini desteklemeye karar verdi.

akif-7.jpg

Proje Koordinatörü Yeşim Yeni Erenler:

“Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi olarak TÜBİTAK tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Nisan ayında değerlendirme sonucunda koorinatörlüğünü Yeşim Yeni Erener'in yaptığı 4006 Bilim Fuarı projelerimiz desteklemeye karar verilmiştir.

Başvurumuzda bulunan 4 tanesi Robotik,3 tanesi Fizik, 3 tanesi Biyoloji, 3 tanesi Kimya, 3 tanesi Fen Bilimleri, 1 tanesi Tarih, 2 tanesi Sosyoloji, 1 tanesi Psikoloji, 6 tanesi de tasarım olmak üzere 26 adet projenin tamamı onay almıştır. Projelerimizde görev alan 40 öğrenci ve 6 öğretmenle yürütülen projelerin tamamında öğrencilerimiz büyük bir şevk ve hevesle çalışarak bilimsel, sosyal, çevreci sosyal ve toplumsal sorunlara duyarlı projelerde görev almanın mutluluğu ile 2 gün süren TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını tamamlamış bulunmanın gururunu yaşıyoruz.

 

akif-8.jpg

Fuarımızı okulumuz öğrencileri başta olmak üzere ilçemizde bulunan çevre okullardan gelen ziyaretçilerimiz ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri ile ziyaretçi sayımız yaklaşık 700 kişiye ulaşmıştır. Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi olarak 5. TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI nı tamamlamış bulunmaktadır..”dedi.

 

inan-4.jpg

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi Müdürü Tolga Nacar:

“TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergimizi gerçekleştirdik. Değerli vakitlerini ayırarak açılışa katılan müdürlerime ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Serginin hazırlanmasında emeği geçen Yeşim Yeni Erenler ve tüm öğretmen ile öğrencilerimi tebrik ederim. Hedef 2023 Eğitim Vizyonu..”

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.