Memura yüzde 53 fazla mesai müjdesi ?

Memura yüzde 53 fazla mesai müjdesi ?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personele...

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personele 15 Ağustos 14 Eylül tarihleri arasında yüzde 53 ek ödeme yapılacak.

Bakanlar Kurulu?nun ek ödemelerinödenmesine ilişkin 13 Ağustos tarihli kararname eki Resmi Gazete?de yayımlandı.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personelden 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 3 üncü maddesinde yer alan ek ödemeden yararlananlara, eködeme verilmesine ilişkin ekli Kararın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının yazısı üzerine, mezkur Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 3 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu?nca 13Ağustos tarihinde kararlaştırıldı.

?İŞ HACMİNİN ARTMASINDAN DOLAYI YOĞUN MESAİYE YÜZDE 53 EKÖDEME?

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personelden 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 3 üncü maddesinde yer alan ek ödemedenyararlananlara, 15 Ağustos 14 Eylül tarihleri arasında nüfus hizmetlerineyönelik her türlü iş ve işlemleri yürütmek üzere iş hacimlerinde meydana gelen artıştan dolayı yoğun mesai yapmaları nedeniyle, anılan tarihler arasında yüzde 53 oranında ilave ek ödeme yapılmasını kararlaştırdı. Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler