İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Terminoloji

Terminoloji

Mücadele Birliği Hareketi başladığı tarihte milliyetçi mukaddesatçı terminoloji netlik kazanmış değildi. Dini hedefler gündeme gelirken çok dikkat etmek gerekirdi. Bazen bir tek kişi "Devletin düzenini değiştirme teşebbüsü ile suçlanıp hapsedilebiliyordu. Bu dönemde biz Mücadeleciler şahsi hayatta imrenilecek tarzda Müslümanlığı hayatımıza uygularken, öğrenci evlerinde namazlar cemaatle kılınırken söylemde idealimizi" "Milli değerlere bağlı olmak ve İslam'a saygılı olmak" tarzında ifade ediyorduk.

Bu ifade tarzımızdan dolayı İslami ideallere yanlış baktığımız zehabına kimse kapılmasın. O günde temellerine kadar İslam'a bağlı idik. Bu günde çalışmalar içinde bulunan arkadaşlar bağlılıklarını ifade ediyorlar. Yazışmalarda bunu görüyorum. Bu konuda yanlış Anlamaya fırsat verilmemesini arkadaşlarımdan rica ediyorum.

Lütfen İslami hedeflerimiz sorgulanmasın. Matüridi sistematiğine bağlı Nesefi Akaid kitabının Seyyid Ahsen Hoca tercümesi, Mehmet Çetin abi katkılı Aykut Edibali şerhi, ayrılan, devam eden bütün Mücadelecilerin el kitabıdır.

İslam, idealleridir. Hassasiyet gösterdiğimiz farklı konular olabilir. Temelde şüpheye mahal yoktur. Önemle not ediyorum,.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi