"Vefatının 80. Yılında Abdülhakim Arvâsî Sempozyumu" Düzenlendi

"Vefatının 80. Yılında Abdülhakim Arvâsî Sempozyumu" Düzenlendi

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) İlahiyat Fakültesi, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) ve Keçiören Belediyesi iş birliği ile 27 Kasım Pazartesi günü üniversitemizde "Vefatının 80. Yılında Abdülhakim Arvâsî Sempozyumu" gerçekleştirildi.

Sempozyum, açılış oturumu ve açılış konferansı sonrasında üniversitemiz Sezai Karakoç ve Fuat Sezgin Salonlarında eşzamanlı oturumlar şeklinde yürütüldü. Sempozyum programı, ASBÜ YouTube kanalından canlı olarak yayınlandı.

Program, Abdülhakim Arvâsî Türbesi ziyareti sonrasında açış konuşmalarıyla başladı. Sempozyumun açış konuşmaları TYB Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan, ASBÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Coşkun, ASBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Münire Kevser Baş ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından yapıldı. Açış konuşmaları sonrasında sempozyum, Prof. Dr. İbrahim Baz’ın "Van'dan İstanbul'a Bir Şeyhin Serüveni: Abdülhakim Arvasi" konu başlıklı açılış konferansıyla devam etti.

Açılış programı sonrasında sempozyumun ilk panel oturumu ASBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Münire Kevser Baş oturum başkanlığında gerçekleştirildi. Panelde Prof. Dr. Hayri Kaplan, Doç. Dr. Mehmet Saki Çakır ve Prof. Dr. Ahmet Cahid Haksever konuşma yaptılar. Sempozyumun Prof. Dr. Mustafa Aşkar oturum başkanlığında yürütülen eşzamanlı ikinci oturumunda ise Prof. Dr. Vahit Göktaş, Doç. Dr. Mahmud Esad Erkaya ve Osman Gördebil konuşmacı olarak yer aldılar.

Sempozyumun ASBÜ İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Asım Yapıcı oturum başkanlığında yürütülen üçüncü oturumunda Nimetullah Arvas, Prof. Dr. Abdurrahman Candan ve Doç. Dr. Şuayip Seven konuşmacı olarak yer aldılar. Sempozyumun Prof. Dr. Metin Özdemir oturum başkanlığında yürütülen dördüncü ve son oturumunda ise Doç. Dr. Öncel Demirdaş, Dr. Harun Alkan, Arş. Gör. Mevlüt Sami Ergül ve Arş. Gör. Emrullah Astan konuşma yaptılar.

Sempozyum programının kaydını ASBÜ YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler