İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Ukrayna'da her şey biliniyor. Müslümanlar bilinmiyor.

Ukrayna'da her şey biliniyor. Müslümanlar bilinmiyor.

muftu-said-ismailov.jpg

Ukrayna'da her şey biliniyor. Müslümanlar bilinmiyor.

Ukrayna'da Yarısı Tatar, önemli bir kısmı İslam'ı yeni seçen yarım milyon Müslüman var. Son harpte ölenler ve sığınmacılar oldu.

(Daha önce Mekke'de Kabe karşısında görüştüğüm bir Ukraynalı yeni Müslüman genci anlatmıştım.)

Ukrayna Müslümanları Dini İdaresi (Umma) Müftüsü Said İsmailov, "Ukrayna'daki Müslümanları ordumuza ve devletimize desteğe çağırıyorum. Müslüman dünyasının da Ukrayna'yı ve Ukraynalı Müslümanları desteklemesini istiyorum." dedi.

olga-hatice.jpg

MÜSLÜMANLAR BİRBİRLERİNİ TANIMALI.

Olga Hatice, Ukraynalı yeni Müslüman bir kız. Böyle KADIN, KIZ, ERKEK yüzlerce var. Youtube'da gezinince nicelerinİ görüyorum.

1982'de "ZAMANIMIZDA İSLAMIN YAYILIŞI" kitabımı neşretmiştim. Asıl Zamanımızda,,şimdi böyle çalışma olması gerekir. beş sene önce bir çalışma yapayım dedim ve Türkçe, Arapça, Fransızca, İnternet tecümeli İngilize iki bin sayfa indirdim.

O ZAMAN, KİTABI YAZDIĞIM ZAMAN ZORDU. ŞİMDİ İNTERNET ORTAMINDA ÇOK KOLAY. Lütfen yeni MÜSLÜMAANLARLA VE İSLAM COĞRAFYASI İLE İLGİLENİN. BU KONU İLE DE İLGİLENMİŞTİM İSLAM ÜLKELERİ TARİH COĞRAFYASINI ÜLKE ÜLKE İNCELEYİP, DİYANET GAZETESİNDE 1982-1984'TE NEŞRETMİŞTİM. HEP YENİLENMESİ GEREKİYOR.

Müslüman olmasını annesine babasına zor şartlarda anlatır. Çalıştığı iş yeri başörtülü Müslüman çalıştırmam diyor, çalıştıran iş yeri arayor ve buluyor. Daha ne zorluklar...

MÜSLÜMANLAR BİRBİRLERİNİ TANIMALI. SEKSEN YAŞIMDA OLMASAM HEMEN BAŞLARIM.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İrfan Küçükköy Arşivi