Bahçeli'nin Konuşmasından Öne Çıkan Başlıklar.. Canlı..

Bahçeli'nin Konuşmasından Öne Çıkan Başlıklar.. Canlı..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana’da İstasyon Meydanı’nda düzenlenen “Büyük Çukurova Mitingi”nde Konuşuyor..

Çukurovalılar Liderini Bekliyor..

Bahçeli'nin Konuşmasından Öne Çıkan Başlıklar.. Canlı.. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana’da İstasyon Meydanı’nda düzenlenen “Büyük Çukurova Mitingi”nde Konuşuyor..

Bahçeli, Büyük Çukurova Mitingi”nde çok önemli mesajlar verdi.

"Adanalı MHP'ye büyük destek veriyor.. 

Adanalılar ayrılık, gayrılık bilmezler..

Adanalılar MHP' hiç yalnız bırakmadı, bırakmayacak. ."

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin konuşmasında vurguladığı önemli noktalar

Bahçeli ‘MHP sistemin oturması için üzerine ne düşerse yapar."

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı seçimini Sayın Erdoğan kazanır. Gecesini gündüzüne katarak milletin huzurunda oldu. Millet bunu takdir eder."

“Bugün şehit olan askerlere de Allah'tan rahmet etsin”

"ABD'nin tavır değişikliğinde Türkiye'nin kararlılığı etkili oldu ?"

"Kandil'e Türk bayrağının dikilmesi yakın?"

"Kendi silahını kendisi üreten, dünyaya muhtaç olmayan ama dünyayla yüzleşmesi gerektiği günde de en güçlü konumda olan bir ülke haline gelecek. Bu çok önemli bir gelişme."

“Eğer Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde, Allah nasip ederse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey seçildiği takdirde bizim ondan bir beklentimiz, bir talebimiz olmayacaktır..”

“Mecliste Cumhur İttifakı olarak önemli bir rakamla, yani 301'in üzerinde AK Parti ve MHP temsil edilirse, MHP sistemin oturması için üzerine ne düşerse yapar."

“Ben her zaman söylüyorum. Bu hareket dualıdır. Bu hareketle kim uğraşırsa başına bir çorap örülür. O sebepten dolayı bu hareketi kabul etmemiz mümkün değildir."

"Bu FETÖ hareketinin kökü kazınmalıdır. Bunun 8 ayağı vardır, siyasi ayağı da gündeme gelmelidir. Bu siyasi ayağın üzerine gitmeleri lazım. Eğer gitmiyorlarsa birgün birileri gider."

“MHP ilke olarak mevcut adaylar arasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, Cumhuriyetimizin üçüncü evresi olarak güçlü bir şekilde hayata geçirilmesi açısından Recep Tayyip Erdoğan'ın göreve devamında yarar vardır. Eksiği, fazlasıyla yarar vardır."

Bahçeli, "Bunun hakkı ve uygulamadaki başarı Recep Tayyip Erdoğan'a ait olmalıdır. Eğer o birikimine, 16 yıllık başbakanlık, parti genel başkanlığı ve 2014'ten beri cumhurbaşkanlığı tecrübesini yeni bir kurumsal yapıda hayata geçiremezse zaten tükenişi olur. Onun için bu tecrübeyi, bu birikimi heba etmemek lazım." 

Bahçeli, “Meclis'teki milletvekili çoğunluğunun Cumhur İttifakı'na destek veren partilerden olması halinde sistemi tıkayan davranışlara fırsat verilmemiş olacağını da kaydetti..”

Bahçeli, " Türkiye'nin kuşatılmaya çalışıldığı doğrudur. Mevcut bugünkü yönetimin görevden uzaklaştırılması için iç ve dış odakların faaliyetleri, kendini açıkça gösteriyor."

24 Haziran'ın önemli olduğunu belirten Bahçeli, "Milletimiz mutlaka sandığa gitmelidir. Sandıktan sonra yeni bir sistemin oluşması için milletçe katkı sağlamalıyız. Millet aklı bunu gerektirsin diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

devam ediyor..

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler