1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. MÜSİAD yönetimine 6 yeni isim girdi
MÜSİAD yönetimine 6 yeni isim girdi

MÜSİAD yönetimine 6 yeni isim girdi

MÜSİAD'ın 19. Genel Kurulu'nda belirlenen ve 2010-2011 döneminde faaliyet gösterecek yeni yönetim kurulu, basın toplantısıyla tanıtıldı. MÜSİAD'ın...

A+A-

MÜSİAD'ın 19. Genel Kurulu'nda belirlenen ve 2010-2011 döneminde faaliyet gösterecek yeni yönetim kurulu, basın toplantısıyla tanıtıldı. MÜSİAD'ın yönetim kurulunda 6 isim değişti. Yeni görev dağılımı:


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, İnşaat Sektör Kurulu aracılığıyla MÜSİAD 20. Yıl Evleri adıyla proje başlatıklarını belirterek, ''Altyapısı oluşturuldu. Muazzam talep geldi. Projeyi önümüzdeki 2 yıl içinde hayata geçirmiş olacağız'' dedi.

Vardan, 2010'un derneğin 20'nci yılı olması dolayısıyla bütün yıla yayılan organizasyonlar oluşturmayı düşündüklerini, uluslararası fuar ve uluslararası iş forumunun ''ihtişamlı'' geçmesi için çalışmalar yaptıklarını anlattı.

1,5 yıl önceki etkinliğe 2 bin 224 işadamının katıldığını ve fuarda gerçekleştirilen ankette, iş adamlarının yüzde 48'inin somut iş bağlantısı yaptığını belirttiğini kaydeden Vardan, bu yıl ''İKT'ye Üye Ülkelerin Kalkınmasında Teknolojinin Önemi'' temalı foruma, en az 3 bin yabancı işadamını getirmeyi ve binlerce iş görüşmesi yapabilmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Vardan, MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu vasıtasıyla İstanbul'da ''MÜSİAD 20. Yıl Evleri Projesi'' başlattıklarını bildirerek, ''Maliyetine oluşturabilecek komple bir site yapmayı düşünüyoruz. Altyapısı oluşturuldu. Muazzam talep geldi. Projeyi önümüzdeki 2 yıl içinde hayata geçirmiş olacağız'' diye konuştu.

Soruları yanıtlarken, MÜSİAD'ın 15 bin civarında firmayı temsil ettiğini ve her sektörden üyesi bulunduğunu kaydeden Vardan, ''15 bin firma, 1 milyon 200 bin kadar istihdam sağlıyor. Üyelerimiz 17 milyar dolar civarında ihracat ve 90 milyar dolarlık üretim yapıyor'' dedi.

Vardan, derneğin 30 şubesi ve 1 temsilciliği olduğunu hatırlatırken, her yerde şubeleri olması şeklinde düşünceleri bulunmadığını ancak temsilcilik verebileceklerini söyledi.

''ÖZSERMAYESİYLE ÇALIŞAN FİRMALAR, NİSPETEN DAHA AZ HASARLA ÇIKTILAR''

MÜSİAD'ın uzlaşı merkezi gibi olduğunu, ülkenin genel coğrafyasından birçok insanı barındırdığını dile getiren Vardan, temsil ettikleri 15 bin firmanın yüzde 90'ından fazlasının KOBİ niteliğinde olduğunu, yurt dışındaki KOBİ'lerle iletişime geçtiklerinin altını çizdi.

Vardan, bir soru üzerine, genel merkez binasına taşınırken, binayı nasıl dolduracaklarını düşünürken, şimdi buraya sığamayacaklarını gördüklerini anlatarak, ''Burası yetmiyor. Herhalde başka bir mekanda, belki 20. yıl evlerinin olacağı yerde, başka bir toplantı mekanizmaları oluşturacağız gibi geliyor'' diye konuştu.

Derneğin kadın üye sayısının 100'ün üzerinde olduğunu kaydeden Vardan, üyelerinin krizi nasıl atlattığına ilişkin olarak şunları söyledi:

''Borçla iş yapmış firmaların, bankaların kredi geri çağırmaları nedeniyle sıkıntıya girdiğini görüyoruz. Dükkanlarını kapatmak durumunda dahi olanlar var. Bizim içimizde de sıkıntı çekenler vardı. Türkiye geneline göre daha az hasarla çıktılar. Özsermayesiyle çalışan firmalar, nispeten daha az hasarla çıktılar. Bizim üye genelimizde de böyle bir durum var.''

YENİ YÖNETİM KURULU

Geçen yıl yönetim kurulunda yer alan ve görev süreleri dolan genel başkan yardımcıları Hasan Büyükdede, Sadık Ayhan Saruhan, Ali Gür ile yönetim kurulu üyeleri Kenan Atalay, Dursun Topçu ve Mehmet Akif Özyurt'un yerine Ergun Kont, Nazım Özdemir, Necmettin Öztürk, Mehmet Yalçıntaş, Selahattin Esim ve Seyyid Mahmut Nebati yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

19. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrası MÜSİAD?ın yeni yönetim kurulu ve görev dağılımı şu şekilde oluştu:

1. Ömer Cihad Vardan - Genel Başkan

2. Mehmet Nuri Görenoğlu - Kurumsal ve Basınla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

3. Nail Olpak - Sektör Kurulları, Bilim Teknoloji ve Personelden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

4. Mehmet Develioğlu - Araştırmalar ve Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

5. Murat Kalsın - Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

6. Ali Reis Topçu - Teşkilat ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

7. Can Tülümen - Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı

8. Adnan Bostan - Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı

9. Mehmet Zeki Kaldırım - Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı

10. Seyyit Mahmut Nebati - Teşkilatlanma Komisyonu Başkan Yardımcısı

11. Kemal Yamankaradeniz - Basın Komisyonu Başkanı

12. Hikmet Köse - Sektör Kurulları Komisyonu Başkanı

13. Necmettin Öztürk - Sektör Kurulları Komisyonu Başkan Yardımcısı

14. Abdurrahman Kaan - Mali İşler Komisyonu Başkanı

15. Selahattin Esim - Araştırmalar ve Yayın Komisyonu Başkanı

16. Mehmet Yalçıntaş - Araştırmalar ve Yayın Komisyonu Başkan Yardımcısı

17. Eyüp Akbal - Kurumsal İlişkiler Komisyonu Başkanı

18. Ergun Kont - Kurumsal İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı

19. Nazım Özdemir - Bilim ve Teknoloji Komisyonu Başkanı

20. Kerim Altıntaş - Eğitim Komisyonu Başkanı

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.