Yeni Türkiye

Yeni Türkiye

Yeni Türkiye, yeni siyasi sistemden ibaret değildir. Yeni Başkanlık sisteminin içinin doldurulup şekillenmesi, gündem olduğu için asıl, siyasi gündemimizi ve hedeflerimizi gölgelememelidir. Başkanlık sistemi, Yeni Türkiye duvarında bir tuğla taşıdır. Hem de, değiştirilebilir ve geliştirilmesi gereken bir tuğla taşı. Sitemler, güçlü lider ve kadrolar elinde imkândır. Bu siyasi sistemle, “Türkiye kalkınacak” diye bakmak yerine, “Zaman ve şartlar, siyasi kadrolarımızın, bu sistemle, hizmet hızını veya imkânlarını artıracaktır” diye bakmak gerekir. Böylece milletimizin asıl hedefinin, köklü, ahlaki, evrensel medeniyetimizi, yeniden inşa etmek hedefinin önemini vasıtalarla gölgelemek yanılgısı doğrulmamalıdır.

Her sistemin, avantajları gibi sıkıntılı tarafları da vardır. Başkanlık seçim sistemini, asıl önemli kılan şey, 16 yıldan beri, Türkiye’nin istikrarını bozmak için içten-dıştan bütün gayretlere rağmen, istikrarla, başarılı hizmetler üretmiş bir siyasi kadronun, bu sistemi tercih etmesi ve milletin bunu, hayatıyla dahi destelemesidir.

Milletçe kararlılık, fedakârlık, sabır ve istikrarla, desteklenen Erdoğan, Ak Parti kadrolarınca başarı ve istikrarlarla sürdürülen bu diriliş hareketi, derin tarihi mazisi ve ortaya konan maddi manevi diriliş hizmetleriyle ortadadır. Önemli olan, milletçe, dalgınlığa düşmeden yürütülüp geliştirilmesi gereken bu diriliş ve medeniyet hedefimizi, kullanılan vasıtalarla karıştırmadan, hedefine ulaştırıp devam ettirmektir.

Büyük devletlerin de, dalgınlıkla fetret dönemlerine düştükleri tarihi gerçektir. Milletlerin, kendilerini, bu dalgınlık ve yorgunluktan koruma kararını, diriliş günlerinden vermeleri, yol boyu kullanabilecekleri en değerli azıklarıdır. Aksi kaosa düşme, devletsiz kalma felaketidir.

Yeni Türkiye, evlatlarını trenlerle Avrupa’ya işçi olarak sevk eden, manevi ve maddi yoklukları, geridebırakma hamlesidir.

Yeni Türkiye, tankını İsrail’e tamir ettirmekle övünenlerden kurtulup; tankını, silahını kendi üreten Türkiye olma irade ve gayretiyle çalışma dönemidir.

Yeni Türkiye, Allah’ın lütfu ile kesintisiz en ön safta kalkınan Türkiye’dir.

Yeni Türkiye, içten-dıştan bütün engel ve fitne direnişlerine rağmen MEGA yatırımlar yapan, dost sevindiren yoldadır. Diriliş, burada kalmamalı. Geçmişte olduğu gibi, ümmetiyle birlikte, mazlum dünyaya, yeni ufuk ve imkânlar sunmalıdır.

Yeni Türkiye, imkânlarına göre, dünyanın en çok yardım eden ve bu yardımlarını katlayarak devam etme azim ve iradesiyle çalışan Türkiye’dir.

Yeni Türkiye, vahdet içinde, iman, ümit ve gayretle, ileri ahlaki ufka yöneliktir.

“Milletler layık olduğu idareye kavuşurlar”. Kavuştukları zaman, nimete kör bakmaz, siyasi istikrar ve adaletin kıymetini bilir ve sahiplenirler.

Hayattan üstün ahlaki değere sahiplenmeden, milletler, insanlığa saadet sofrası kuramaz. Zulüm düzenine, “Devlet” dense de,eşkıya yuvasından farkı ne? Terör, eşkıya dostudur. Ufkunda insanlık mı var? Çıkarları mı?

Milletçe, İslam ahlakımızı, bin yıllık tarihimizi yanımıza alıp yaşayarak, gayretle, insanlığa, saadet sofraları kuracağız. Bunun için, rahmetli Menderes’ten beri, ne engeller aşıyoruz! Kesintisiz başarılı son 16 yılın her hamlesinde milletin karşısına çıkarılan uçurumların hangisi küçümsenebilir?

Postmodern Darbenin kuklalarıbir oldu, “TBMM, Cumhurbaşkanı seçmek için ancak 2/3 le toplanabilir” dedi. Bir oldu, “420 oy kaosa kalktı” dendi. Gece bildirileri neşredildi. Gezi darbe teşebbüsünden, 15 Temmuz kanlı darbeteşebbüsüne kadar; bazen ekonomik, bazen sosyal, bazen siyasi olarak kesintisiz devam ettirilen hıyanetler. Allah’a şükür aşıldı, temizlendi, temizleniyor. Ekonomi de, art arda kredi notlarını düşürdüler. Kurlarla oynadılar. Allah’ın iyilere yardımı öyle bir haktır ki, 7,4 kalkınma hızıyla dünya ikinciliğini vermek zorunda kaldılar.

Hamd Allah’a!

yeniakit.com.tr / yazarlar/hasan-aksay

Önceki ve Sonraki Yazılar