MÜSİAD Basım Yayın Sektör Kurulu İftarı Genel Merkez’de Gerçekleştirildi

MÜSİAD Basım Yayın Sektör Kurulu İftarı Genel Merkez’de Gerçekleştirildi

MÜSİAD Basım Yayın Sektör Kurulu, “paylaşmak berekettir” temasıyla iftar programı düzenledi

MÜSİAD Basım Yayın Sektör Kurulu İftarı Genel Merkez’de Gerçekleştirildi

MÜSİAD Basım Yayın Sektör Kurulu, “paylaşmak berekettir” temasıyla iftar programı düzenledi

MÜSİAD Basım Yayın Sektör Kurulu, “paylaşmak berekettir” temasıyla iftar programı düzenledi. Genel Merkez’de gerçekleştirilen organizasyona, AK Parti Milletvekili Adayı Ayşe Böhürler, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Ali Özeken, Basım Yayın Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Levent Taş, UTESAV Başkanı Mehmet Akif Develioğlu, YAYFED Başkanı Münir Üstün ve çok sayıda MÜSİAD üyesi katıldı.

 

“Mescid-i Aksa’da İftar Sofrası Kuracağız”

İftar öncesi Kıble Tur Genel Müdürü Numan Balcı, Kudüs ve Mescid-i Aksa ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından kürsüye gelen Basım Yayın Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, MÜSİAD’ın Filistin’de gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yaptı. Karatemiz, “ On bir ayın sultanı Ramazan ayını neredeyse tamamladığımız bu günlerde, “Ramazan paylaşmaktır; paylaşmak berekettir” düşüncesi ile iftar soframızı Filistin’de Mescid-i Aksa’da kurulan sofralarla birleştirmek, kısa filmde izlediğimiz Kudüs’de iftar davetine buradan da hep birlikte katkı sağlamak istedik. Bu akşam iftar programımızda kurduğumuz sofra sayısı kadar, inşallah Ramazan ayı bitmeden Mescid-i Aksa’nın avlusunda da sektör kurulumuz olarak iftar sofraları kurmuş olacağız.” dedi.

 

“Mescid-i Aksa Hepimizin Davası Oldu”

Geçtiğimiz günlerde Kudüs’te düzenlenen geziye ilişkin olarak da konuşan Karatemiz, “Burada hazır bulunan bazı dostlarımızın da katılımı ile düzenlemiş olduğumuz ziyaret bizler için hamdolsun çok verimli ve bereketli neticelendi. Duygu, düşünce ve bilinç olarak Kudüs’e gittikten sonra, kesinlikle aynı insan olarak dönmüyorsunuz. Ziyarette birlikte bulunduğumuz diğer arkadaşlarım da muhtemelen bana katılacaklardır. Çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, bizlerin Kudüs’e gitmeden evvel Mescid-i Aksa ile kaygılarımız vardı. Ancak gidip döndükten sonra hepimizin bir Mescid-i Aksa davası oldu.” diye konuştu.

 

Kudüs Her Alanda Gündemde Tutulmalı

Kudüs konusunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayan Karatemiz şöyle konuştu:

“Yüz yıllık hasretimiz, Kudüs isimli bir merkez kuralım ve bu merkeze bir gün muhakkak Kudüs’e ulaştırılmak üzere değer verdiğimiz, hazırlayacağımız en güzel emanetlerimizi teslim edelim. İnşaatçılarımızın bir gün Kudüs’te inşa edecekleri projeleri olsun ve proje maketlerini burada sergilesinler. Yayıncılarımız, bir gün muhakkak ki Kudüs’te kuracağımız, Kudüs Millet Kütüphanesi’nin kitaplarını buraya bağışlasınlar. Sinemacılar, en güzel filmlerini Kudüs’te izlenmek üzere çeksinler. Reklamcılarımız en güzel kampanyalarını Kudüs ve Mescidi Aksa tarihi ve tanıtımı için yapsınlar. Yazarlarımız, en güzel eserlerini bir gün Kudüs’te basılmak üzere yazsınlar. Hepimiz için manevi değeri yüksek olan eşyaları Kudüs’e gönderilmek üzere bu merkezde saklayalım. Bu çalışmayı öyle bir kampanya haline getirelim ki, tüm kamuoyuna mal edelim ve yüzyıllık hasretimiz Kudüs’ü, böylelikle hem ulusal hem de uluslararası arenada gündemde tutalım.”

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler