Ziya Yürekli Hoca Adana'da anıldı

Ziya Yürekli Hoca Adana'da anıldı

Hadim'ül Kur'an Ziya Yürekli Hoca, ölümünün 16. yıl dönümünde Adana’da anıldı.

Ziya Yürekli Hoca Adana'da anıldı

Hadim'ül Kur'an Ziya Yürekli Hoca, ölümünün 16. yıl dönümünde Adana’da anıldı. Anma gecesine katılanlar, Ziya Hoca ile hatıralarını anlatılırken duygulandılar.

Adana İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmenlerinden Hadim'ül Kur'an Ziya Yürekli Hoca, ölümünün 16. yıl dönümünde Adana’da arkadaşları, ailesi, dostları ve öğrencileri tarafından anıldı.

Ziya Yürekli Hoca Adana'da anıldı

Hadim'ül Kur'an Ziya Hoca’yla ilgili hatıralarını anlattılar..

Millet Derneği Adana Şubesi’nin düzenlediği "Ziya Yürekli'yi Anma Programı" na Kur’an- ı Kerim okunarak başlandı. Hatim duası yapıldı. Emekli müftü Mustafa Kabcı, öğretmen arkadaşları ve dostları, Hadim'ül Kur'an Ziya Hoca’yla ilgili hatıralarını anlattılar..

Ölümünün 13. yıl dönümü münasebetiyle Millet Derneği Adana Şubesi’nde düzenlenen programda Ziya Yürekli Hoca’nın Mücadele Birliği’nin kurucularından olduğu ve emekli olunca Millet Partisi il başbakanlığı da yaptığı anlatıldı..

ziya-yurekli-hoca.jpg

" Ziya Hoca çok vefakârdı"

Emekli Müftü Mustafa Kabcı, Ziya Hoca’nın çok vefalı olduğu tespitini yaparak başladığı konuşmasında ‘Ziya Hoca son derece fedakârdı. Dava arkadaşlarına karşı hassas davranırdı; yüzlerce, binlerce kişiyi isim isim bilir, herkese isimleriyle hitap ederdi’ dedi.

Kapçı Hoca, 1960’ların sonunda Konya’da Mücadele Birliği’nin kültür çalışmalarında tanıştıkları Ziya Hoca’nın, her zaman kurtuluş çalışmalarına büyük bir heyecanla katıldığını, coşkusunu son nefesine kadar sürdürdüğünü anlattı..

“Ziya Abi, sevgi doluydu..”

‘Ziya Yürekli'yi Anma Programı’nda konuşma yapanlardan Ali Geçioğlu ise Hadim'ül Kur'an Ziya Hoca’nın öğretmen oluşunu vurguladıktan sonra çocuk ve gençlerin eğitimine çok önem verişini anlattı. Konuşmasında “Ziya abimiz, sevgi doluydu, fedakardı, cömertti. Ev ve işyerlerinde veli ziyareti yapar, öğrencilerinin problemleriyle ilgilenirdi. Doğruluk, iyilik ve güzellik ekseninde yaşadı. Yanlışa ve kötülüğe razı olmazdı, mutlaka karşı çıkardı.” dedi.

“Ziya Hoca, gıybet yapmazdı..”

Adana İmam Hatip Lisesi'nden arkadaşı emekli öğretmen Mehmet Demir ise “Ziya Hoca, tavır adamıydı, ne gıybet ederdi ne de yanında birisi başkası hakkında olumsuz konuşabilirdi. Gıybet edeni ‘Kardeşinin etini yeme’ diye uyarırdı. Düşüncelerini ayetlerle temellendirmeyi severdi.” diye konuştu.

Millet Derneği Adana Şubesi’nde düzenlenen ‘Ziya Yürekli'yi Anma Programı’ nda katılımcılar hatıralar anlatıldıkça duygulu anlar yaşadı.

yazının devamı..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler