İbrahim Halil Sipahi

İbrahim Halil Sipahi

PKK’dan Ermeni taktiği,

PKK’dan Ermeni taktiği,

 

Otuz iki yıldır PKK şimdilerde ise IŞİD saldırı ve bombalama eylemleri ile Türkiye’nin başına musallat edilen iki bela. Son zamanlarda HDP’nin düzenlediği veya içerisinde bulunduğu mitinglerde patlayan onlarca, yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği, yaralandığı olayların arkasında IŞİD olduğu söylense de fail olarak IŞİD militanları çıksa da bu bombalama olaylarının arkasında PKK’nın olduğu, IŞİD’in ise taşeron olarak kullanıldığı. Yine Dolmabahçe, İstanbul Turizm bürosu ve savcı Kiraz’ın öldürülmesi vb. olayların arkasından çıkan, her ülkenin her kesimin kullandığı beynelmilel taşeron örgüt DHKP-C de PKK’nın ve arkasındaki güçlerin taşeronu olarak bu eylemleri gerçekleştirmektedir. Birçok delil bu gerçeği açıkça ortaya koymaktadır.

PKK, DHKP-C veya IŞİD aralarında aslında hiç bir fark yok. Hepsi de aynı güçlere ve onların amaçlarına hizmet ediyorlar. Orta doğuyu yeniden şekillendirirken önce büyük Ermenistan’ı inşa etmek için 1890 dan İngilizlerin Osmanlı topraklarında örgütlemeye başladığı, ardından Sovyet Rusya’nın Taşnak hareketi ile desteklediği Ermenilerin o günlerde uygulamaya koyduğu. Osmanlının bastırması aradan ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletinin basireti karşısında ara verilen Ermeni hareketi 1975 -1983 yılları arasında ASALA terör örgütü marifetiyle yeniden körüklenmiş. ASALA eylemlerinin özellikle Fransa’da Orly patlaması sonucunda. Avrupalılara zarar vermesi ile örgütün faaliyetlerini sonlandırılması sağlanmış. Ancak, Türkiye’den vazgeçmeye hiç niyeti olmayan bu güçler Suriye Bekaa vadisinde dönemin Suriye devlet başkanı Hafız Esad, ASALA terör örgütü lideri Agop Agopyan ve PKK lideri Abdullah Öcalan ile bir araya gelerek Esad’ın desteklediği ASALA örgütü üçlü mutabakat ile eylem planı ve militanlarını PKK terör örgütüne devretmitir. Esad daha önce desteklediği ASALA’nın kullandığı Bakaa vadisindeki terör kamplarını, PKK’ya açarken maddi ve manevi olarak PKK’yı desteleyeceğini taahhüt etmiş, ölene kadar da bu desteğini sürdürmüştür.

 

Ermeniler ve PKK eylemlerinin benzerliği;

Osmanlı döneminde Ermeniler bir taraftan İstanbul’un muhtelif semtlerinde bir günde birkaç veya birbirini takip eden günlerde büyük yangınlar çıkarmış, okul, devlet dairesi vb. yerlerdeki Osmanlı tuğralarını kırıp parçalamışlar, gösteri düzenleyip polisle çatışmışlar, İstanbul’da huzur bırakmamışlardı. Bugün PKK’da okullar, iş yerleri, araçlar yakıyor, Atatürk heykellerini yıkıyor, bayraklarımızı indirip yakıyorlar. Her fırsatta gösteriler düzenleyip, polisle çatışırken, önüne gelen her yere Molotof atıyorlar, sadece İstanbul, Ankara değil, Türkiye’nin huzurunu bozuyorlar.

Ermenileri kışkırtan İngiltere ve Rusya, Rusya ve İran sınırından Osmanlı topraklarına, Kafkas sınırından da Doğu Anadolu’ya silah Ermeni tedhişçilere silah gönderiyorlardı. Sınırlarımızdan ticaret malı olarak geçirilen buğday ve pirinç çuvallarının içerisinde barut ve mermi sokuyorlardı. Ermeni kiliseleri silah deposuna ve Ermeni teröristlerin eğitim alanı haline getirilmişti.

PKK’nın Ermenilerden bir farkı hem sınır ötesinde Suriye ve K.Irak’ta konuşlanmış olmasının yanı sıra ülke içinde de silahlı güç ile birlikte gençlik yapılanmasına sahip olmasıdır. Bu vesile ile sınırlardan Türkiye’ye istediği gibi militan, silah ve mühimmat sokuyor. İçerdeki yandaşları tarafından her an eylem yapabiliyor.

Ermeniler Anadolu’da Köylerde, kentlerde topladıkları Türkleri Kiliselere, okullara, ahırlara vb. yerlere götürmek suretiyle buralarda toplu olarak öldürmüşlerdir. Bugün PKK bunun bir benzeri olarak nadiren adam kaçırma eyleminde bulunurken, köy basma, düğün, cenaze basma ,halkın içerisinde güvenlik güçlerine saldırma ve kalabalık alan ile karakollara yapılan bombalı ve roketatarlı saldırılar düzenlemek suretiyle toplu ölümlere sebep olan saldırılar gerçekleştiriyor.

Son dönem Ermeni terör örgütü ASALA Türkiye’nin diplomatlarına karşı suikastlar ile öne çıksa da kalabalık yerlerde veya binalara ses getiren eylemler düzenlemiş.PKK, DHKP-C ve IŞİD aynı taktikle infial yaratacak canlı bomba eylemleri ile karşımıza çıkıyor.

Dün Ermeni ayaklanması ve ASALA Ermeni terör örgütünün ortaya koyduğu oyun ve yaptığı eylemler benzer şekilde PKK tarafından yapılıyor.

Ermeniler ile PKK’nın eylemlerinin her yönden benzerliği tesadüf değildir. Bugün başta PKK terör örgütü lideri Öcalan olmak üzere Kandil, KCK ve HDP yönetiminde bulunan birçok yönetici köken olarak aslen Ermeni’dir.

Her fırsatta üzerine basa basa söylediğim gibi. PKK Kürt halkını temsil eden ve Kürt haklarını savunan bir örgüt değildir. ASALA’dan görevi devralan PKK, 1890 yılında İngiliz ve Ruslar tarafından kışkırtılan bir grup Ermeni’nin büyük Ermenistan hayaline hizmet eden. Orta doğuyu yeniden şekillendirmek için Türkiye’yi bölüp parçalama hevesinde olan arkasında yedi düvelin olduğu bir konsorsiyum taşeronudur. 

 

İbrahim Halil SİPAHİ

23.10.2015/adanapost.com.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İbrahim Halil Sipahi Arşivi