Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Adnan Oktar'ın suç listesi son derece kabarık

Adnan Oktar'ın suç listesi son derece kabarık

Adnan Oktar'ın suç listesi son derece kabarık

Adnan Oktar’ın ipi niçin 24 Temmuz 2018 seçimi sonrasında çekildi? Sistem, Adnan Oktar’ı, modern dindarlığın örneği olarak üretti. Tıpkı Yaşar Nuri Öztürk gibi Adnan Oktar’ın da yıldızının parladığı an, 28 Şubat dönemiydi.


'Adnan Hoca'' lakaplı Adnan Oktar'a 11 Temmuz 2018 tarihinde sabaha karşı İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından büyük bir operasyon düzenlenerek kendisi ile birlikte 106'sı erkek ve 129'u kadın olmak üzere 235 kişi de gözaltına alındı.

Adnan Oktar'ın evine ve canlı yayınların düzenlendiği A9 TV'ye baskınlar yapıldı. Başlatılan operasyon kapsamında ev ve iş yerleri ve lüks araçlarındaki aramaların uzun bir şekilde sürdüğü ve aramalar esnasında bazı belgelere el konulduğu kaydedildi.

‘’Suç Örgütü Üyesi’’ olduğu gerekçesiyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce gözaltına alınan Adnan Oktar hakkında yapılan suçlamaların listesinin son derece kabarık olduğu görüldü. Gözaltına alınanlar arasında iki polisin de olduğu ortaya çıktı.

Operasyonlar devam ederken soruşturmayla ilgili detaylar da ortaya çıkıyor. Gelişmeleri, medyadan takip etmeye çalışıyorum.

AÇIKLANAN SUÇLAMALAR

Adnan Oktar’la ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde:

"Kamuoyunda Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütüne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, vergi usul kanununa muhalefet, özel hayatın gizliliğini ihlal, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, nitelikli dolandırıcılık, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, halkı askerlikten soğutma, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet, hakaret, suç uydurma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, terörle mücadele kanununa muhalefet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, rüşvet, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, tehdit, cebir, iftira, alan tanıklık, eziyet, suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır."

 

İSLAM’I PROTESTANLAŞTIRMA VE İSLAM BİRLİĞİ GÖRÜŞÜNÜ İTİBARSIZLAŞTIRMAKLA GÖREVLİYDİ

Adnan Oktar’ın ipi niçin 24 Temmuz 2018 seçimi sonrasında çekildi? Sistem, Adnan Oktar’ı, modern dindarlığın örneği olarak üretti. Tıpkı Yaşar Nuri Öztürk gibi Adnan Oktar’ın da yıldızının parladığı an, 28 Şubat dönemiydi.

Adnan Oktar, yapısal çürümeye karşı bireysel erdemin kurtuluş olduğu görüşünün farklı bir göstergesi. Adnan Oktar, İslam’ı protestanlaştırma ve İslam Birliği görüşünü itibarsızlaştırmakla görevlendirilmişti.

İslam’ın cemaat hayatına bir saldırı ve bireycilik timsali olan Adnan Oktar, İslam’ın savaştığı pragmatizm, konformizm ve hedonizmi, yani Müslümanların da modern yaşam tarzına girebileceğinin örneğini veriyordu.

Adnan Oktar, Batı’ya, içerideki baskı ve sömürü sistemine boyun eğmenin, ezilmenin, işbirlikçiliğin örneğini veriyordu. Şükürler olsun bu yeşil kapitalizm örneği Türkiye’de tutmadı. Dolayısıyla süresi doldu, insanları çağırdığı yerden uzaklaştıran fosilleşmiş bir tip olarak Batıcılığa zarar vermeye başladı.

24 Temmuz 2018 seçimi sonrasında ipi çekildi.. Çünkü Adnan Hoca'nın ve cemaatinin istihbaratçılık boyutu vardı ve elindeki arşivle seçim ortamını sebote edebilirdi. Şimdi o arşive el konuldu sanırım.. Yargı, bu konuda kamuoyunu da bilgilendirecektir.

Yurt dışı bağlantıları da ortaya çıkarıldığından zamanlaması özellikle seçim sonrasına sarktı..

Adnan Oktar’ın tutuklanıp cemaatinin ortadan kaldırılması, iplerini elinde tutan yere seçim sonrası önemli bir mesajdır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Yürekli Arşivi