Tarsusun Sesi Gazetesi Yayın Hayatına Başladı

Tarsusun Sesi Gazetesi Yayın Hayatına Başladı

Haftalık bir yayın olarak çıkan Tarsusun Sesi gazetesi, doğru ve ilkeli habercilikle birlikte, kentin tarihi ve kültürel değerleri ile sanatı daha çok ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Tarsus’ta yeni bir gazete yayın hayatına girdi. Tarsusun Sesi adıyla yayına başlayan yerel gazetenin İmtiyaz sahipliğini Cengiz Elmastaş, Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’nü Zekeriya Elmastaş yaparken, Genel Yayın Yönetmenliği görevini ise gazeteci-yazar Uğur Pişmanlık yürütüyor.

Tarsusun Sesi gazetesinin ilk sayısı “Güzel Günler Göreceğiz” manşetiyle çıktı.

Edinilen bilgiye göre, haftalık bir yayın olarak çıkan Tarsusun Sesi gazetesi, doğru ve ilkeli habercilikle birlikte, kentin tarihi ve kültürel değerleri ile sanatı daha çok ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Tarsusun Sesi’ni bir kent gazetesi olarak tanımlayan Kurucusu ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü Zekeriya Elmastaş, konuya ilişkin olarak, reklam gazeteciliği yapmayacaklarını, broşür gibi değil gazete gibi bir gazete yayınlamaya başladıklarını ifade ederek, “Tarsus’ta gerçek anlamda yerel gazete boşluğu olduğunu düşünüyorum. Her yayıncılık faaliyeti gibi biz de ilkeli bir gazetecilik iddiasıyla yola çıktık. Tarsusun Sesi gazetesinin yaşam pratiği bu iddialarımızın gerçekliğini zamanla ortaya koyacaktır. Gazetemizde, yazar, sanatçı ve akademisyen dostlarımız ‘Konuk Yazar’ olarak sayfalarımızda yer alacak. Tarsus’a bir kent gazetesi kazandıracağız. Tarsus gibi köklü bir geçmişi olan bir kenttin ekonomik, toplumsal, kültürel ve tarihsel birikimi ile güncel zenginliği bizim yayıncılık kaynağımızdır. Okurlarımıza farklı bir gazete sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Tarsusun Sesi gazetesi Genel Yayın Yönetmen Uğur Pişmanlık ise gazetenin, basın evrensel anlamda kabul görmüş meslek ahlak ve ilkelerini, yayıncılık anlayışlarının en başına koyduklarını ifade ederek, “Tarsusun Sesi gazetesinin kendine ait bir kulvarı var ve buradan ilerleyerek gazetecilik yapacağız.

Tarsusun Sesi gazetesi bir rantiye ya da şantajcı habercilik yapan yandaş medya olmayacak. Halkın gazetesi olarak, gerçeğin peşinde olacak. Doğru, dürüst ve ilkeli habercilik anlayışıyla gazeteciliği esas aalacağız. İlk sayıdan itibaren yayınlandığımız kentin tarihsel ve kültürel değerlerini öne koyarak bu konudaki tutumuzu ortaya koyduk. Tarsusun Sesi gazetesi kendi kulvarını açan ve oradan ilerleyen bir yayıncılığı benimsemiştir” diye konuştu.

Yeni yılın ilk günlerinde haftalık olarak yayın hayatına başlayan Tarsusun Sesi gazetesi 3. sayısıyla okurların karşısına çıktı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler