Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Nesiller tek tipleşmemeli

Nesiller tek tipleşmemeli

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Enstitüsü Başkanı Mustafa Yürekli, sosyal medya hesabından ‘’Nesil yetiştirmek, tektipleşme olmamalıdır." dedi.

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Enstitüsü Başkanı Mustafa Yürekli, sosyal medya hesabından  ‘’Slogan söylemek, aynı şeyleri bilen insanların birbirlerine çarpıcı şekilde özet geçmesi değil midir? Dirilişçiler slogan söylemez, konuşur, fikir alış verişinde bulunur, şiir okur.. Slogan mitingte, konuşmayı ve konuşmacıyı destek için gerektiği kadar.." dedi.

Mustafa Yürekli, 'Sloganlar ah sloganlar..' başlığı altında paylaştığı mesajında 'Nesil yetiştirmek, tektipleşme olmamalıdır. Gençlerin hepsi her şeyi aynı derecede bilmek, bir konuya aynı şekilde yorum yapmak zorunda değildir. Büyükleriyle aynı gündeme sahip olmaları da şart değildir.

Yetişecek nesil; kendi yaşıtlarının sorunlarına eğilebilmeli, kendi arkadaşlarına derman olabilmeli, işte bu deva arayışında penceresi mensubu olduğu fikir olmalıdır. Yani gençler fizik ve sosyal çevrelerine fikir dünyalarından bakmalıdır..

Eyüp Sultan Sosyal Bilimler Enstitüsü Başkanı Mustafa Yürekli, gençlere ilişkin yaptığı değerlendirmeyi 'Spor, sanat, akademi, teknik bilimler, ilahiyat, edebiyat gibi ilgi alanlarında uzmanlaşabilmeli, bu alanlara fikirleri ile yeni bakış açıları getirebilmeli. Dünyalarını hazır okuma listelerinden ibaret tutmayıp aktüel eğilimlere de duraksamaksızın cevap verebilmeli, başarılı olmalıdır.

Herkesin kendi işinde başarılı olduğu bir fikirse zaten kendi altın neslini bulmuş demektir.' diyerek bitirdi..

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.