Ali Geçioğlu’ndan, Adana'nın kurtuluş yıl dönümü mesajı

Ali Geçioğlu’ndan, Adana'nın kurtuluş yıl dönümü mesajı

Bugün Müslüman Türk'ün ve İslam aleminin bileğine ebedi kölelik zincirini vurmak üzere gelen haçlı sürülerinin amansız bir mukavemetle karşılaştığı muhteşem bir gündür.

Büyük Türk Milleti, Aziz Adanalılar;

Destanlaşan Adana'nın Kurtuluş Mücadelesinin üzerinden 99 yıl geçmiş bulunmaktadır.

Bugün Müslüman Türk'ün ve İslam aleminin bileğine ebedi kölelik zincirini vurmak üzere gelen haçlı sürülerinin amansız bir mukavemetle karşılaştığı muhteşem bir gündür.

Bugün, Sevr antlaşmasının peşkeş çektiği vatan topraklarını istila etmek için gelen Fransız sürülerinin, İslam'ın bayraktarlığını yapan cihangir milletimizin sillesini yediği gündür.

Bugün Fransız-Ermeni-Amerikan ve İngiliz ittifakına karşı Cemal Efelerin, Kasım Hocaların, Molla Kerimlerin, İbo Osmanların, Şehit Duranların, Adil Efelerin ve daha nice kahramanların imanla ve fedakarlıkla yürüttükleri mukaddes mücadelenin zaferle taçlandığı büyük gündür.

Kahramanlar otağı gazi şehrin kahraman evlatları;

Yıkılan yuvaların, tertemiz namusların, yırtılan ayyıldızlı bayrakların ve çiğnenen mübarek toprakların intikamını almak için Milli Mücadeleye and içilmişti. Fasılalarla aylar süren tarihi boğuşma zaferle bitmiş, Adana semalarında beyaz teslim bayrağı değil, şehitlerimizin kanıyla boyanmış ayyıldızlı bayrağımız dalgalandırılmıştı.

İşte Adana'nın kurtuluş kavgası cehennem ateşi gibi ateş püsküren toplara, yıldırım yağdıran mitralyözlere ve obüslere karşı fedakarlığın ve kahramanlığın savaşıdır. Bu savaşta isimsiz kahramanlar Allah, din, devlet, vatan ve millet için dövüştüler. Dinim hakim, devletim daim, vatanım payidar olsun diye hayatlarının baharında şehit oldular.

Ey bu emanetleri bize bırakıp ruhları cennete uçmuş aziz şehitlerimiz:

Uğrunda şehit olduğunuz ideallerinizi canımız pahasına kanımızın son damlasına kadar koruyacağız. Emanetlerinizi canımızdan aziz bilerek muhafaza edeceğiz. Devletimiz yaşayacak, milletimiz muhteşem tarihine layık olacaktır.

Ali Geçioğlu

Millet Partisi Genel Başkan Yard.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler