SP'li Erdoğan'ın Başbakan'a CHP uyarısı

SP'li Erdoğan'ın Başbakan'a CHP uyarısı

  Saadet Paartisi'nin İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, partisine yeni bir yönetim tarzı getirdi. Denetim mekanizmasını sanal dünyada kuran Erol...

 

 

Saadet Paartisi'nin İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, partisine yeni bir yönetim tarzı getirdi. Denetim mekanizmasını sanal dünyada kuran Erol Erdoğan'ın, Başbakan'a CHP ve darbe konusunda uyarıları var...

Ersin ÇELİK'in röportajı

Erol Erdoğan... Numan Kurtulmuş'un 40 yıllık milli görüş geleneğindeki siyasi çizgiye yenilikçi hareket anlayışını aşılamaya çalışan ekibin öncü isimlerinden... Saadet Partisi'nin İstanbul İl Başkanlığı görevini yürütüyor. 2009'in Ağustos ayında yapılan il kongresinden önce, daha resmi olarak il başkanı değilken gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında İstanbul siyasetine farklı bir bakış açısı getireceği mesajını vermişti.

Eğitimci ve medya bilgisini siyasetle birleştirin Erol Erdoğan, insan odaklı sosyal projeleriyle Saadet Partisi'nin yeni dönemine damga vuracak isimlerin başında geliyor.

Hafta başında Haber 7'yi ziyaret eden Erol Erdoğan ile Yayın Yönetmenimiz Ünal Tanık'ın da katılımıyla sohbet ettik.  İstanbul'u, Türkiye siyasetini ve Saadet Partisi'nin çalışmalarını konuştuk.

"ERDOĞAN İKİ AY CHP'Yİ ANMASIN"

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan'ın mevcut siyasi tablonun devam etmesi üzerine CHP için çok ilginç bir tezi var. "Bu gidişle Türkiye'de tam anlamıyla olmasa da bir CHP?nin güçlenmesi kaçınılmaz" yorumu yapan Erdoğan,  "Başbakan Erdoğan gerginliğe dayalı siyaseti bırakmaz ise CHP önümüzdeki dönemde İstanbul'u alır" diyor. Son anketlere göre CHP'nin yükselen grafiğinde Erdoğan'ın gergin siyasetinin etkin olduğunu altını sık sık çizen Erdoğan "Başbakan iki ay CHP'yi eleştirmesin. Deniz Baykal ve Kılıçdaroğlu ile polemiğe girmesin. CHP'nin oylarındaki ciddi düşüş hemen fark edilecektir" görüşünde...

İl başkanlığı öncesindeki görüşmede yerel yönetimlerde çok aktif bir Saadet Partisi olacağını ve İstanbul'da parti ayırt etmeksizin her ilçede sonuca giden, sorunların çözülmesini sağlayan etkin muhalefet olacaklarını belirten Erdoğan'a altı aylık süreçte İstanbul'da nasıl bir politika yürüttüklerini sorduk. O da İstanbul'u ilgilendiren konularda yapılanları anlattı;

"SUYU DENİZE AKITTILAR"

- İstanbul'un barajlarındaki su 6 ay boyunca denize akıtıldı. Sonra da su zammı yapıldı. Dünyanın hiç bir yerinde görülmemiş bir olaydır bu. Saadet Partisi olarak su zammını mahkemeye taşıdık. Bizim zamanımızda barajlar dolu ilen suyu denize tahliye etmek yerine su fiyatları inecek.

- Metrobüse zam yapıldı. İlk tepkiyi biz gösterdik. Eylem yaptık. Diğer STK ve siyasi partileri de harekete geçirmiş olduk ve neticede yüzde 34'lük zam geri alındı.

- ABD'nin İstanbul'da azınlıklara Valilik ve ilgili kurumların bilgisi dışında gizli güvenlik eğitim vermesini  belgeleriyle birlikte ortaya çıkardık, kamuoyuyla paylaştık. Bu konuyu takibe devam ediyoruz.

- İSMEK'te ve diğer BİT?lerden işten çıkarmaları gündeme getirdik.
- İGDAŞ ve diğer özelleştirme hazırlıklarının yanlışlığına kamuoyuyla paylaştık.
- Sel raporu hazırlayarak İstanbullulara selin sebeplerini ve çözüm yollarını anlattık.

