AOSB, Girişimciler İçin Kuluçka Merkezi Hazırlıyor

AOSB, Girişimciler İçin Kuluçka Merkezi Hazırlıyor

Üniversite-sanayi iş birliğinin gücüne inanan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğü, girişimcilere ve akademisyenlere projelerini çalışıp, sanayicilere sunabilecekleri Kuluçka Merkezi hazırlıyor.

En İyi Merkezler Mercek Altında

Üniversitelerin bilgi gücünü sanayiye aktarmak amacıyla üniversite- sanayi işbirliğinin en güzel örneklerini oluşturan projeleri hayata geçirmeye devam eden AOSB Bölge Müdürlüğünce, Kuluçka Merkezi kurma yönündeki çalışmalar kapsamında Türkiye’nin en iyi kuluçka merkezleri mercek altına alındı.

AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ATÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, ATÜ TTO Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahim Dal ve PDO Proje Uzmanı Özkan Özbek’ten oluşan 3 kişilik ekip tarafından iki gün boyunca İstanbul’daki kuluçka ve inovasyon merkezleri ziyaret edildi.

İş Birliğinin Temelleri Atıldı

Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, ziyaretler sonrası yaptığı değerlendirmede, oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ziyaretimizin ilk gününde, İTÜ Kuluçka ve Hızlandırma Programları Müdürü Selma Bahçıvanoğlu, Yönetici, İşbirlikleri ve Paydaş İlişkileri Uzmanı Gizem Takıl İle İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’ni ziyaret ettik. Bu ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunulup, işbirliğimizin temellerini attık” dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnceleme

Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Kuluçka Merkezi’ni ziyaret ederek, karşılıklı istişarelerde bulunduklarını belirten Doç. Dr. Demirdelen, “ Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kuluçka Merkezi Müdürü Dr. Ebru Çetinkaya ile görüşme yaptık. Yıldız Teknik Üniversitesi Prototip Atölyesi Müdürü Gökhan Aybastı ile Prototip Atölye’yi gezerek, istişarede bulunduk” bilgisini verdi.

Teknopark İstanbul

Doç. Dr. Demirdelen, inceleme gezisinin ikinci gününde ise Teknopark İstanbul ‘da bulunan BASF İnovasyon Merkezi’ni ziyaret ettiklerini, burada BASF İnovasyon Merkezi Müdürü Mübahat Akın’ın eşliğinde Laboratuvar, Ar-Ge ve Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında toplantılar yaparak, buradaki deneyimlerden faydalandıklarını bildirdi.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Sıralamasında 1. Olan Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Cem Duran, TTO Müdürü Burak Keskik, Kuluçka Müdürü Gürol Üzenç ile yaptıkları toplantının da son derece verimli geçtiğini belirten Doç. Dr. Demirdelen, Kuluçka Müdürü Gürol Üzenç ile Yönetim ve CUBE INCUBATION ziyaret edilerek yerinde tespitler yapıldığını, Kuluçka ile ilgili deneyimlerin kendileriyle paylaşıldığını ifade etti.

Son olarak Sabancı Üniversitesi TTO ile SUCOOL hakkında istişarelerde bulunulup işbirliklerinin temellerinin atıldığını bildiren Doç. Dr. Demirdelen, Sabancı Üniversitesi TTO BİGG Programı hakkında dönüşler alındığını, tecrübelerin paylaşılıp karşılıklı istişarelerde bulunduklarını anlattı.

Demirdelen, AOSB Kuluçka Merkezi hazırlıkları kapsamında, Türkiye’nin en saygın Kuluçka Merkezleri’nin deneyimlerinden faydalandıklarını, sıkı işbirliği ile başarılı sonuçlar alacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler