Yıldırım: Değerlendirme kuruluşlarını geldikleri yere göndereceğiz

Yıldırım: Değerlendirme kuruluşlarını geldikleri yere göndereceğiz
Başbakan Yıldırım, "Seçime kalmış bir ay, değerlendirme kuruluşları Türkiye'nin notunu, bankaların notunu düşürüyor. Bu size normal geliyor mu? Bunların hepsi oyun. 4 gün sonra geldikleri yere göndereceğiz." dedi.

Yıldırım: Değerlendirme kuruluşlarını geldikleri yere göndereceğiz

Başbakan Yıldırım, "Seçime kalmış bir ay, değerlendirme kuruluşları Türkiye'nin notunu, bankaların notunu düşürüyor. Bu size normal geliyor mu? Bunların hepsi oyun. 4 gün sonra geldikleri yere göndereceğiz." dedi.

İZMİR

Başbakan Binali Yıldırım, muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda, muhtarların demokrasinin vazgeçilmez yöneticileri olduğunu, vatandaşa en yakın siyasetçiler olduğunu söyledi.

Büyükşehir yasasından sonra bütün köylerin mahalleye dönüştüğünü, altyapı ve kanalizasyon gibi hizmetlerden de büyükşehir belediyelerinin sorumlu olduğunu hatırlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Yeni yasaya göre kaynaklar bu hizmetlerin yapılması için büyükşehir belediyelerine gönderiliyor. Büyükşehir belediyelerinin bunu adil bir şekilde mahallelere dağıtması gerekiyor. Bir yere sıcak asfalt yapıp, bir yeri ihmal ediyorsa görevi kötüye kullanıyor demektir. Hizmette siyaset olmaz, hizmet millet içindir. 'Bana destek verenlere hizmet edeyim, vermeyenlere yapmamayım' demek suç işlemektir. Seçim ayrı bir şey, seçim bitince artık bizim partimiz falan yok. Temsil ettiğimiz insanlar var. Oy versin vermesin herkese karşı sorumluluk var."

Yıldırım, birlik, beraberlik ve kardeşliğin ancak ve ancak oy veren - vermeyen herkesi kucaklamakla gerçekleşeceğine dikkati çekerek, muhtarların zor şartlarda görev yaptığını bildiklerini, bu yüzden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uzun süredir muhtarlarla Ankara'da bir araya gelip, memleket meselelerini konuştuğunu, bunun da gelecekte devam edeceğini dile getirdi.

"Terörü bitireceğiz"

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin yıkacağını açıkladığını anımsatan Yıldırım, "Her ne kadar Muharrem Bey, 'ben Külliye'yi yıkacağım' diyorsa da milletin evini yıkmaya gücü yetmez. Bu kararı millet verir." dedi. 

Anadolu'nun yüzyıllar boyu barışın ve huzurun merkezi olduğunun altını çizen Binali Yıldırım, Türkiye'nin kapısına gelen her mazluma kucak açtığını, kapısını çalana kimlik ve mezhep sormadığını belirtti. 

Yıldırım, Türkiye'nin birliği ve bütünlüğünün bozulmasına asla müsaade etmeyeceklerini ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu: 

"Bu millete acılar yaşatan terörü bitireceğiz. Terörle mücadelede büyük başarı kazandık, Güneydoğu'da dağlarda ve meralarda ay yıldızlı bayrak dalgalanıyor, terörün yerinde yeller esiyor. İşimiz bitmedi, ülke topraklarından temizliyoruz.

Suriye'de ve Irak'ta yönetim boşluğu olduğu için oradan bazı emperyal devletlerin de desteğiyle en modern silahlar ülkemize sızıyor. Terör eylemlerinde askerimize, polisimize, güvenlik korucularımıza saldırıyorlar, şehitler veriyoruz. İşte bunu dikkate alarak yeni bir strateji belirledik, ülke topraklarına gelmeden terörü bulunduğu yerde yok etmek. Fırat Kalkanı'nda, Afrin'de bunu yaptık. Şimdi Kuzey Irak'ta yapıyoruz. Güvenli bir hat oluşturuyoruz ki buradan sızmalar olmasın, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği tehdit altına girmesin."

Değerlendirme kuruluşlarına eleştiri

Yıldırım, "Seçime kalmış bir ay, değerlendirme kuruluşları Türkiye'nin notunu, bankaların notunu düşürüyorlar. Bu size normal geliyor mu? Bunların hepsi oyun. Şurada 4 günümüz kaldı. 4 gün sonra onların da tezkerelerini ellerine vereceğiz, geldikleri yere göndereceğiz." dedi.

"Ne kadar tesadüf"

Yıldırım, şunları kaydetti:

"Muhalefet adaylarının hepsinin ortak söylemi 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim de ne olursa olsun.' Bazı dış mihraklar da aynı şeyi söylüyor. Bu tesadüf mü? Niye, Recep Tayyip Erdoğan onların burada rahatça at oynatmasına izin vermiyor, onun için rahatsız oluyorlar. 'Bizim Türkiye'yle problemimiz yok, bizim problemimiz Recep Tayyip Erdoğan' diyorlar. Bizim adaylar da bunu söylüyor. Ne kadar tesadüf."

Muhabir: Ahmet Bayram

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.