"HALK MECLİSLERİ DOST MECLİSİ OLDU"

İlçelerde yüzde yüz oranda harekete geçemediklerini yakın zamanda belediyelerin çalışmalarını takip edecek komisyonlar kuracaklarının bilgisini veren Erdoğan'ın bir belediyecilik efsanesi olan "Beyaz Masa"  ve ?Halk Meclisleri? uygulamasıyla ilgili ciddi şikayetleri var. Beyaz Masa'nın belediyenin halka karşı kendini denetleme mekanizması olduğunu ve gelinen süreçte bu işlevliğini kaybettiğini, Halk Meclisleri'nin ise "Dost Meclisi" haline geldiğini ifade eden Saadet Partisi'nin İl Başkanı, kendi adına bu denetlenirliliği sanal ortamda kurmuş. Ona göre siyasetçi denetlenebilir ve bir şekilde ulaşılabilir olmalı."BENİM BEYAZ MASAM FACEBOOK'DA"


Sosyal paylaşım sitesi Facebook'u aktif olarak kullanan Erol Erdoğan internet güncesini şöyle anlatıyor:

"Beyaz Masamı orada kurdum ve kendimi bu şekilde denetliyorum. Yaptığımız faaliyetlerin tepkilerini interaktif olarak ölçüyorum. Teşkilatımın sorunlarını birinci ağızdan dinliyorum. Bazen bir mahalle başkanım, bir konuyu iletiyor, yeri geliyor eleştiriyorlar. Doğrudan ulaşamayan çok sayıda genç veya seçmen bana bu şekilde rahatlıkla ulaşabiliyor. Her gün uygun birkaç saatimi sanal Beyaz Masa'nın başında geçiriyorum."

SAADET GELİYOR ve MİLLİ GÖRÜŞ FORUMLA PARTİNİN ALAKASI YOK

Konu internet olunca söz Saadet Partisi ve Milli Görüş'ün sanal teşkilatlanmasına geliyor. Erol Erdoğan'ın bu noktadaki sözleri dikkat çekici ve aynı zamanda bir uyarı niteliğinde...

 "Saadet? veya "Milli Görüş? adını kullanan sanal grupların Saadet Partisi ile resmi anlamda hiç bir bağlantısı olmadığının altını çizen Erdoğan, genel merkez, il ve ilçe başkanlıklarının resmi web sitelerinin dışında Saadet Partisi olarak "Facebook", "Twitter", "Friendfeed", "Flickr" ve "Issuu" gibi sosyal paylaşım ağlarında olduklarını ve buraların denetimlerinin de partinin görevlendirdiği isimlerde olduğunu belirtip resmi anlamda şu açıklamayı yapıyor:
"İsmi Saadet Partisi ve Milli Görüş ile başlayan form veya e-mail  grubumuz yoktur"

Bu konunun gündeme gelmesiyle Saadet Partisi'nin adı geçen tarzdaki sanal teşkilatlanmalarla başının dertte olduğunu da öğrenmiş oluyoruz.

Aynı zamanda eğitimci olan Erol Erdoğan katsayı meselesini de ele aldık. Tespiti kısa ve gayet net:  "Yüz binlerce öğrenciyi mağdur eden katsayı sorunun çözümünden gidilmesi gereken tek yer Anayasa değişikliğidir."

ÖZAL'LI DARBE GÖNDERMESİ

Sohbetimizin sonlarında söz gündemden düşmeyen darbe iddialarına geliyor ve Erol Erdoğan Turgut Özal örneğiyle kafalara dank ettiren bir tespitte bulunuyor; "Turgut Özal, zamanında askeri birliği şortla denetlemişti. Ve o gün herkes "Türkiye'de artık darbeler dönemi bitti." yorumu yaptı. Sonrasında ise 28 şubat postmodern darbesi ve 27 Nisan e-muhtırasını yaşadık. Demek ki asıl çözümü bulmak gerekiyor."

Erdoğan son sözü ise şöyle; Sivil ve çağdaş bir anayasa olmadığı müddetçe bu ülkede darbeleri önlemek, hakları ve özgürlükleri tam sağlamak kolay olay olmayacak. Genel Başkanımız da bunu yıllardır söylüyor. Söylemeye devam edeceğiz.

Haber 7

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler